Austrálie a Nový Zéland - Pohlednice z konce světa

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Čína, Austrálie, Nový Zéland, Fidži
Název ubytování Austrálie a Nový Zéland - Pohlednice z konce světa
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 141 914 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely *** (střední standard) - 15 nocí, v tom 1 tranzitní nocleh v Hongkongu.

Pokoje: dvoulůžkové (možnost přistýlky) s koupelnou a nejčastěji se satelitní TV.

Vybavení: restaurace a bar.

Strava: snídaně

Popis stravování

Snídaně

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou z Varšavy do Austrálie a z Nového Zélandu do Varšavy s mezipřistáními (nocleh a prohlídka Dubaje) a z Fidži do Varšavy (nocleh a prohlídka Hongkongu): Varšava - Dubaj - Sydney - Christchurch; Queenstown - Wellington; Auckland - Fidži a Fidži - Hongkong - Varšava; letištní taxy, přejezdy klimatizovaným autobusem (dle programu), ubytování: 17 nocí (podle programu), snídaně, služby polského zástupce během odbavení na letišti ve Varšavě, služby polského delegáta nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během poznávací části, turistický program (viz. níže), pojištění TU Europa - varianta standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: náklady na účast v programu prohlídek (vstupenky, služby místních průvodců, spropitné pro řidiče, průvodce, nosiče zavazadel) - cca 485 USD (balíček: Austrálie, Nový Zéland, Fidži, Hongkong) a 28 USD balíček v Dubaji, povinný poplatek na místě, večeře a nápoje k večeřím, fakultativní výlety, poplatky za veřejnou hromadnou dopravu a další osobní výdaje.VízaVízum do Austrálie (eVisitor)
- turistická víza (na dobu max. 3 měsíce) jsou vydávána bezplatně. Podání žádosti a udělení víza se provádí prostřednictvím internetu - více info na: http://www.immi.gov.au resp. http://www.diac.gov.au v sekci „Visas & Immigration“

- pas musí být platný min. 6 měsíců od data ukončení zájezdu 

Vízum do Spojených arabských emirátů, na Nový Zéland, Fidži a do Hong Kongu
- při pobytu kratším než 90 dní nepotřebují obyvatelé ČR vízum ProgramTranzitní ubytování v Dubaji a Hongkongu - návštěva obou měst! • Sydney - opera a přístavní most • Milford Sound - fjord u Tasmánského moře • Arrowtown - hledání zlata • Twizel - hlavní město lososů • Mount Cook a novozélandské Alpy • kiwi - z očí do očí s nelétavým ptákem • Rotorua - odsud je už blízko do pekla • Hobitín - setkání s hobity, Středozemí na "živo" • Wellington - hlavní město Nového Zélandu, země na konci světa • Waitomo - hvězdná obloha v jeskyních • odpočinek na rajském ostrově Fidži

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti ve Varšavě, u stanoviště Rainbow Tours. Aktuální letové řády sledujte na: R.pl/rozklady. Odlet do Austrálie; mezipřistání v Dubaji. Přílet do Dubaje, celní a pasové odbavení. Transfer do 3* hotelu v okolí Dubaje. Ubytování a přenocování.

