Čína, Laos - poznávací zájezd 'Yunnanskou opiovou stezkou'

** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Čína, Laos
Ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 52 600 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis zájezdu Tohle je pravá Indočína! Zelená jako džungle, stříbrná jako Mekong, šafránová jako roucha mnichů. Neviditelné opiové stezky z Království milionů slonů do Říše středu. Laos miluje cizince – nechme se hýčkat.Technická náročnost - Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek Fyzická náročnost - Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Popis stravování

Dle programu

Program zájezdu

1.den

Odlet.

2.den

Přílet do Kúnmingu – hlavního města provincie Jün-nan, známé, jako ,město věčného jara,´ pro své příjemné klima a květinami, které kvetou po celý rok, náměstí Jinbi Square se svou poutavou a stylovou architekturou, večerní prohlídka města.

3.den

Shi Lin – kamenný les, známý již od dynastie Ming, jako ,první div světa,´ nádherné a podivné skalní útvary, strmý terén, nespočet labyrintů a průhledů, skalní útvary vymodelované do podob lidí, zvířat a rostlin, krasové jezero Long Lake, jezero Dianchi ve tvaru půlměsíce, prastaré chrámy a pagody.

4.den

Dalí - Vás zláká k ochutnání místních kulinářských lahůdek, Chrám tří pagod Chong Sheng, které dohromady tvoří symetrický trojúhelník (ta nejvyšší měří 70 m),by si neměl nechal ujít žádný návštěvník, folklórní řemeslné trhy, národnostní menšina Bai.

5. - 6.den

Projdeme pohořím Wu Liang (doslova Nekonečná hora) údolím čajových keřů Mekongu až do Údolí divokých slonů – krmení divokých slonů, představení s papoušky, divoké opice, dechberoucí motýlí farmy.

7.den

Přejezd do Laosu, přechod tropickým pralesem do provincie Bokeo , půjdeme hlavní opiovou oblastí, podél řeky Nam Beng.

8. - 9.den

Přejezd do Laosu, přechod tropickým pralesem do provincie Bokeo , půjdeme hlavní opiovou oblastí, podél řeky Nam Beng.

10.den

Plavba lodí po Mekongu – cestou se můžete vykoupat v řece spolu s největším sumcem ,paa beuk´ (měří až 3m a váží až 300kg). Popřípadě si jej můžete dát, jako místní delikatesu k večeři, neprostupná džungle, lodní přeprava na Devíti dracích.

11.den

Luang Prabang – království buddhistů, Wat Visoun nejstarší chrám, Wat Mai největší chrám s velkou sbírkou vzácných sošek Buddhy, Královský palác, francouzské koloniální vily, vodopády Kuang Si, meditace v tajemné jeskyni Pak Ou, v Ban Xang Hai okusíme místní rýžové víno, orchideje, sloni, motýli.

12. - 13.den

Záhadná Planina džbánů – tisíce obrovských džbánů, každý měří od jednoho do tří metrů a některé váží i přes půl tuny.

14.den

Letovisko Vang Vieng - na kolech nebo motorkách k vápencovým vrcholkům a malebným útesům, napříč rýžovými poli přes vesnice Hmongů.

15.den

Laoským venkovem na velkolepé jezero Nam Ngum, projížďka lodí po jezeře, relax.

16.den

Vientane –hlavní město, zlatý chrám Pha That Luang, prezidentský palác, Vítězný oblouk, Černá pagoda, Buddha park, ochutnání místní speciality´ ping kai,´ – smažené kuře, možnost výletu po okolí na kolech či motorkách.

17.den

Odlet do Kúnmingu, dokončení prohlídky města.

18.den

Odlet do ČRZvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.