Okruh Dominikánskou republikou

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Dominikánská republika, Severní Amerika, Dominikánská republika
Název ubytování Okruh Dominikánskou republikou
Typ ubytování Dle programu
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 93 090 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

Tipy pro správnou volbu- 8 nocí all inclusive- poznání pravých karibských plodin včetně kávy a tabáku s možností zakoupení pravých dominikánských doutníků

Popis lokality ubytování

Popis destinaceUž Kryštof Kolumbus nevycházel z nadšení nad přírodními krásami ostrova, jehož oficiální, i když málo používaný název je Hispaniola. Do svého lodního deníku si zapsal, že to je nejkrásnější kus země na světě, který kdy lidské oko spatřilo. Země je proslulá nádhernými plážemi, které jsou lemovány tropickou vegetací a palmami. Zatímco na pobřeží najdeme rozlehlé hotelové areály nabízející všechny druhy vodních sportů, pro vcelku liduprázdné vnitrozemí jsou typické zelené pahorky, náhorní plošiny, vysoká horstva i pláně pokryté hlubokými lesy a palmovými háji. I proto je Hispaniola označována přídomkem „zelený ostrov.“

Celý rok panuje příznivé počasí na koupání s mírnými tropickými teplotami. Během léta je vyšší vlhkost vzduchu a je třeba počítat s krátkými ale vydatnými přeháňkami. Popsané klima nelze v konkrétním termínu zájezdu garantovat.Země a její lidéDominikánská republika leží na ostrově Hispaniola, který patří do souostroví Velkých Antil a je po Kubě druhým největším ostrovem Karibiku. Jeho západní část tvoří Haiti, území Dominikánské republiky se rozkládá na východě ostrova a pokrývá dvě třetiny jeho plochy. Povrch země je rozmanitý. Lze tady najít polopouštní pláně, údolí s tropickým deštným pralesem i vysoká pohoří s vrcholy přesahujícími 3000 metrů. Nejnižší bod země tvoří slané jezero Enriquillo, 44 m pod úrovní mořské hladiny. Řeky jsou krátké a bohaté na vodu. Západ země pokrývá zvlněná planina s kaktusy a křovinami. Ostrov objevil Kryštof Kolumbus při své první objevné plavbě v roce 1492. Odtud pokračovalo španělské dobývání Karibiku a americké pevniny. V r. 1697 Španělsko uznalo francouzskou nadvládu nad západní třetinou ostrova, z níž se v r. 1804 stalo Haiti. Zbytek ostrova známý jako Santo Domingo se od Španělska odtrhl v r. 1821, na 22 let mu vládli Haiťané, v r. 1844 vyhlásil nezávislost jako Dominikánská republika. Další období se vyznačovalo cizími intervencemi a nestabilitou, v r. 1930 se k moci dostal Rafael Trujillo a na 30 let nastolil diktaturu. Od r. 1996 probíhají regulérní volby a ekonomická situace se rapidně zlepšuje. Tři čtvrtiny obyvatel tvoří míšenci. Mísila se zde bílá rasa s černou a zůstaly příměsi indiánské krve. Čistých černochů je asi 10%. V zemi žije velké množství Haiťanů.Tipy pro správnou volbu✱ nádherné pláže v Punta Caně
✱ přepestrá nabídka vodních sportů
✱ kvalitní resorty all inclusiveČedok PLUS✱ přímé lety Praha - Punta Cana
✱ česky hovořící delegát
✱ Business Class při přímých letech
✱ možnost VIP salonků na letišti
✱ doprava na letiště v Praze zdarma*
* K vybraným odletům při včasné rezervaciZákladní informaceOficiální název: Dominikánská republika
Politický systém: demokratická republika
Rozloha: 49 000 km2
Počet obyvatel: 10 milionů
Hlavní město: Santo Domingo
Úřední jazyk: španělština
Dorozumění: španělsky, v turistických centrech částečně anglicky
Náboženství: 95 % křesťané – římští katolíci
Místní měna: dominikánské peso (DOP) (41,- DOP = 1,- USD)
Peníze s sebou: USD, platby úvěrovými kartami běžné
Místní čas: SEČ - 5 hodin (při letním času - 6 hodin)
Elektřina: 110V, v hotelech vyšší třídy 220V, adaptér nutný
Vstupní formality: cestovní pas a vstupní turistická karta, která se vydává při příletu na letišti za 10 USD
Místní doprava: hustá a dobře fungující síť autobusů, které obratně jezdí po špatně udržovaných silnicích. Cenově výhodné je využití taxi. Na místě lze rovněž pronajmout automobil nebo motorku.
Očkování a lékař: nevyžaduje se žádné povinné očkování. Doporučuje se zejména ochrana proti malárii a očkování proti žloutence typu A. Zdravotní rizika a aktuálně doporučované očkování (ochranu) konzultujte prosím před cestou s hygienickou stanicí či odborným lékařem.Sport a zábavaSportovní aktivity
Většina našich hotelů nabízí optimální podmínky v rámci svých programů all inclusive. Jednotlivé hotely nabízejí tenisové kurty, stolní tenis, plážový volejbal a další aktivity specifikované u jednotlivých hotelů. Na plážích jsou k dispozici všechny druhy nemotorových vodních sportů jako jsou šlapadla, kajaky, katamarany, windsurfing či šnorchlování. Dominikánská republika je také rájem golfistů, četná hřiště jsou dosažitelná prakticky ze všech našich hotelů.