Den 2
Po snídani vystěhování z hotelu kolem 13:00 hodiny a prohlídka Dubaje. Prohlídku zahájíme „novým“ Dubajem. Přejedeme do jedné z největších čtvrti na světě - Dubai Marina (kolem 120 tisíc obyvatel) a do největšího jachtového přístavu na světě. Krátká zastávka, během níž uvidíme mimo jiné zatím ještě rozestavěné nejvyšší obytné budovy světa, tyčící se do výšky více než 400 metrů! Následně panoramatická prohlídka prvního uměle vytvořeného ostrova ve tvaru palmy - The Palm Jumeirah (přejezd vláčkem, jehož koleje vedou pár metrů nad zemí!) a zastávka na samém konci u 5* hotelu - Atlantis - u něj si uděláme památeční fotografie. Následně se vydáme k Perskému zálivu. Bude příležitost vyfotografovat si zvenčí slavnou plachetnici Burj Al Arab, symbol Dubaje - první 7* hotel na světě! Dále navštívíme Madinat Jumeirah - známou jako Benátky Dubaje - čtvrť vytvořenou ve stylu italské laguny, protkanou mnoha kanály, po nichž plují romantické loďky. To vše je obklopeno mnoha kavárnami a restauracemi. Hned vedle se hrdě prezentuje hotel Burj Al Arab. Přejedeme do nákupního centra Mall Emirates, jehož největším lákadlem je jediná zastřešená a celoročně otevřená sjezdovka na světě, s umělým sněhem. Následně se vydáme do nejstarších čtvrtí města, rozdělených do dvou částí: Bur Dubai a Deira. Navštívíme nejzajímavější atrakci této části města, slavné Dubajské muzeum, ukazující tempo rozvoje a proměny, jež zaznamenalo město po objevu ropných ložisek. Po prohlídce se projedeme abrou, tradičním vodním taxi přes kanál Dubai Creek na nejznámější trh s kořením ve městě. Na zpáteční cestě navštívíme Gold Souk, známý trh s výrobky ze zlata. Přejedeme nejreprezentativnější ulicí Dubaje šejka Zayeda, ve které uvidíme budovy 21. století a dostaneme se do čtvrti Downtown, kde se nachází slavný mrakodrap Burj Kalifa. Tento mrakodrap je nejvyšší stavbou, jakou kdy člověk postavil. Náš den zakončíme ukázkou tančících fontán - proudů vody tryskajících do výšky až 70 m za zvuku hudby a hry světel. Večer transfer na letiště v Dubaji a odlet do Sydney. (Trasa asi 100 km).

Den 3
Přelet do Sydney, největšího města v Austrálii. Po pasovém a vízovém odbavení transfer do hotelu, ubytování a přenocování v okolí Sydney.

Den 4
Po snídani celodenní prohlídka Sydney: procházka do Hyde Parku, návštěva katedrály Panny Marie, válečného památníku sborů ANZAC Parade. Prohlídka: QVB (Queen Victoria Building) - sydneyského "Harrods" a vedle něj stojícího pomníku královny Viktorie, radnice a Anglikánské katedrály. Dalším bodem programu bude přístavní čtvrť postavená u příležitosti olympijských her - Darling Harbour s mnoha kavárnami a restauracemi. Výjezd na vyhlídkovou věž Westfield Tower, kde budeme z výšky 250 m obdivovat panorama města (za příplatek cca 26,5 AUD). Následně projdeme nejstarší ulicí Sydney, Macquarie Street, během cesty uvidíme mimo jiné: Parliament House, Sydney Hospital, NSW Library. Den zakončíme v Cirqular Quay nedaleko slavné opery a Harbour Bridge - majestátního mostu v centru města - vizitky Sydney. Fotografie s pozadím nejznámějších staveb světa bude cenným suvenýrem z cesty! Přejezdy městskou hromadnou dopravou (za příplatek). Přenocování v Sydney. (Trasa asi 10 km)

Den 5
Po snídani vystěhování a přejezd do města. Procházka botanickou zahradou do Circular Quay, odkud poplujeme výletní lodí kolem zátoky Botany Bay do Manly - čtvrti v Sydney, jež se nachází na otevřeném oceánu s krásnou pláží a historickými budovami. Město se rozprostírá kolem mnoha zátok - uvidíme jej z mořského pohledu. Volný čas na relaxační koupel v oceánu a odpočinek na pláži. Odpoledne odjezd na letiště a přelet do Christchurch. Přenocování v hotelu v okolí Christchurch. (Trasa asi 10 km)

