Rehana Sharm

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Egypt, Sharm el Sheikh
Název ubytování Rehana Sharm
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem od 12 667 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poloha
Komfortní hotelový komplex Rehana Sharm, který byl otevřen v roce 2007, se nachází v zálivu Nabq, v druhé řadě na pobřeží asi 400 m od pláže, z hotelu Royal Rehana - podzemní přechod. Je vzdálen asi 18 km od centra Naama Bay, kde jezdí třikrát denně hotelový autobus (asi 6 USD/oběma směry) a asi 7 km od letiště v Sharm El Sheikhu.

Pokoje
Hotel Rehana Sharm nabízí více než 470 pokojů, umístěných v dvoupatrových řadových budovách.
Standardní pokoje pro dvě osoby s možností dvou přistýlek pro děti nebo jedné pro dospělou osobu, o rozloze asi 20-25 m². Jsou vybaveny klimatizací, koupelnou se sprchou a vysoušečem vlasů, satelitním TV, telefonem, trezorem, mini barem (za poplatek) a balkonem nebo terasou s výhledem do zahrady nebo na bazén. Za poplatek jsou k dispozici také pokoje typu superior a family.

Vybavení
Recepce, hlavní restaurace, 4 restaurace a'la carte: orientální, čínská, italská a s dary moře, 2 bary u bazénu, bar na pláži, lobby bar, kavárna, konferenční sál (až pro 100 osob), 4 bazény (2 z nich vyhřívané v zimním období) s odděleným brouzdalištěm pro děti, tobogány pro děti i dospělé. Lehátka, slunečníky a plážové osušky jsou k dispozici u bazénu a na pláži zdarma. Kromě toho za poplatek: internetová kavárna, Wi-Fi internet, kadeřnictví, salon krásy, obchod se suvenýry, pronájem aut, zdravotní péče, hlídání dětí, prádelna. Hosté hotelu Rehana Sharm mají možnost využívat diskotéku v sousedním hotelu Royal Rehana (vstup zdarma). Pro nejmenší: dětské hřiště a mini klub (5-12 let).

Strava
All Inclusive zahrnuje snídaně, oběd a večeře - všechna jídla formou bufetu. Brzké a pozdní snídaně, lehké občerstvení po celý den, odpolední občerstvení. Nealkoholické nápoje a místní alkoholické nápoje jsou podávány v hodinách od 10:00-24:00 v barech určených hotelem Rehana Sharm. Na pláži jsou servírovány nealkoholické, alkoholické nápoje a občerstvení.

Sport a zábava
Hotel Rehana Sharm nabízí zábavný program pro děti i dospělé, tenisový kurt, stolní tenis, šipky, vodní pólo, volejbal, aerobik, posilovnu. Za poplatek: kulečník, sauna, vířivka, parní lázeň, masáže, osvětlení tenisového kurtu, potápěčské centrum a vodní sporty na pláži.

Místní kategorie
****

Náš názor
Rehana Sharm je kvalitní hotel, který zaručuje příjemný pobyt s komorní atmosférou. Skvělá volba pro rodinnou dovolenou. Doporučujeme!

Jiné
www.rehanaresorts.com/rehana-resort/?lang=pl

Popis stravování

All inclusive

Popis ubytování

ProgramDen první
Odlet z Polska. Sraz na letišti 2 hod. před plánovaným odletem u stanoviště Rainbow Tours. Aktuální letový řád najdete zde: http://r.pl/rozklady

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování. Možnost využití fakultativních výletů.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.Výlety v okolíHora Mojžíšova a klášter Sv. Kateřiny
Odjezd autobusem cca ve 21:00 směrem k městu Dahab a klášteru Sv. Kateřiny. Příjezd na místo po cca 3 hodinách. Noční vstup na horu Mojžíšovu (cca 3 hod., pronájem velblouda za příplatek). Podíváme se na východ slunce. Po sestupu z vrcholu následuje pauza na snídani (balíčky z hotelu). Poté prohlídka kláštera Sv. Kateřiny. Poté se vydáme zpět do hotelu kde dorazíme okolo 14.00. Je nutné, abyste měli pohodlné boty, jakož i teplé oblečení, protože teplota může klesnout pod 0°C. Cena cca 35 až 45 USD.

