Egypt - po vlnách Nilu - ve šlépějích faraonů

*****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Egypt, Afrika, Egypt
Název ubytování Ubytování Egt
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 27 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Program zájezdu

1. den:

odlet z ČR, přílet do HURGHADY, ubytování v *****hotelu u pláže s all inclusive, volný program.

2. den:

pobyt v HURGHADĚ, volný program, možnost užít si moře a slunce. Možnost fakultativně na výlet lodí s proskleným dnem s pozorováním podmořského světa nebo přímo výlet do hlubin ponorkou.

3. den:

po snídani odjezd autobusem do LUXORU. Zde se ubytujeme, poobědváme, poté vyrazíme poznávat místní život a krásy tohoto historického města s neopakovatelnou atmosférou starých časů. Posilněni místními specialitami si prohlédneme stáje a povozíme se na velbloudech. Odtud se vydáme k NILU a poplujeme na typické lodi “feluce” s obrovskou plachtou a vysokým stěžněm na BANÁNOVÝ OSTROV. Přitom zažijeme kouzelný západ slunce. Večeře v hotelu.

4. den:

brzy ráno, v případě zájmu, fakultativně vyhlídkový let balónem nad Luxorem, kdy uvidíme město v celé jeho kráse a rozmanitosti. Poté snídaně a přesun ke chrámu v KARNAKU a LUXORU. Následuje návštěva nejkrásnějšího místního muzea, na egyptské poměry až nezvykle přehledného a moderního. Zde uvidíme nálezy z chrámu a pohřební předměty, které byly objeveny v západní části THÉB. Unaveni prohlídkami zavítáme na oběd. Odtud odjezd do hotelu, chvilka na osvěžení. V podvečer projížďka v kočárech tažených koňmi po známých i méně známých zákoutích města s kratší zastávkou a nápojem dle vlastního výběru v místním “coffee shopu”. Potom odjezd zpět na hotel a večeře.

5. den:

snídaně, výlet na druhý břeh Luxoru, do ÚDOLÍ KRÁLŮ se zastávkou na prohlédnutí Memnonových kolosů. Krátce zastavíme před chrámem královny HATŠEPSUT, vyfotíme a navštívíme možná méně známý chrám HABU, který však má úžasně zachovalé výmalby. Odtud přesun a ubytování na lodi s obědem. Odplouváme směrem k ESNĚ. Po cestě uvidíme překrásné scenérie místní krajiny, která už dávno učarovala spoustě lidí před námi a inspirovala známou spisovatelku Agathu Christie k napsání jejich skvělých detektivek jako například “Smrt na Nilu”. Odpoledne je možné zpříjemnit si plavbu čajem “o páté”. Scenérie krajiny se bude střídat a měnit, kopce a písek, zeleň a a palmové háje, rybáři na bárkách atd.

6. den:

ráno snídaně na lodi, následně si v EDFU prohlédneme HORŮV CHRÁM, který se považuje za jeden z nejlépe zachovaných - byl odkryt z dun písku teprve v roce 1860. Oběd na lodi. Další zastávka nastane v KOMOMBO. Hned z lodi uvidíme menší chrámový komplex, který si prohlédneme, včetně Krokodýlího muzea, kde je vystavena spousta těchto mumifikovanych zvířat. Večeře. Plujeme dále a necháváme se okouzlit romantickou krajinou a hvězdami na obloze. Pozdě večer zakotvíme v ASUÁNU.

7. den:

v případě zájmu, ve velmi časných ranních hodinách, fakultativně odjezd autobusem ke chrámu ABU SIMBEL (UNESCO) a nacházejícím se téměř u súdánských hranic. Po návratu obědváme na lodi. Odpoledne se vydáme na motorové lodi na příjemný výlet. Navštívíme tradiční núbijskou vesnici, kde nahlédneme do jednoho z místních stále obývaných domů, kterému se zde přezdívá krokodýlí dům. Proč krokodýlí? To uvidíte sami. Poslední večeře a noc na lodi.

8. den:

snídaně, autobusem se přesuneme k nedokončenému obelisku a k Asuánské přehradě. Odjezd autobusem zpět do LUXORU, kde přespíme.

9. den:

ráno se nasnídáme a odjedeme zpět do HURGHADY. Pohoda u moře.

10. den:

volný den a prostor pro relaxaci.

11. den:

odlet do ČR.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.