Den 6
Po snídani vystěhování a prohlídka Christchurch. Uvidíme mimo jiné: Katedrální náměstí (Cathedral Square), anglikánskou a katolickou katedrálu a botanickou zahradu. Následně přejezd ve směru Arktické stanice (bez prohlídky vnitřku), která je „vstupní branou“ na ledový kontinent. Navštívíme Arktické výzkumné centrum, které nám umožní poznat blíže ledový kontinent, stejně jako "prožít" arktickou bouři. Po prohlídce přejezd do města Tekapo. Cestou uvidíme jednu z plání a všudypřítomné ovce. Po příjezdu k jezeru Tekapo, zastávka na vyhlídkovém místě, odkud uvidíme okouzlující malý kostel na břehu jezera a pomník pasteveckého psa, vše obklopené nejvyššími horami v zemi - jižními Alpami. Přenocování v okolí Tekapo. (Trasa asi 300 km)

Den 7
Snídaně a vystěhování z hotelu. Přejezd do Aoraki, která je "bránou" nejvyšší hory Nového Zélandu - Mount Cook (3724 m n.m.). Návštěva Národního parku Mt. Cook zapsaného na  seznamu UNESCO. Pěší výlet v národním parku (za hezkého počasí). Snadná stezka nás zavede k vyhlídkovému místu pod ledovcem, odkud lze dobře vidět za hezkého počasí Mt. Cook, nejvyšší vrchol novozélandských Alp a celé země. (V případě mlhy nebo deště bude program změněn - dřívější odjezd do Queenstownu). Následně přejezd do Twizel. Twizel je hlavním městem chovu lososů. Přenocování v hotelu v okolí Queenstownu. (Trasa asi 350 km).

Den 8
Ráno snídaně a vystěhování z hotelu. Volný čas na procházku centrem městečka Queenstown, které se nachází u jezera Wakatipu a je známé díky extrémním sportům. Možnost plavby motorovým člunem po řece Shotover (za příplatek cca 135 NZD). Poté výlet do Arrowtownu, městečka postaveného hledači zlata, které do dnešního dne vypadá jako z westernového filmu. Následně přejezd k mostu Kawarau Brigde Bungy, kolébce extrémního sportu "bungee jumpingu". Ti, kteří chtějí zažít adrenalin, mohou osobně vyzkoušet bungee jumping a skočit z tohoto světoznámého místa (za příplatek cca 195 NZD). Následně přejezd do Te Anau. Přenocování v hotelu. (Trasa asi 210 km)

Den 9
Po snídani vystěhování z hotelu a odjezd ve směru novozélandských fjordů. Cesta nás povede krásnou a divokou oblastí Jižního ostrova. Naším cílem je Milford Sound, nejznámější novozélandský fjord. Cestou k němu budeme zastavovat na nejkrásnějších vyhlídkových místech. Budeme projíždět neuvěřitelnými endemickými lesy až k Národnímu parku Fiordland. Cesta vede serpentinami přes vysoké hory. Tunelem se dostaneme na západní pobřeží, které je téměř bez jakékoliv známky lidské činnosti. Největší atrakcí toho dne bude plavba malou lodí po Milford Sound až do Tasmánského moře. Loď se bude plavit k vodopádům, z její paluby lze občas pozorovat zajímavé druhy ptáků a tuleně. Přejezd do Queenstownu nebo Te Anau na přenocování (lokalizace závisí na čase přeletu z Queenstownu do Wellingtonu). Přenocování v hotelu. (Trasa asi 420 km)

Den 10
Snídaně, vystěhování z hotelu a transfer na letiště v Queenstownu. Přelet do Wellingtonu. Po příletu prohlídka hlavního města Nového Zélandu - vyhlídkové místo nad městem, Parlamentní budovy, katedrála sv. Pavla a projdeme se městskou promenádou. Poté přejezd do Palmerston North, ubytování v hotelu a přenocování. (Trasa asi 170 km)

Den 11
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Národního parku Tongariro - v krajině, kterou uvidíme, bylo natáčeno mnoho scén k filmu "Pán prstenů", jenž zůstává nejslavnějším velvyslancem země. Následně přejezd k sopečnému jezeru Taupo, pro zájemce možnost bungee jumpingu (47 m, za příplatek cca 170 NZD), jenž je extrémním národním sportem obyvatel země Kiwi. Den zakončíme v Rotorua - hlavním městě geotermálních jevů této země. Přenocování v Rotorua. (Trasa asi 370 km).

