Střední Dalmácie

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Chorvatsko, Střední Dalmácie, Velebit, NP Krka a Kornati, ostrov Murter
Název ubytování Orion, Zvonimir
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem za 12 400 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

9denní zájezd - hotely*** s polopenzí

Popis stravování

Snídaně jsou podávány formou bufetu. Servírované večeře - menu.

Popis ubytování

Ubytování4 noci v hotelu Orion***, 400 m od pláže. Moderní klimatizované pokoje s příslušenstvím a TV. Hotel má výbornou kuchyní. K dispozici je venkovní bazén s koktejlovým barem. Hosté mají zdarma k dispozici bazén s lehátky. 2 noci v hotelu Zvonimir*** se nachází v samém centru města Otočac. Všechny pokoje hotelu Zvonimir jsou vybaveny psacím stolem, telefonem a satelitní TV. Koupelna je vybavena sprchou a fénem. Obchody, bary a restaurace jsou k dispozici v okruhu 50 metrů.

Popis lokality ubytování

Planina Velebit, údolí řek Lika a Gacka, NP Krka a Kornati, poloostrov Murter, ostrov Dugi OtokStřední Dalmácie nabízí mnoho cyklistických požitků, a to jak ve vnitrozemí, tak i u moře. Náhorní planina pod vrcholy severního Velebitu, malebná říční údolí Gacky a Liky, oblast národního parku Krka; to jsou místa, která jsou z hlediska cykloturistiky u nás spíše neznámá. U moře zvolíme jako zázemí známou rekreační oblast Vodice. Na kole si projedeme ostrov Murter, a Dlugi Otok, téměř liduprázdný ostrov, kam jezdí jen opravdoví fajnšmekři. Budeme mít dostatek času na relaxaci u moře a výlet do národního parku Kornati. Bude to trochu jiná Střední Dalmácie, než jak ji známe z nabídek pobytů u moře. V období po sezóně, kdy stále panuje hezké počasí a v místech, která cykloturisté příliš neznají.

Program zájezdu

1. a 2. den:

PŘÍJEZD / NÁRODNÍ PARK KRKA (43 km). Ve večerních hodinách odjedeme do Chorvatska k národnímu parku Krka. Za Kninem odstartujeme etapu touto zajímavou oblastí. Projedeme kolem slapu Brljan a přes vesnice na okraji národního parku dojedeme do cíle u jezera Visovac. Na závěr programu bude možnost koupání nebo výletu loďkou na ostrov Visovac (františkánský klášter). Po hodinovém dojezdu autobusem se ubytujeme ve Vodici na čtyři noci.

3. den:

OSTROV DUGI OTOK (40 km). Po časném ranním přejezdu autobusem do Zadaru přejedeme s našimi koly trajektem úžinou na Dlugi Otok, ostrov téměř bez turistické infrastruktury, zato však s nádhernou přírodou. Z přístavu Brbinj pojedeme napříč ostrovem do rybářské vesnice Veli Rat, kde je „Punta Bjanka“, nejvyšší maják na Jadranu. Dojedeme až na nejzápadnější výběžek ostrova. Po obědě budeme relaxovat na nádherné jižní pláži Sakarun. Navečer se vrátíme trajektem na pevninu a dojedeme do našeho hotelu.

4. den:

OSTROV MURTER (35 - 55 km). Další výlet nás zavede na ostrov Murter. Po snídani přejedeme na kolech po vedlejších silničkách do Tisna a přes most na ostrov. Na naší okružní cestě ostrovem pojedeme podél moře do pěkné Betiny (kostelík na výběžku, pěkná pláž). Dále jedeme po pobřeží kolem bunkrů pod Radučem, konečná stanice bude na parkovišti u pěkné pláže v Bettině, nebo dojedeme zpět do hotelu.

5. den:

VOLNÝ DEN / NÁRODNÍ PARK KORNATI. Dnešní den se můžeme těšit na celodenní lodní výlet do jedinečného mořského národního parku Kornati s plavbou pod věhlasnými Kornatskými útesy a s koupáním v přírodním parku Telaščica a s obědem na lodi. Nebo na lenošení u moře - je totiž den bez kol :).

6. den:

OKRUH POVODÍM ŘEKY LIKY (45 km). Řeka Lika je jednou z nejčistších a nejvíce nedotčených vod Chorvatska. Tato jedinečná přírodní oblast bude cílem našeho dnešního výletu. Po snídani sbalíme zavazadla, rozloučíme se s mořem; autobus nás odveze do Gospiče, odkud budeme pokračovat na kole do Smiljanu, rodiště Nikoly Tesly (je zde velmi pěkné muzeum). Přes zapadlou vesničku Oteš dojedeme k mostu přes Liku, zde bude možnost dvouhodinového výletu lodí na jezero Kruščica. Zajedeme si do lesa k řece a stále podél přírodního říčního koryta se přiblížíme zpět do Gospiče. Pak již dojedeme autobusem přímo do hotelu v Otočacu.

7. den:

OKRUH PLANINOU VELEBIT (38 - 58 km). Po snídani nás autobus odveze z hotelu směrem na Gračac. Dále budeme pokračovat po úzké asfaltové cestě kolem toku řeky Jadovy. Projedeme nádherným úsekem liduprázdné planiny Velebit - kdo bude pokračovat dále delší trasou, téměř se dotkne hradby Severního Velebitu. Po úzké silničce téměř bez provozu dokončíme okruh v povodí řeky Lika.

8. a 9. den:

ÚDOLÍ ŘEKY GACKY / ODJEZD (45 km). Náš poslední výlet povede údolím malebné řeky Gacky. Rovnou z hotelu pojedeme podél řeky kolem meandru Šatrić do Čovići. Přes Sinac dosáhneme Majerovo vrilo - zde je jeden ze 27 pramenů řeky a staré vodní mlýny "malenice"; stále aktivní, dochované a obnovené. Po pauze pokračujeme směrem k Tonkovićovu prameni, kde je řeka posilována několika přítoky. Osvěžíme se vodou z pramene a pokračujeme podél Gackyz pět na Otočac do hotelu, kde se občerstvíme před cestou domů V podvečer odjedeme do ČR. Příjezd v ranních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.