Po koupání …
Pobyty v Dominikánské republice jsou organizovány v uzavřených prázdninových resortech. Večerní vyžití klientů je ve většině případů zajištěno formou bohatého animačního programu uvnitř hotelových resortů, ať již formou denních sportovních aktivit nebo výuky tance či např. formou výpravných večerních programů. Mnoho z nich nabízí následně i diskotéky.


Potápění
Vzhledem k charakteru pobřeží je pro potápění vhodné zejména jihovýchodní pobřeží. Mezi vyhlášené lokality patří ostrov Catalina, u kterého se nachází jeden z nejzachovalejších korálových útesů, který padá až do 40 metrové hloubky. Podél této stěny je možné pozorovat nádherný podmořský život v největším rozsahu. Na své si přijdou i milovníci vrakového a jeskynního potápění, pro které doporučujeme národní park La Caleta se dvěma vraky. které se staly domovem mnoha mořských živočichů.
Orientační cena ponoru: 1 100,- Kč

Rent-a-car
Pronájem vozu Vám zprostředkují ve většině hotelů. Samotné řízení v Dominikánské republice vyžaduje díky kvalitě vozovek zvýšenou pozornost. Pohodlnějším a finančně srovnatelným způsobem dopravy je taxi. Podmínkou k zapůjčení auta je mezinárodní řidičský průkaz, kreditní karta a věk minimálně 25 let.
Orientační cena za pronájem auta: 1 700,- Kč/den

Gastronomie nákupy
Základem místní kuchyně jsou hnědé fazole a rýže doplňující kuřecí, hovězí, vepřové nebo skopové maso. Hodně využívá cukr, zákusky jsou velmi sladké. Z nápojů vyniká dominikánský rum, dobré je místní pivo a ovocné džusy. K neodmyslitelným suvenýrům patří rum, doutníky, textilní výrobky a řemeslné výrobky, zejména bižuterie, malby a dřevořezby.

Golf
Dominikánská republika patří mezi nejvyhledávanější destinace i milovníky golfu. Nabízí golfová hřiště všech úrovní a náročností s úchvatnou scenérií tamější přírody a průzračného moře.

Punta Espada
Punta Espada je součástí největšího investičního projektu pro golf a turistiku v celé karibské oblasti. Hřiště, navržené J. Nicklausem, bylo otevřeno v prosinci roku 2006 a je prvním ze tří hřišť tohoto významného architekta v oblasti Cap Cana a je také prvním hřištěm v Dominikánské republice, na kterém se uskutečnil turnaj PGA Tour. Časopisem Golf Week bylo také oceněno jako číslo 1 v celém Karibiku včetně Mexika. Osmnáctijamkové hřiště, situované v blízkosti pláže a hotelových resortů, nabízí kompletní servis.

La Cana
Golfové hřiště La Cana ocení i ti nejnáročnější hráči, 14 jamek se může pochlubit přímou vyhlídkou na Karibské moře, z toho 4 jamky jsou umístěny přímo na útesech.

Punta Blanca
Punta Blanca je vnitrozemské golfové hřiště, vzdálené 30 minut od mezinárodního letiště v Punta Caně, v těsné blízkosti hotelů Gran Bahia Principe, Majestic a Grand Paradise. Díky své strategické poloze je ale také velmi snadno dosažitelné také z ostatních hotelů v oblasti Punta Cany a Bávara. Toto velice příjemně navržené hřiště je prací architekta N. Price.