Den 12
Po snídani prohlídka města Rotorua - historických lázeňských budov. Uvidíme anglikánský kostel s prvky maorské architektury, který se nachází v centru vesnice Maorů a také dům setkávání maorských starších (zvenčí). Následně prohlídka termální oblasti Te Puia. Při troše štěstí budeme pozorovat erupci gejzíru Pohutu. V oblasti uvidíme také symbol Nového Zélandu, ptáka Kiwi žijícího v zajetí ve speciálním domě. Navštívíme kulturní institut, kde funguje místní pletařsko-košíkářská a řezbářská škola. Odpoledne přejezd k další termální oblasti Waimangu - procházka po nejmladším ekosystému na světě, obdivování "pánve", která je největším přírodním bazénem s vroucí vodou na světě. Na závěr plavba výletní lodí po jezeře. Večer volný čas na nákupy suvenýrů v mnoha obchodech na hlavní ulici města Fenton Street nebo možnost výjezdu na maorský večer do vesnice Tamaki - v programu tradiční uvítání, návštěva vesnice, prohlídka zemní pece hāngi, ukázka maorského tance a zpěvu. Na závěr večeře formou bufetu (za příplatek cca 120 NZD). Návrat do hotelu v okolí Rotorua, přenocování. (Trasa asi 50 km)

Den 13
Snídaně a vystěhování z hotelu, následně přejezd do Hobitína, na místo natáčení filmových trilogií "Pán prstenů" a "Hobit". Na vlastní oči uvidíme, jak vypadá slavná hobití vesnice. Následně přejezd k jeskyním Waitomo, kde žijí tisíce zářících larev novozélandských světlušek zavěšených na stropě jeskyní. Vypadají jako hvězdná obloha. Pokud bude správná hladina vody, přeplujeme lodí podzemní řeku. Večer příjezd do největšího města Nového Zélandu - Aucklandu a ubytování. (Trasa asi 350 km).

Den 14
Výjezd do okolí Aucklandu. Vydáme se na nejznámější pláž země - Piha, která se proslavila ve filmu režisérky Jane Campion - Piano. Vyšplháme se na Lví skálu, která se tyčí přímo nad pláží. Odvážní si mohou zaplavat v docela chladném oceánu. Následně přejezd na procházku okolním lesem ke krásnému vodopádu Kitekite Falls. Cestou uvidíme rostliny typické pro tento kraj - stříbrné kapradiny. Následně přejezd ke kolonii terejů v Muriwai a seznámení se s těmito krásnými a zajímavými ptáky, kteří cestou do Austrálie každoročně překonávají Tasmánskou úžinu (ptáci obývají kolonii od konce července do poloviny března). Den zakončíme v historické čtvrti Aucklandu - Devonportu, odkud se vrátíme do centra města plavbou kolem zálivu. Návrat z přístavu do hotelu procházkou po hlavní ulici města - Queen Street. Přenocování v hotelu v Aucklandu. (Trasa asi 150 km).

