Dominikánská republika

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Dominikánská republika
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 55 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Unikněme z listopadových plískanic do slunné náruče Karibiku! Ostrov Hispaniola a vlídná Dominikánská republika, která zabírá jeho větší část, nám k tomu nabízejí ideální podmínky. Hispaniola je po Kubě druhým největším a zároveň nejhornatějším ostrovem Karibiku, takže kromě tradičního koupání a šnorchlování na palmami lemovaném pobřeží nabízí i mimořádně atraktivní vnitrozemí s krásnou, bujně zelenou přírodou. Všechna lákadla ostrova ochutnáme plnými doušky. Program zájezdu je často variantní a každý si ho může vyladit podle vlastních představ – užijí si ho proto jak příznivci pohodové poznávací verze, tak zájemci o turistiku a aktivní zážitky v tropické přírodě. Společně si pak užijeme vlahé večery, příjemně strávené na terasách hospůdek s bohatou nabídkou karibských specialit a míchaných nápojů, případně i neodolatelné rytmy místních tanců – žhavého merenge a romantické bachaty.Náročnost:Rafting a cascading vyžadují trochu šikovnosti, ale zvládnou je i začátečníci, samozřejmě je třeba umět plavat.Klima:Tropické přímořské, vzduch obvykle 25–31 °C, bez velkých výkyvů. Listopad patří do optimální sezony se suchým obdobím, zejména na jižním pobřeží.

Popis stravování

V ceně jsou 3 obědy a stravování na některých fakultativních programech. Ostatní z místních zdrojů v penzionech, různých hospůdkách či v obchodech. Ceny jsou docela příznivé, srovnatelné s ČR.

Popis ubytování

Převážně na úrovni ***, vždy 2lůžkové pokoje s vlastním WC a sprchou.

Program zájezdu

1. den

Letecky Praha – Dominikánská republika, ubytování v přímořském letovisku Boca Chica.

2. den

Dopoledne koupání na pláži na jižním karibském pobřeží, následně přejezd do horského letoviska Jarabacoa – cestou krásné pohledy na nížinu Cibao, zemědělskou zásobárnu země se sady mandarinek, banánovými plantážemi i rýžovými poli, a kopcovitou krajinu podhůří Cordillery Central.

3. den

Jarabacoa a program v pohoří Cordillera Central – krátký pěší výlet k vodopádu Jimenoa, návštěva továrny na zpracování kávy, návštěva River Club Jarabacoa nad soutěskou řeky Yaque del Norte s možností koupání v řece nebo bazénech. 

4. den

Dopoledne nenáročné pěší vycházky v okolní horské tropické přírody případně fakultativní programy dle vašeho výběru – rafting na řece Yaque del Norte, projížďky na koních či horských kolech. Odpoledne všichni přejezd na severní atlantické pobřeží do Puerto Plata.

5. den

Lanovkou na horu Loma Isabel de Torres (799 m) – výhled na moře i do vnitrozemí od sochy Krista, botanická zahrada, možnost pěšího sestupu, odpoledne variantně prohlídka města Puerto Plata, nebo koupání.

6. den

Cascading 27 Charcos Damajagua  – fakultativně průstup kaskádovou říčkou s 27 menšími vodopády a přírodními tobogány, nebo koupání na plážích Atlantiku.

7. den

Paradise Island – autobusový a lodní výlet na krásný ostrůvek – plavba mezi mangrovy, šnorchlování. Přejezd na jižní karibské pobřeží, ubytování v Santo Domingo.

8 - 9. den

Santo Domingo  – prohlídka hlavního města s historickým koloniálním centrem a podzemními krasovými jezírky v NP Los Tres Ojos, Národní akvárium; volný program v hlavním městě. Následující den ubytování v přímořském letovisku Bayahibe.

10. den

Koupání na karibském pobřeží, dopoledne fakultativně návštěva krasové jeskyněLas  Maravillas se skalními kresbami původních indiánů Taínů.

11. den

Cordillera Oriental – celodenní minibusový a pěší výlet do odlehlé horské oblasti, túra k vodopádu Las Jaldas (120 m – nejvyšší v Karibiku, pod vodopádem koupání) – cestou políčka, kakaové plantáže a v kopcích horský tropický porost.

12. den

Lodní výlet do NP Cotubanama (Del Este) – mořské proudy v průlivu Catuano, modrá laguna, pozorování fregatek a pelikánů, pláž s červenými hvězdicemi na ostrově Saona.

13.–15. den

Bayahibe – závěrečný relax a koupání, případně vycházky v přilehlém národním parku či fakultativně lodní výlet se šnorchlováním na ostrov Catalina – dle vašeho výběru. Letecky zpět do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.