Cocotal Golf Country Club
Golfový klub s hájem kokosových palem má k dispozici osmnáctijamkové mistrovské hřiště a devítijamkové standardní hřiště, obě projektované španělským stavitelem hřišť J. Gancedem. V areálu větším než 200 ha je množství vodních překážek, ale i překrásné vily a hotel. Klub byl otevřen v roce 2000.

Iberostate Golf Club
Golfové hřiště umístěné v oblasti hotelu Iberostar, jehož architekt – P. B. Dye – přeměnil přírodně rovný terén na velice atraktivní a členité hřiště, kde naleznete mimojiné i 105 písečných bunkrů. Hru Vám zpříjemní opravdu krásná příroda se spoustou palem a jezírek.

Teeth of the Dog
Osmnáctijamkové hřiště je zařazeno mezi 50 nejkrásnějších golfových hřišť světa. Mnoho významných i sportovních hvězd, žijících v Casa de Campo, navštěvuje pravidelně právě toto hřiště.

Naše golfové balíčky
V ceně balíčku doprava z/do hotelu v oblasti Bávara, green fee a cart fee.
INLAND COURSES:
Cocotal Golf / Iberostate Golf / The Lakes (3 dny) Orientační cena od: 10 990,-Kč
Cocotal Golf / Iberostate Golf / The Lakes / Cana Bay (3 dny) Orientační cena od: 19 990,-Kč+

OCEAN VIEWS (3 dny):
Punta Espada / Teeth of the Dog / La Cana Orientační cena od: 21 590,-Kč

PREMIUM OCEAN VIEWS (3 dny):
Punta Espada / Corales / La Cana Orientační cena od: 23 790,-Kč

PUNTA CANA ENHANCEMENT:
Corales (1 den) / La Cana (1 den) Orientační cena od: 14 390,-Kč
Corales (1 den) / La Cana (2 dny) Orientační cena od: 18 990,-Kč
Corales (2 dny) / La Cana (1 den) Orientační cena od: 23 790,-Kč

PUNTA CANA GOLF EXPERIENCE (4 dny):
Punta Espada / La Cana / Cana Bay / The Lakes Orientační cena od: 21 890,-Kč

PUNTA CANA GOLF EXPERIENCE (5 dní):
Punta Espada / La Cana / Cana Bay / Cocotal Golf / The Lakes Orientační cena od: 27 290,-Kč

PUNTA CANA GOLF EXPERIENCE (6 dní):
Punta Espada / La Cana / Cana Bay / Cocotal Golf / Iberostate Golf / The Lakes Orientační cena od: 31 190,-Kč

WOW PACKAGE (7 dní):
Punta Espada / La Cana / Cana Bay / Punta Blanca / Cocotal Golf / Iberostate Golf / The Lakes Orientační cena od: 35 790,-Kč

Program zájezdu

Program zájezdu

1.denPřílet do Punta Cany, ubytování.2.denVolno, aklimatizace, informační schůzka3.denVýlet na ostrov SaonaRáno se přesuneme transferem do přístavu Bayahibe (cca. 60 min). Po nalodění se vydáme na rychlém člunu podél pobřeží národního parku Del Este až k ostrovu Saona. Cestou je zastávka na koupání v mělké azurové laguně, kde si můžeme vychutnat vodní hrátky a při tom pozorovat barevné mořské hvězdice. Na ostrově nás čekají jedny z nejkrásnějších pláží Karibiku a také oběd na grilu formou bufetu. Po obědě máme zhruba 2 hodiny na lenošení a koupání. Jedna cesta se absolvuje na katamaránu s hudbou a tancem.Po výletě přejezd do Santo Dominga (cca. 2 hod.), nocleh.4.denSanto Domingo – hlavní město Dominikánské republikyProhlídku začneme v historické části Zona Colonial, kde nás čekají nejstarší památky v Novém světě. Zde pocítíme atmosféru dávných dobyvatelů a uvidíme, co všechno zde po sobě zanechali. Projdeme nejstarší ulici Ameriky Calle de las Damas, Kolumbův dům, Národní Panteon, první katedrálu Ameriky a mnoho dalších zajímavostí. Navštívíme muzeum jantaru a obchod se suvenýry, kde se dají výhodně nakoupit dárky. Zážitkem je i oběd v dominikánské restauraci Atrazana, umístěné v historické budově bývalé zbrojnice. Po obědě nás čeká návštěva jeskyní Tres Ojos, se třemi kouzelnými jezírky a bohatou florou i faunou.Odpoledne přejezd na poloostrov Samana (cca.2,5 hod.), ubytování.5.denDnes se vypravíme k největšímu vodopádu v Dominikánské republice, El Limon. Sama cesta džunglí k vodopádu, kterou absolvujeme na koních (možno i pěšky, cca. 2 hod tam i zpět), je nezapomenutelným zážitkem. Cestou uvidíte jak roste mango, káva, kakao a další tropické plodiny. U cíle mnozí ocení možnost osvěžující koupele ve vodopádu. Návrat do hotelu cca. ve 14:00, oběd. Odpoledne relaxace, možnost návštěvy městečka Santa Barbara hotelovým vláčkem.6.denČeká nás výlet do nádherné přírody národního parku Los Haitises. Na motorovém člunu se přímo z hotelu vydáme do největších magravových lagun Karibiku na protější straně zálivu. Budeme proplouvat kolem ostrůvků obležených spoustou ptactva, nejčastěji pelikánů a volavek. Navštívíme jeskyně, které skrývají malby původních obyvatel ostrova Hispaniola-Tainů. Návrat do hotelu cca. ve 14:30, oběd, odpoledne volno.7.denDnes prozkoumáme západní část polostrova Samana. Začneme prohlídkou útesů s Boca de diablo – Čertovou roklí, impozantním přírodním útvarem. Potom budeme pokračovat na pláž Rincon, která patří k nejkrásnějším na světe. Panens