Den 15
Po snídani vystěhování z hotelu a návštěva vyhlídkové věže Sky Tower, odkud se z terasy ve výšce 186 m rozprostírá panoráma dosahující až 80 km (za poplatek cca 28 NZD). Z terasy uvidíme, na jak úzkém průsmyku město leží. Následně přejezd velmi vkusnými čtvrtěmi města a jachtovými přístavy do Mission Bay. Poté se vydáme do Auckland Domain a navštívíme městské muzeum, které vlastní bohatou sbírku prezentující maorskou kulturu a vztahy s jinými kulturami z okruhu Melanésie, sahajícími až po Havaj. Muzeum také prezentuje flóru a faunu Nového Zélandu, stejně jako činy novozélandských vojáků. Cestou na letiště budeme obdivovat panorama města z vyhlídkového místa na vyhaslé sopce - hoře Eden. Po prohlídce přejezd na letiště a odlet na ostrovy Fidži. Exotické souostroví v Tichém oceánu je vysněnou destinací mnoha turistů. Přeneseme se do světa Melanéské kultury. Ve městech souostroví žije mnoho hinduistů. Přejedeme na jižní pobřeží ostrova Viti Levu, nazvaného Korálovým pobřežím. Volný čas, přenocování na Viti Levu. (Trasa asi 100 km)

Den 16
Po snídani volný čas na opalování, procházky a relaxaci. Můžete zapomenout na čas a cítit se jako Tom Hanks ve filmu „Cast away”, který byl realizován právě na Fidži. Přenocování v hotelu na Fidži.

Den 17
Po snídani volný čas na odpočinek, opalování a koupání. Pro zájemce (za příplatek cca 120 USD) půldenní výlet na prohlídku ostrova Viti Levu a seznámení se s jeho melanéskou kulturou. Navštívíme místní vesnici, kde náčelník uvítá skupinu obřadem pití místního mírně omamného nápoje - yaqony. Poté plavba po řece Navua k vodopádům skrytým v džungli. Pod vodopády zažijeme osvěžující koupel. Přenocování v hotelu. (Trasa asi 100 km)

Den 18
Brzy ráno snídaně, vystěhování a odjezd na letiště v Nadi. Přelet do Hongkongu. Po příletu prohlídka kláštera Po Lin se sochou Buddhy tyčící se nad celým ostrovem Lantau. Vyjedeme k němu autobusem a dolů sjedeme gondolovou lanovkou. Cestou uvidíme panorama Národního parku Severní Lantau a Jihočínské moře. Transfer do hotelu v okolí Hongkongu. Ubytování a přenocování. (Trasa asi 40 km)

Den 19
Po snídani vystěhování a kolem poledne odjezd na prohlídku Hongkongu. Den na bývalém britském území zahájíme na Repulse Bay. Dnes je zátoka obklopena luxusními budovami a láká místní obyvatele a turisty svými plážemi, restauracemi a obchody. Hned vedle se nachází Stanley Market, jeden z několika zajímavých trhů ve městě. Následně projdeme k Aberdeenu - projížďka sampanem (širokým plochým plavidlem poháněným vesly nebo plachtami) k jedné z posledních "plovoucích osad". Vyjedeme také na kopec Victoria Peak, odkud s trochou štěstí uvidíme krásný panoramatický výhled na přístav Victoria, který odděluje ostrov Hongkong od poloostrova Kowloon. Prohlídku ostrova zakončíme u náměstí Golden Bauhinia, kde došlo v roce 1997 k předání vlády nad Hongkongem - Číně. Poté přejedeme na poloostrov Kowloon, kde budeme mít čas vidět největší tepnu obchodu v Hong Kongu - Nathan Road, plnou lidí, světelných reklam, obchodů, skromných ​​penzionů a luxusních hotelů. Volný čas v centru. Transfer na letiště a odlet do Polska (možné mezipřistání).

Den 20
Přílet do Varšavy na letiště Okęcie. Možný přílet další den v závislosti na letovém řádu.

Upozornění!
- Program je rámcový. Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno nebo zrušeno.
- Časy odletů mohou být změněny. Aktuální letové řády sledujte na: R.pl/rozklady. 
- Platí absolutní zákaz dovozu čerstvých potravin na území Austrálie, Fidži a Nového Zélandu.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.