Klášter Sv. Kateřiny a město Dahab
Odjezd autobusem v dopoledních hodinách - cesta přes poušť a hory Sinai. Návštěva kláštera - Kaple sv. Tryphona, nádvoří s Mojžíšovou studnou, bazilika Proměnění, hořící keř a kaple lebek. Následuje přestávka na oběd formou bufetu (nápoje za poplatek). Na zpáteční cestě navštívíte město Dahab kde bude volný čas na nákupy. Návrat cca v 16.00. Cena cca 45 - 55 USD.

Petra (Jordánsko - autobus/člun)
Odjezd z Sharm el Sheikhu po půlnoci. Transfer do Taba (cca 3,5 hod) a přestup na člun, který přepravuje do Akaby - přímořské město v Jordánsku (plavba asi 30 minut). Pak cesta pokračuje do Petry (cca 2 hod) klimatizovaným autobusem. Po příjezdu do Petry přechod pěšky kaňonem, který vede k červené skále. Návštěva Khazaneh, římského divadla a jeskyně ve skalách. Na zpáteční cestě z Petry večeře v hotelové restauraci v ceně (nápoje se platí). Přejezd zpět do Akaby, a plavba lodí zpět do Taba na hraniční přechod, do Sharm El Shejku se vrátíme asi o půlnoci.
Cena zahrnuje poplatky za víza a všechny výdaje v Jordánsku.
Cena cca 280 - 310 USD.

Jeruzalém, Betlém a Mrtvé moře (autobus)
Výjezd ze Sharm El Shejku v nočních hodinách okolo 22:00 a trasfer (cca 3,5 hod) do Taby (egyptsko - izraelská hranice) překročení hranice Taba - Eliat (změníme autobus na izraelský). Ranní příjezd k Mrtvému moři - snídaně, možnost koupání a nákupu kosmetiky s minerály z Mrtvého moře. Dalším bodem programu je návštěva Jeruzaléma - procházka Křížovou cestou k Chrámu božího hrobu, ke Zdi nářků a na Olivetskou horu. Přejezd do Betléma - Chrám narození páně - místo narození Ježíše. Volný čas na nákupy a na oběd. Návrat zpět do Egypta (cca 310 km) a návrat do Sharm El Shejku okolo 01:00 - 02:30 hod). Upozornění! Pořadí jednotlivých bodů programu se může měnit. Cena zahrnuje clo na izraelské hranici a polského průvodce v Jeruzalémě. Cena nezahrnuje spropitné (cca 3 USD).  Nápoje během oběda jsou k dispozici za poplatek. Cena cca 125 - 140 USD.

Adventure safari nebo Gallum
Celodenní výlet, při kterém můžete vidět pouště, korálové útesy a oázy. Odjezd v ranních hodinách, projjedeme údolím Mandar, pak se zastavíme v bedujínském stanu a budeme mít čas posedět a vychutnat si beduínský čaj. Poté vzrušující přejezd přes jedinou bílou písečnou poušť Sinai. Dalším bodem expedice bude Dahab - návštěva oázy, přestávka na jídlo. Přejezd na velbloudech na pláž - chůze, pak návštěva pláže Blue Hole. Možnost šnorchlování (zapůjčení vybavení za příplatek), a čas na oběd. Na zpáteční cestě krátké zastávení v laguně. Zpět do hotelu cca v 16.00. Cena cca 55 - 65 USD.

Národní park Ras Mohamed - lodí 
Je to místo, kde mohou turisté na vlastní oči obdivovat mořský svět Rudého moře. 
Korálový útes, skládající se z více než 150 druhů korálů a tisíců nádherně zbarvených ryb. Jedná se o výlet lodí s možností sestupu do vody a obdivování místních přírodních krás. Během plavby je servírován oběd a nápoje. Vstup do národního parku je za příplatek - 5 USD. V průběhu plavby jsou naplánovány tři zastávky, včetně dvou zastávek mimo park, kde je možnost potápění. Cena cca 40 - 55 USD.

Káhira (1 den)
Odjezd z Sharm El Sheikh v noci (cca 01:00). Po příjezdu do Káhiry nejprve návštěva mešity postavené v roce 640 Amr Ibn Elaa, stejně jako kostel z dob prvních egyptských křesťanů - Koptů. Poté prohlídka Národního muzea a muzea papyru, pak cesta do Gízy, kde navštívíme pyramidy a sfingu. Čas pro nakupování - papyrus, egyptské parfémy a zlato. Potom plavba po Nilu. Návrat do hotelu kolem půlnoci. Cena zahrnuje oběd (formou bufetu) v restauraci s výhledem na Nil (nápoje za poplatek).
Cena cca 70 - 90 USD.
Upozornění! Prosím, vemte si pas s vízem.

