Grónská Nej

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Dánsko, Grónsko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 61 200 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Tento unikátní zájezd nabízí jednu z nejatraktivnějších destinací severního Atlantiku. Při letu z Dánska se nám otevře výhled na magický, ledovcem pokrytý, největší ostrov světa – Grónsko. Samotný přelet nad touto arktickou pustinou je velkým zážitkem, který pak ještě umocní pobyt ve městě Ilulissat. Zde se nám naskytne podívaná na kry odlamující se z ledovce, které proplouvají přímo v zálivu u města – tento přírodní fenomén je zapsaný na seznamu UNESCO. V ceně zájezdu jsou plavby lodí mezi těmito ledovými giganty. Pokud se pro tyto plavby nerozhodnete, stačí se jen procházet v okolí města a nasávat ojedinělou atmosféru tohoto jedinečného místa a nemusíte již utratit vůbec nic.

Program zájezdu

1. den

 Odlet z Prahy do Kodaně, nocleh.

2. den

Prohlídka Kodaně s průvodcem.

3. den

 Odlet z Kodaně na západní pobřeží Grónska do Ilulissatu, prohlídka města. Večer plavba lodí fjordem k ledovci (v ceně), kde se odlamují kry, které pak dále proplouvají Ilulissatem.

4. den

 Pěší výlet k archeologickému nalezišti saqqaqské kultury v údolí Sermemmiut. Návštěva rodného domu Knuda Rasmussena, muzea A. Petersena, galerie grónských umělců či kostela Zion. Odpoledne fakultativně výlet dvoumotorovým letadlem úchvatnou jezerní a horskou krajinou nad ledovec Ilulissat (60 minutový let).

5. den

Plavba do typické grónské osady Illimanaq spojená s tradičním obědem u jedné z tamních rodin. Výlet trvá 5-6 hodin, a cestou tam i zpět se proplouvá mezi ledovými krami, jimiž je obklopen záliv u Ilulissatu.6. den: Dopoledne odlet do Kodaně. Nocleh.7. den: Odlet do Prahy.

6. den

 Dopoledne odlet do Kodaně. Nocleh.7. den: Odlet do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.