Čína drsná a krásná II

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Čína
Typ ubytování Hotel 2*
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 64 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

To nejznámější z Číny už jste viděli a chtěli byste poznat i místa ještě nedotčená moderním čínským rozvojem? Vezmeme vás do horských oblastí jižní Číny, které jsou sice chudé, ale bohaté na krásnou subtropickou přírodu a velmi zajímavé národnostní menšiny. Poznáme blíže život obyčejných venkovanů, projdeme se po rýžovištích, vyzkoušíme místní jednoduchou kuchyni a nebo přenocujeme v místních tradičních obydlích. Navštívíme i větší města – přístavy Kanton a Xiamen, ale hlavně jedinečné architektonické památky UNESCO v jejich okolí – opevněné věže diaolou a kruhove stavby tulou.Velikost skupiny:6–16 účastníků

Popis stravování

U tohoto zájezdu není žádné stravování zahrnuto v ceně – hlavním důvodem je, že tento zájezd je koncipován v úrovni **, což odpovídá i úrovni ubytování a hotely kategorie ** nemají většinou restaurace, nelze tam tedy zajistit ani snídaně. Určitě se ale nemusíte bát, že byste hladověli… Snídaně: V hotelech bývá varná konvice (nebo na chodbě termosky s horkou vodou) i sáčky s čajem, jen pokud máte rádi kávu, je třeba si ji vzít z domova, a k tomu si během předchozího dne můžete něco zakoupit v obchodech. Někde je možné snídani zajistit přímo v hotelu, nebo se dá zajít do blízké restaurace (stánku na ulici) na rychlou „čínskou“ snídani (knedlíčky/placky). V každém případě vždy průvodce předem informuje, která varianta bude u daného ubytování možná.Obědy: Většinou se z časových důvodů speciálně neřeší – na památkách/výletních místech bývají různé stánky s občerstvením (placky, nudle, knedlíčky, grilované špejle). V každém případě doporučujeme mít po celý den u sebe dostatek balené vody apo

Program zájezdu

1.–2. den

Praha – Guiyang (Kuej-jang) – Anshun (An-šun): přílet do Guiyangu a přejezd do Anshunu – cestou vesnice Tianlong (Tchien-lung) neboli Nebeský drak nár. menšiny Tunpu (Tchun-pchu) a majestátní chrám (pevnost) Wolong (Wu-lung) na Nebeské terase.

3. den

Anshun: celodenní výlet k mohutnému 78 m vysokému a 101 m širokému vodopádu Stromu žlutých plodů – rozsáhlý areál s dalšími vodopády, jeskyněmi, kaskádami a kamenným lesem. 

4. den

Anshun – Kaili (Kchaj-li): konfuciánský chrám a živoucí tržíště; přejezd do Kaili, centra etnika Miao (Miao) – cestou opevněné městečko Qingyan (Čching-yen) ze 14. stol.

5. den

Kaili – Xijiang (Si-ťiang): přejezd hlubokým údolím řeky přes vesnici Langde (Lang-te) do vesnice Xijiang (obě s obyvateli etnika Miao), roztroušené na strmých svazích řeky v objetí terasovitých rýžových políček.

6. den

Xijiang – Rongjiang (Žung-ťiang): celodenní přejezd do Rongjiangu – cestou zastávky ve vesnicích s úžasnou atmosférou ospalého jihočínského venkova.

7. den

Rongjinag – Congjiang (Cchung-ťiang): přejezd přes turisty dosud neobjevené vesničky nár. menšin Miao a Dong s možností nahlédnout do skutečného života těchto etnik – výroba indigového oblečení, sušení sóji a rýže, 360 let stará bubnová věž.

8. den

Congjiang – Zhaoxing (Čao-sing) – Chengyang (Čcheng-jang): prohlídka Zhaoxingu, centra nár. menšiny Dong – pět bohatě zdobených bubnových věží, kryté mosty; večer příjezd do Chengyangu.

9. den

Chengyang– Longji (Lung-ťi): pětiobloukový krytý dřevěný most Větru a deště, největší v celé oblasti (65 m); kulturní vystoupení nár. menšiny Dong; přejezd do oblasti Longji – nocleh na rýžových terasách.

10. den

Longji – Guilin (Kuej-lin): ráno na rýžových terasách Dračí hřbet s menšinou Zhuang; půldenní pěší výlet do vesnice Dazhai (Ta-čaj) s menšinou Yao (Jao) a s nádhernými výhledy na další terasy; přejezd do Guilinu.

11. den

Guilin – Xiamen (Sia-men): dopoledne dle času skalní útvar Sloní chobot s vyhlídkou na řeku Li; odpoledne přelet do přístavního města Xiamen – procházka po rušné pěší zóně končící u moře; možnost večeře ve stylu darů moře.

12. den

Xiamen – Yongding (Jung-ting): přívozem na ostrov Gulanyu (Ku-lan-jü) s koloniální architekturou; odpoledne přejezd do Yongdingu – centrum oblasti tulou (tchu-lou); jednoduché ubytování v tradičním kruhovém obydlí s neopakovatelnou atmosférou. 

13. den

Yongding: celodenní návštěva okolních vesnic – unikátní kruhová sídliště národnostní menšiny Hakka (okolo 3000 v celé oblasti, největší 63 m); noční přejezd lehátkovým vlakem.

14. den

Kanton: brzy ráno příjezd; 600 m vysoká TV věž – 2. nejvyšší na světě, buddhistický klášter Hualin (Chua-lin), klášter Šesti banyánů s Květinovou pagodou, výstavní dvůr rodiny Chen (Čchen); možnost večeře ve stylu dim-sum.

15.–16. den

Kanton – Praha: celodenní výlet do oblasti Kaiping  (Kchaj-pching) za diaolou (tiao-lou) – opevněné mnohapatrové věže proti banditům (asi 1800 v celé oblasti), návštěva nejzajímavějších vesniček a výstup na některé z věží; večer odlet domů, přílet do ČR 16. den.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.