Čína

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Čína
Ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 40 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Jedenáctidenní poznávací letecký zájezd: Peking - Si-An - Banpo - Šanghaj - Su-čou - Tangli...

Popis ubytování

POPIS UBYTOVÁNÍ:- 6x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením), 2x ubytování v nočním vlaku (4 lůžková kupé)
- 8x snídaně + 9x večeře nebo oběd

Popis lokality ubytování

CENA ZAHRNUJE:- letenku Praha - Peking a Šanghaj – Praha
- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
- dopravu klimatizovaným autokarem
- 2x jízdenku na noční vlak dle programu
- 6x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením), 2x ubytování v nočním vlaku (4 lůžková kupé)
- 8x snídani, 9x večeři nebo oběd
- služby průvodce
- vstupné dle programu
- pojištění CK proti úpadkuCENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:- vízum do Číny = 1.900,- Kč/os. (vyřizuje CK)
- "spropitné" ve výši 30,- USD/os.
- komplexní pojištění 98,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 50.000,- Kč/os.)SLEVY A PŘÍPLATKY:- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 31.1.2017) = -1.000,- Kč/os.
- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 28.2.2017) = -600,- Kč/os.
- vízum do Číny = 1.900,- Kč/os. (vyřizuje CK)
- komplexní pojištění = 1.078,- Kč/os.
- 1-lůžkový pokoj = 5.000,- Kč (6x v hotelu, ve vlaku nelze)
Při objednávce v roce 2016 vybíráme zálohu pouze 5.000,- Kč/os.

Program zájezdu

1. den: Odlet

Ve večerních hodinách odlet z Prahy přes Istanbul do Číny - čekání na přestupu cca 3 hod., (v termínu 2 přes Dubaj - čekání na přestupu cca 4 hod.)

2. den: Přílet Peking

Odpoledne přílet do čínské metropole PEKINGU. Transfer na ubytování.

3. den: Peking, Zakázané město, Chrám nebes

Procházka centrem PEKINGU, jehož srdce tvoří náměstí Nebeského klidu o rozloze 40 ha s mauzoleem Mao Ce-tunga uprostřed. Prohlídka tzv. ZAKÁZANÉHO MĚSTA, bývalého reprezentativního sídla panovníků zapsaného na seznamu UNESCO. Návštěva CHRÁMU NEBES z roku 1420, ve kterém se císař dvakrát ročně modlil za dobrou úrodu. Návrat na ubytování.

4. den: Velká čínská zeď, hrobky dynastie Ming

Celodenní výlet do severní části Pekingu. Zastávka u legendární VELKÉ ČÍNSKÉ ZDI, která jako obrovský kamenný hrad střežila říši před vetřelci (výstup na hradby, návštěva vojenské posádky). Odpoledne prohlídka jedné z hrobek DYNASTIE MING (seznámení s čínskými pohřebními rituály). Procházka malebnou CESTOU DUCHŮ, lemovanou mramorovými sochami reálných i bájných zvířat, vojáků a úředníků, kteří měli v posmrtném životě císaře ochraňovat. Návrat na ubytování.

5. den: Lama Temple, Letní Palác, hutongy

Návštěva LAMA TEMPLE, největšího a nejvýznamnějšího kláštera tibetského buddhismu ve vnitřní Číně. Prohlídka LETNÍHO PALÁCE, romantického místa ukrytého v zeleni na břehu jezera Kunming (rekreačního sídla císařského dvora). Největší atrakcí celého areálu o rozloze přes 290 ha je 8 000 jedinečných kreseb v 750 m dlouhém zastřešeném koridoru. Projížďka rikšou starou zástavbou Pekingu, tzv. HUTONGY - čtvrtí nízkých domků, které i přesto, že jsou dnes často sevřeny obrovskými mrakodrapy, evokují atmosféru venkova. Přejezd nočním vlakem do Si-Anu.

6. den: Si-An, Velká pagoda divokých husí,

Příjezd v ranních hodinách. Ubytování. Prohlídka města SI-AN, městského historického muzea dokumentujícího úroveň civilizace v oblasti Žluté řeky. Návštěva VELKÉ PAGODY DIVOKÝCH HUSÍ - buddhistického klášterního komplexu a muzea výstavby městských hradeb, které se svou délkou a zachovalostí řadí mezi celosvětové unikáty (výstup na hradby). Prohlídka atraktivní HROBKY CÍSAŘE JINGDI představující miniaturu království s hliněnými sochami členů dvora. Nocleh.

7. den: Terakotová armáda

Program v oblasti hrobky prvního čínského císaře: zastávka v matriarchální neolitické vesnici BANPO a návštěva jedné z nejvýznamnějších čínských památek, tzv. TERAKOTOVÉ ARMÁDY (více než 8000 soch vojáků, koní a vojenských povozů k ochraně panovníka v jeho posmrtném životě). Přejezd nočním vlakem do Šanghaje.

8. den: Šanghaj, nábřeží Bund

V ranních hodinách příjezd do ŠANGHAJE. Ubytování. Prohlídka nábřeží Bund, malebného korza na břehu řeky Huangpu, které je památkovou rezervací honosných budov evropského stylu z počátku minulého století. Procházka po Nankingské třídě (nejznámější obchodní tepna města) a plavba lodí po řece (kontrast staré a hypermoderní zástavby města v oblasti Pudong). Nocleh.

9. den: Su-Čou, Tongli

Výlet do starobylého města SU-ČOU (Suzhou) přezdívaného Benátky východu (prohlídka jedné z místních zahrad). Cestou zpět návštěva malebného vodního města TONGLI nazývaného "Muzeum čínské historie" s typickými kamennými mosty a nezapomenutelnou atmosférou. Projížďka lodí po kanálu. Návrat zpět do Šanghaje. Nocleh.

10. den: Šanghaj, chrám Jadeitového Buddhy, zahrada Jü Jüan

Dokončení prohlídky ŠANGHAJE: Chrám Jadeitového Buddhy, stará čínská čtvrť, zahrada Jü Jüan. Transfer na letiště (fakultativně rychlovlakem Maglev).

11. den: Přílet

Přílet přes Istanbul do Prahy v poledních hodinách - čekání na přestupu cca 2 hod., (v termínu 2 přes Dubaj - čekání na přestupu cca 4 hod.).   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.