Program zájezdu

1.denOdlet z Prahy do Punta Cany, transfer do hotelu, nocleh.2.denIndividuální volno, nocleh3.denPo snídani transfer do přístavu Bayahibe, cesta člunem podél pobřeží národního parku Del Este až k ostrovu Saona. Cestou je zastávka na koupání v mělké azurové laguně, kde si můžeme vychutnat vodní hrátky a při tom pozorovat barevné mořské hvězdice. Na ostrově nás čekají jedny z nejkrásnějších pláží Karibiku a také oběd na grilu formou bufetu. Po obědě máme zhruba 2 hodiny na lenošení a koupání. Jedna cesta se absolvuje na katamaránu s hudbou a tancem. Po výletě přejezd do Santo Dominga, ubytování, nocleh.4.denPo snídani začneme prohlídku v historické části Zona Colonial, kde nás čekají nejstarší památky v Novém světě. Zde pocítíme atmosféru dávných dobyvatelů a uvidíme, co všechno zde po sobě zanechali. Projdeme nejstarší ulici Ameriky Calle de las Damas, Kolumbův dům, Národní Panteon, první katedrálu Ameriky a mnoho dalších zajímavostí. Navštívíme muzeum jantaru a obchod se suvenýry, kde se dají výhodně nakoupit dárky. Zážitkem je i oběd v dominikánské restauraci Atrazana, umístěné v historické budově bývalé zbrojnice. Po obědě nás čeká návštěva jeskyní Tres Ojos, se třemi kouzelnými jezírky a bohatou florou i faunou. Odpoledne přejezd na poloostrov Samana, nocleh.5.denPo snídani se vypravíme k největšímu vodopádu v Dominikánské republice, El Limon. Sama cesta džunglí k vodopádu, kterou absolvujeme na koních (možno i pěšky, cca. 2 hod tam i zpět), je nezapomenutelným zážitkem. Cestou uvidíte jak roste mango, káva, kakao a další tropické plodiny. U cíle mnozí ocení možnost osvěžující koupele ve vodopádu. Návrat do hotelu v odpoledních hodinách, odpočinek nebo možnost návštěvy městečka Santa Barbara hotelovým vláčkem. Nocleh6.denPo snídani nás čeká výlet do nádherné přírody národního parku Los Haitises. Na motorovém člunu se přímo z hotelu vydáme do největších magravových lagun Karibiku na protější straně zálivu. Budeme proplouvat kolem ostrůvků obležených spoustou ptactva, nejčastěji pelikánů a volavek. Navštívíme jeskyně, které skrývají malby původních obyvatel ostrova Hispaniola-Tainů. Návrat do hotelu v odpoledních hodinách, volno. Nocleh.7.denPo snídani prozkoumáme západní část polostrova Samana. Začneme prohlídkou útesů s Boca de diablo – Čertovou roklí, impozantním přírodním útvarem. Potom budeme pokračovat na pláž Rincon, která patří k nejkrásnějším na světě. Panenskou, 4km dlouhou pláž ohraničují hory a osvěžuje řeka ústici do moře. Tady budeme mít cca

Trasa

Punta Cana / Saona / Tres Ojos / Santo Domingo / El Limon / Los Haitises / Boca de Diablo / Rincon / Cayo Levantado / Punta Cana   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.