Novotel Marsa Alam Resort

*****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Egypt, Marsa Alam
Název ubytování Novotel Marsa Alam Resort
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem od 14 242 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poloha
Nově postavený hotel vysoké třídy patří do známé a ceněné hotelové sítě Novotel. Nachází se ve velkém a pečlivě upraveném areálu jen kousek od písečné pláže. Novotel Marsa Alam Resort se nachází cca 19 km od městečka El Quseir a cca 60 km od letiště v Marsa Alam.

Pláž
Přímo u Novotelu Marsa Alam Resort se nachází dlouhá (645 m) písečná hotelová pláž s bezplatnými slunečníky, lehátky, matracemi a ručníky. Na břehu je korálový útes a most (doporučujeme ochrannou obuv).

Vybavení
24-hodinová recepce, prostorné lobby, směnárna, bankomat, obchod se suvenýry, mini market, konferenční centrum. Hosté mohou využít hlavní restauraci La Palme (formou bufetu, mezinárodní kuchyně), restauraci a´la carte Pasta e Basta (italská kuchyně, rezervace nutná) a 3 bary: Papyrus v lobby, Island u bazénu a Ramla na pláži. V areálu hotelu se nachází 3 venkovní bazény, 1 z nich je v zimním období vyhřívaný (sladká voda) a dětský bazén, obklopený sluneční terasou. U bazénů jsou slunečníky, lehátka, matrace a ručníky zdarma. Za poplatek: pokojová služba, hlídání dětí, prádelna.

Pokoje
Novotel Marsa Alam Resort nabízí 268 pohodlných a moderně zařízených dvoulůžkových pokojů (možnost 1 nebo 2 přistýlek pro děti), nacházejících se v několika jednopatrových budovách. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení (sprchový kout, WC, vysoušeč vlasů), individuálně nastavitelnou klimatizaci, TV, telefon, trezor, příslušenství pro přípravu kávy a čaje, mini bar (za poplatek, zdarma pouze 1 malá láhev vody na osobu a den), balkon nebo terasu (stůl a židle). Dětská postýlka pro děti do 2 let na vyžádání před příjezdem.

Strava
All Inclusive zahrnuje: snídaně (07:00-10:00), oběd (13:00-15:00) a večeře (19:00-22:00) formou bufetu v hlavní restauraci, občerstvení během dne v určených barech, místní nealkoholické a alkoholické nápoje v určených barech (10:00-23:00). Volná místa a dětská menu. Za poplatek: značkový alkohol, čerstvě vymačkané džusy, espresso a cappuccino. Pro hosty Novotelu Marsa Alam Resort sleva v restauraci a´la carte 25 %.

Sport a zábava
Během dne a večera animační program pro děti i dospělé, zábavné hry, taneční lekce, večerní představení a živá vystoupení. Zdarma k dispozici: plážový volejbal, fitness centrum, aqua aerobic, boccia, šipky, vodní pólo, krytý bazén. Pro nejmladší hosty: dětský bazén, dětské hřiště a aktivity v miniklubu (4-12 let). Za poplatek: potápěčské centrum, lázně, sauna, turecké lázně, vířivka, masáže, kosmetika.

Internet
Wi-Fi připojení v celém hotelu zdarma.

Místní kategorie
*****

Jiné
www.novotel.com

Náš názor
Novotel Marsa Alam Resort, patřící do renomované sítě Novotel, je luxusním hotelem nabízejícím svým hostům komfortní pobyt. Bohatý program all inclusive, velký bazénový komplex a krásná písčitá pláž umožňují pobyt plný relaxu. Navíc široký výběr sportů a animací Vám nedovolí se nudit - doporučujeme zvláště pro rodiny s dětmi!

Popis stravování

All inclusive

Popis ubytování

ProgramDen první
Odlet z Polska. Sraz 2 hod. před plánovaným odletem na letišti na stanovišti Rainbow Tours. Aktuální letový řád nejdete zde: http://r.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo využití fakultativních výletů.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Poslka.CenaZákladní cena zahrnuje: leteckou přepravu, letištní poplatky, transfery letiště - hotel - letiště, 7 nebo 14 nocí v hotelu, stravu dle specifikace hotelu, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského delegáta v místě dovolené, balíček pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: egyptské vízum (platí se na letišti ve výši 25 USD), fakultativní výlety, stravu, která není uvedena v popisu hotelu, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelu) a další osobní výdaje. JinéEGYPT MARSA ALAM - základní informace

Měna
EGP - Egyptská libra. Doporučujeme vzít s sebou eura nebo dolary.
Peníze lze vyměnit v mnoha směnárnách v hotelech nebo v bankách. 
Je nutné mít s sebou část financí v hotovosti, protože placení kreditní kartou a použití bankomatů může být někdy obtížné.

Spropitné
V arabských zemích je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Výdělky v Egyptě jsou nízké, a proto je spropitné často velkou finanční pomocí. Platí to zejména o řidičích během výletů do okolí, pro číšníky v restauracích, ale jsou také obvyklé v hotelech pro úklidový personál.

Vízum
Každý cestující je povinen mít platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců ode dne výjezdu z Egypta.
Pro občany ČR je vízum povinné, je uděleno na mezinárodním letišti při příletu do země. Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD.

Čas
Stejný jako v České republice.

