Čína 2017

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Čína
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 39 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Peking - Si-An - Banpo - Šanghaj - Su-čou - Tongli...termín 05.05.-15.05.2017

Popis stravování

polopenze (8x snídaně, 9x večeře nebo oběd)

Popis ubytování

Ubytování6x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)/2x ubytování v nočním vlaku (4 lůžková kupé)

Program zájezdu

1.den

Ve večerních hodinách odlet z Prahy přes Istanbul do Číny (čekání na přestupu cca 3 hod.).

2.den

Odpoledne přílet do čínské metropole PEKINGU. Transfer na ubytování.

3.den

Procházka centrem PEKINGU, jehož srdce tvoří náměstí Nebeského klidu o rozloze 40 ha s mauzoleem Mao Ce-tunga uprostřed. Prohlídka tzv. ZAKÁZANÉHO MĚSTA, bývalého reprezentativního sídla panovníků zapsaného na seznamu UNESCO. Návštěva CHRÁMU NEBES z roku 1420, ve kterém se císař dvakrát ročně modlil za dobrou úrodu. Návrat na ubytování.

4.den

Celodenní výlet do severní části Pekingu. Zastávka u legendární VELKÉ ČÍNSKÉ ZDI, která jako obrovský kamenný hrad střežila říši před vetřelci (výstup na hradby, návštěva vojenské posádky). Odpoledne prohlídka jedné z hrobek DYNASTIE MING (seznámení s čínskými pohřebními rituály). Procházka malebnou CESTOU DUCHŮ, lemovanou mramorovými sochami reálných i bájných zvířat, vojáků a úředníků, kteří měli v posmrtném životě císaře ochraňovat. Návrat na ubytování.

5.den

Návštěva LAMA TEMPLE, největšího a nejvýznamnějšího kláštera tibetského buddhismu ve vnitřní Číně. Prohlídka LETNÍHO PALÁCE, romantického místa ukrytého v zeleni na břehu jezera Kunming (rekreačního sídla císařského dvora). Největší atrakcí celého areálu o rozloze přes 290 ha je 8 000 jedinečných kreseb v 750 m dlouhém zastřešeném koridoru. Projížďka rikšou starou zástavbou Pekingu, tzv. HUTONGY - čtvrtí nízkých domků, které i přesto, že jsou dnes často sevřeny obrovskými mrakodrapy, evokují atmosféru venkova. Přejezd nočním vlakem do Si-Anu.

6.den

Příjezd v ranních hodinách. Ubytování. Prohlídka města SI-AN, městského historického muzea dokumentujícího úroveň civilizace v oblasti Žluté řeky. Návštěva VELKÉ PAGODY DIVOKÝCH HUSÍ - buddhistického klášterního komplexu a muzea výstavby městských hradeb, které se svou délkou a zachovalostí řadí mezi celosvětové unikáty (výstup na hradby). Prohlídka atraktivní HROBKY CÍSAŘE JINGDI představující miniaturu království s hliněnými sochami členů dvora. Nocleh.

7.den

Program v oblasti hrobky prvního čínského císaře: zastávka v matriarchální neolitické vesnici BANPO a návštěva jedné z nejvýznamnějších čínských památek, tzv. TERAKOTOVÉ ARMÁDY (více než 8000 soch vojáků, koní a vojenských povozů k ochraně panovníka v jeho posmrtném životě). Přejezd nočním vlakem do Šanghaje.

8.den

V ranních hodinách příjezd do ŠANGHAJE. Ubytování. Prohlídka nábřeží Bund, malebného korza na břehu řeky Huangpu, které je památkovou rezervací honosných budov evropského stylu z počátku minulého století. Procházka po Nankingské třídě (nejznámější obchodní tepna města) a plavba lodí po řece (kontrast staré a hypermoderní zástavby města v oblasti Pudong). Nocleh.

9.den

Výlet do starobylého města SU-ČOU přezdívaného Benátky východu (prohlídka Zahrad mistra rybářských sítí). Cestou zpět návštěva malebného vodního města TONGLI nazývaného "Muzeum čínské historie" s typickými kamennými mosty a nezapomenutelnou atmosférou. Projížďka lodí po kanálu. Návrat zpět do Šanghaje. Nocleh.

10.den

Dokončení prohlídky ŠANGHAJE: Chrám Jadeitového Buddhy, stará čínská čtvrť, zahrada Jü Jüan. Transfer na letiště (fakultativně rychlovlakem Maglev).

11.den

Přílet přes Istanbul do Prahy v ranních hodinách (čekání na přestupu cca 2 hod.).   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.