Poznávací zájezd Čína - hledání bájné Šangrí-La

** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Čína
Ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 51 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis zájezdu Město Dračích císařů je položeno na severu Číny. Je zde mnoho krásných a vzácných obrazů, manter a znamení. Najdete zde jednu z nejlepších kuchyní světa. K nepřehlédnutí je světově známá Čínská zeď. Z přírodních krás Vás uchvátí zasněžené štíty Himálají. Pobyt je možno po dohodě prodloužit až o týden s libovolným nebo fakultativním programem 'např. rafting na unikátních nepálských řekách, nebo safari v džungli'. Bližší informace o fakultativních výletech na stránce Nepál - Fakultativní výlety 'menu Zájezdy, stránka Asie'. Nutné objednat předem. Nepřehlédnutelná světově známá Čínská zeď. Uchvacující pohled na zasněžené štíty Himalájí. A tato oblast je také domovem známe Pandy velké.Technická náročnost - Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek Fyzická náročnost - Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Popis stravování

Dle programu

Program zájezdu

1. - 2.den

Odlet z ČR, přílet do Pekingu, ubytování. Soumrak na největším náměstí světa - božském Tchien an men, s majestátním Ladong Renmin Wenhua Gong 'čínským parlamentem' v zádech. Tradiční pekingské domy - hutongy s neopakovatelnou atmosférou císařské Číny. Slavnostní večeře - tradiční pekingská kachna v typické čínské restauraci.

3.den

Věčná a přitom nejzbytečnější stavba lidstva - Wan-li čchang-čcheng - Velká čínská zeď. Procházka po zdi i strážních věžích, výhledy do Říše středu i do Země barbarů. Na zpáteční cestě prohlídka mystických hrobek Mingů s tajemnou Cestou duchů - místo věčného odpočinku 13 Nebeských císařů. Večer návštěva luxusní nákupní čtvrti Wanfutjing, spojená s ochutnávkou exotické hmyzí kuchyně na trhu Donguamen.

4.den

Věčná a přitom nejzbytečnější stavba lidstva - Wan-li čchang-čcheng - Velká čínská zeď. Procházka po zdi i strážních věžích, výhledy do Říše středu i do Země barbarů. Na zpáteční cestě prohlídka mystických hrobek Mingů s tajemnou Cestou duchů - místo věčného odpočinku 13 Nebeských císařů. Večer návštěva luxusní nákupní čtvrti Wanfutjing, spojená s ochutnávkou exotické hmyzí kuchyně na trhu Donguamen.

5.den

Výlet ke kořenům nejvlivnějšího náboženství Říše středu - taoismu. Pojďme rozjímat u tichých zdí Chrámu bílého oblaku s dlouhovlasými mnichy, usmiřme démony v chrámových síních a objevme své šťastné zvíře v čínském zvěrokruhu. Je libo ještě více štěstí? Tak hoďte prastarou minci na největší čínský zvon '7 m, 47 tun', popsaný sútrami a sanskrtem a milovaný samotnými Dračími císaři.

6.den

Přelet Peking - Xian. Vítejte ve městě, kde začínala legendární Hedvábná stezka! Unikátní městské opevnění, Velký a malý chrám divokých labutí, Velká mešita, Bubnová a Zvonová věž. A jakmile padne soumrak, pohltí nás unikátní Čtvrť umělců, plná muslimských restaurací a čajoven. Už jste ochutnali pochoutku jménem mongolský kotlík?

7.den

Kdo neviděl, neuvěří! Legendární Terakotová armáda - poslechněte si podivný příběh o císaři Čchin Š-chuang-tim, jeho posmrtné hliněné armádě a stále znovu se objevujících bojovnících. A pak spatříte fascinující místo s 8 000 vojáky, 550 koňmi a obzvláště silnou energií feng-šuej na vlastní oči! Noční přejezd luxusním lůžkovým rychlíkem do Chengdu, metropole provincie S-čchuan.

8.den

S-čchuan - nejzelenější provincie Říše středu. Metropole Chengdu - návštěva unikátní záchranné stanice pro pandu velkou - černobílý symbol Číny. Pandí porodnice, internát i pandí domov důchodců. Buddhistický Chrám nejvyšší čistoty i noční život velkoměsta.

9. - 10.den

Celodenní výlet napříč čajovými plantážemi k soutoku 3 řek - Minjiang, Dadu a Qingyi, nad kterým trůní nejvyšší socha sedícího Buddhy světa - Velký lešanský Buddha '71 m'. Tradiční čínské zahrady, meditační jeskyně, vodní kaskády. Emei shan - jedno ze 4 svatých pohoří Říše středu a domov Samantabhadry - jedné z reinkarnací Buddhy. Snová krajina, známá z obrazů čínských mistrů - borovice, skály, letní altány. Výstup na jeden z vrcholů.

11. - 14.den

Po legendární, romantické S-čchuan - Tibet highway úpatím majestátné Gongga Shan '7 500 m n.m.', nejvyšší hory S-čchuanu, do města Kánding, domova nejkrásnějších tibetských písní. Zasněžené štíty a nenáročný výstup na horu Paoma Shan. Spolu s mnichy přeříkáme prastaré mantry, roztočíme modlitební mlýnky a rozvěsíme každý své vlastní modlitební praporky - vítejte v Himaláji!

14.den

Odlet z Chengdu přes Peking do ČR.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.