Grónská Nej

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Dánsko, Grónsko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 59 655 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Tento unikátní zájezd nabízí jednu z nejatraktivnějších destinací severního Atlantiku. Samotný přelet nad arktickou pustinou je velkým zážitkem, který pak ještě umocní pobyt ve městě Ilulissat.Zde se nám naskytne podívaná na kry odlamující se z ledovce, které proplouvají přímo v zálivu u města – tento přírodní fenomén je zapsaný na seznamu UNESCO. V ceně zájezdu jsou plavby lodí mezi těmito ledovými giganty.

Program zájezdu

1. den

 Odlet z Prahy do Kodaně, nocleh.

2. den

 Odlet z Kodaně na západní pobřeží Grónska do Ilulissatu, prohlídka města. Večer plavba lodí fjordem k ledovci (v ceně), kde se odlamují kry, které pak dále proplouvají Ilulissatem.

3. den

 Pěší výlet k archeologickému nalezišti saqqaqské kultury v údolí Sermemmiut. Návštěva rodného domu Knuda Rasmussena, muzea A. Petersena, galerie grónských umělců či kostela Zion. Odpoledne fakultativně výlet dvoumotorovým letadlem úchvatnou jezerní a horskou krajinou nad ledovec Ilulissat (60 minutový let).

4. den

 Celodenní plavba k „telícímu“ se ledovci Eqi (v ceně včetně oběda). Tento ledovec je považován za jeden z nejkrásnějších v Grónsku. Lodí se dostanete do jeho bezprostřední blízkosti.

5. den

 Dopoledne volno a odlet do Kodaně. Nocleh.6. den: Odlet do Prahy.

6. den

Odlet do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.