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 10 EGP; pivo v baru 6 EGP; 1 l vody 1,50 EGP; káva v kavárně od 1 EGP. V arabských zemích je zvykem smlouvání, zvlášť u větších nákupů nebo koupi suvenýrů. Je však důležité dodržovat určitá pravidla: nikdy nenabízej cenu, kterou nejsi schopen zaplatit a při nakupování nelze spěchat.
V mnoha historických budovách jsou zavedeny poplatky za fotografování, které mohou být od 5 až do 100 EGP. Informujte se prosím u průvodce během jednotlivých výletů.

Pošta
Známka na pohled do České republiky stojí 1,25 EGP. Cena je úředně stanovena. Při koupi známky je třeba upozornit, že je to do České republiky.

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony
Mobilní telefony fungují jak v turistických lokalitách, tak i ve městech. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu. 

Oblast

Marsa Alam
Marsa Alam se nachází v jižní části pobřeží Rudého moře, je jednou z nejmladších a nejméně přeplněných turistických oblastí Egypta. Tato část pobřeží je panenskou krajinou, jež si vybírají milovníci klidné dovolené, stejně jako milovníci vodních sportů. Oblast Marsa Alam je známá jako ráj pro potápěče - nádherně barevné korálové útesy a nepřeberné množství ryb okouzluje turisty z celého světa. Je to také skvělá základna pro turisty, kteří chtějí vidět památky starověkého Egypta - Abu Simbel, chrám Luxor, Údolí králů a chrám ve Filé.

Odlety z: Varšavy a Katovic. K odbavení se dostavte 2 hodiny před plánovaným odletem ke stánku cestovní kanceláře Rainbow Tours na letišti. Aktuální rozpis letů je třeba sledovat na: http://r.pl/rozkladyVýlety v okolíLuxor a Karnak - celodenní výlet autobusem do slavných Théb - města se stovkou brán. Na programu je: návštěva chrámu v Karnaku, Údolí králů -  s hrobkami faraónů (mimo jiné slavná Tutanchamonova hrobka), Memnonovy kolosy (pozůstatky chrámu Amenhotepa III) a monumentálního chrámu královny Hatšeptsut (zrestaurovaného polskou archeologickou výpravou). Během výletu oběd. Cena cca 135 USD.

Asuán - celodenní výlet autobusem do Asuánu, po cestě výlet k Velké Asuánské přehradě, díky které bylo vytvořeno jedno z největších umělých jezer na světě - jezero Nasser. Navštivíte malebného chrámu Isis na ostrově Philae. V odpoledních hodinách navštívíte chrám Horus v Edfu. Během výletu oběd. Cena cca 140 USD.

Asuán a Abú Simbel - 2 denní výlet autobusem: první den navštívíte Velkou Asuánskou přehradu a chrám Isis, který se nachází na ostrově Philae. Pak ubytování v Asuánu (na lodi nebo v hotelu). Brzy ráno odjezd z Asuánu a transfer do Abu Simbel - monumentální a ohromující chrámy Ramsese II a jeho manželky Nefretari. Pak cesta pokračuje do Edfu, kde uvidíte chrám Horus. Cena zahrnuje 2 obědy, večeři a snídani. Cena cca 260 USD.

Hlubinné potápění - skvělý výlet lodí ke korálovým útesům, koupání v moři, potápění a pozorování krás korálových útesů. Vše pod dohledem profesionálních instruktorů. Cena cca 70 USD.

Výlet lodí Seascope - asi 1,5hodinová plavba lodí s proskleným dnem, mezi korálovými útesy, poskytne možnost obdivovat nádherný podmořský svět aniž byste se museli potápět. Cena cca 75 USD.

Quad Safari - výlet terénními vozy po rozlehlé poušti a návštěva beduínské vesnice, kde lze poznat beduínské zvyky a jednoduchost jejich života. Cena cca 70 USD.

Dolphin House - neobyčejný výlet lodí do přírodní rezervace delfínů se zastávkou k potápění s instruktorem nebo šnorchlování (obvykle maximálně 2 vstupy do vody). Během potápění je velká šance, že se k nám přidají i delfíni! V ceně výletu je zahrnut oběd. Cena cca 110 USD.

Zátoka Abo Dabbab - výlet do nejznámější a nejkrásnější zátoky Abo Dabbab, která se nachází poblíž Marsa Alam. Zátoka je často navštěvována mořskými želvami, které při troše štěstí zahlédneme. Možnost opalování a koupání (lehátka, slunečníky a toalety jsou dostupné) a pro aktivní - lekce šnorchlování. Cena cca 45 USD. 

Další možnosti výletů: 
Káhira letadlem (cca 450 USD) 
Plavby lodí po Rudém moři (cca 100 USD) 
Návštěva aquaparku Akassia (cca 60 USD)

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu účastníků 15) nebo v anglickém jazyce. Jejich organizátorem není Rainbow Tours, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možné platit platební kartou.Tip z okolí
Na tvory staré jako dinosauři narazíte v Egyptě poblíž Marsa Alam Bez ohledu na jejich úctyhodný rodokmen (želvy se objevily před 220 milióny let, mořské se oddělily před 110 milióny) patří setkání s mořskou želvou tváří v tvář k nezapomenutelným zážitkům. Potkat tyto obyvatele Rudého moře bylo plánovaným cílem naší cesty do Egypta.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.