Čínský nový rok

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Čína
Typ ubytování Hotel 3*
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 41 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Pojeďte se rozloučit přímo do Číny se starým rokem opice a přivítat nový rok kohouta! Zavedeme vás do Pekingu a jeho okolí na známá, turisty často vyhledávaná místa. Proč vás sem ale zveme v tuto roční dobu? Protože nyní zažijete zcela jinou atmosféru... Při troše štěstí si budete moci zabruslit na jezeře v Letním paláci nebo se koulovat na Dlouhé zdi. Zažijete rozradostněné Číňany na monstrózních novoročních trzích. A co teprve celonoční velkolepé "silvestrovské" ohňostroje po celém městě! Zpestřením zájezdu bude výlet na nedaleký festival ledových soch – menší obdobu slavného festivalu ve městě Harbin. A pokud byste se chtěli po zimním pobytu v Pekingu trochu ohřát, můžete si na pár dní zaletět na "čínskou Havaj" – tropický ostrov Hainan v Jihočínském moři.Velikost skupiny:6–16 účastníků

Popis stravování

polopenze

Program zájezdu

1.–2. den

Praha – Peking: prohlídka tzv. Zakázaného města  – nejrozsáhlejší palácový komplex na světě, který byl po 500 let skryt před zraky obyčejných smrtelníků; procházka po náměstí Nebeského klidu (Tchien-an-men); večer místní specialita pekingská kachna.

3. den

Peking: celodenní výlet do soutěsky Longqing (Lung-čching), kde se pravidelně koná menší obdoba festivalu ledových soch ve městě Harbin – večerní různobarevně nasvětlené ledové výtvory; pozdní návrat zpět do Pekingu.

4. den

Peking: návštěva parku Beihai (Pej-chaj) s ohromnou tzv. Bílou stúpou a zdí Devíti draků; lamaistický klášter Yonghegong (Jung-che-kung) a konfuciánská akademie – centrum tradiční čínské vzdělanosti.

5. den

Peking: celodenní výlet na Dlouhou zeď  jeden z novodobých divů světa a největší stavbu lidstva – procházka po Zdi usnadněná výjezdem lanovkou; cestou zastávka u olympijských sportovišť – Ptačí hnízdo, Vodní kostka.

6. den

Čínský "Silvestr": prohlídka Letního paláce  – letní sídlo čínských císařů v podhůří Západních hor na břehu jezera Kunming (Kchun-ming), četné pavilony a mramorová loď císařovny Cixi (Cch'-si), možnost zabruslit si na jezeře; večerní a noční celopekingský ohňostrojový rej.

7. den

Čínský nový rok: návštěva chrámu Nebes , místa, kam se chodívali „synové nebes“ modlit za dobrou úrodu – pozorování slavnostního obětování; rozsáhlé novoroční trhy s různými čínskými tretkami a dobrotami.

8. den

Peking – Praha: letecký návrat do ČR.Využijte možnost individuálního prodloužení na tropickém ostrově Hainan (Chaj-nan) – více informací v CK.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.