Seascope - ponorka
Hodinový výlet ponorkou, která plave na povrchu a její trup je ponořen ve vodě v hloubce cca 4 m. Podmořská expedice zahrnuje pozorování podmořského světa skrze panoramatické, prosklené stěny ponorky "na sucho". Cena cca 45 USD

Safari v poušti - čtyřkolky
Projížďka po poušti na čtyřkolkách s návštěvou beduínské vesnice (jízda jedním směrem trvá cca 45 min.). Délka výletu je cca 2,5 hodiny. Cena pro 1 osobu na motorce 30 USD, 2 osoby na motorce 40 USD.

Další výlety (detaily u delegáta)

Káhira nebo Luksor - letadlem - jednodennní ( Cena cca 265 USD)
Petra - letadlem (cena cca 420 USD)
Delfinárium Show (cena cca 30 USD), plavání s delfíny (cena cca 175 USD)
Aqua park (cena cca 45 USD)
Potápění - v polském potápěčské centru (cena 80 USD/den potápění),
Beduínská večeře (cena cca 45 USD)

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu účastníků) nebo v anglickém jazyce. Jejich organizátorem není Rainbow Tours, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Neexistuje možnost platby kreditní kartou.CenaCena zahrnuje: leteckou přepravu, letištní poplatky, transfery letiště - hotel - letiště, 7 nebo 14 nocí v hotelu, stravu dle specifikace hotelu, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského delegáta v místě dovolené, balíček pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Cena nezahrnuje: egyptské vízum (platí se na letišti ve výši 25 USD), fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje.JinéEGYPT SHARM EL SHEIKH - základní informace

Měna
EGP - Egyptská libra. 1 USD = asi 6 EGP; 1 EUR = asi 7 EGP. Doporučujeme vzít s sebou eura nebo dolary.
Peníze lze vyměnit v mnoha směnárnách v hotelech nebo v bankách. 
Je nutné mít s sebou část financí v hotovosti, protože placení kreditní kartou a použití bankomatů může být někdy obtížné.

Čas
V zimním období + 1 hodina oproti České republice, v létě stejný čas jako v ČR.

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 10 EGP; pivo v baru 6 EGP; 1 l vody - 1,50 EGP; káva v kavárně od 1  EGP. V arabských zemích je zvykem smlouvání, zvlášť u větších nákupů nebo koupi suvenýrů. Je však důležité dodržovat určitá pravidla: nikdy nenabízej cenu, kterou nejsi schopen zaplati a při nakupování nelze spěchat.
V mnoha historických budovách jsou zavedeny poplatky za fotografování, které mohou být od 5 až do 100 EGP. Informujte se prosím u průvodce během jednotlivých výletů.

Spropitné
V arabských zemích je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Výdělky v Egyptě jsou nízké, a proto je spropitné často velkou finanční pomocí. Platí to zejména pro řidiče během výletů do okolí, pro číšníky v restauracích, ale je také obvyklé v hotelech pro úklidový personál.

Pošta
Známka na pohled do České republiky stojí 1,25 EGP. Cena je úředně stanovena. Při koupi známky je třeba upozornit, že je to do České republiky.

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony
Mobilní telefony fungují jak v turistických lokalitách, tak i ve městech. Místní hovory jsou levné, volání do zahraničí je však mnohem dražší. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu. 

Sharm El Sheikh
Nejznámější letovisko na Sinajském poloostrově je známé především bohatým podmořským světem plným korálových útesů, krásnými plážemi a je ideálním výchozím bodem pro mnoho výletů. Zátoka Naama Bay vybudovaná ve stylu rekreačních lokalit na pobřeží Středozemního moře nabízí velké množství zábavy. Letovisko se rychle rozrůstá a každý rok nabízí mnoho nových luxusních hotelů a nových atrakcí (delfinárium, vodní parky, zábavní centrum „z tisíce a jedné noci“). Pro milovníky místních zvyklostí  - Old Market s bazarem ve starém stylu s mnoha obchody a uličkami.

Odlety z: Varšavy, Gdaňska, Katovic, Poznaně, Wroclawi. Sraz na letišti 2 hodiny před plánovaným odletem u stanoviště cestovní kanceláře Rainbow Tours. Aktuální rozpis letů sledujte na: http://r.pl/rozklady.VízaEgyptské vízum
- každý cestující je povinen mít platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců ode dne návratu z Egypta.
- vízum je udíleno na mezinárodním letišti při příletu do země a je vyznačeno razítkem v cestovním pase
- vízum je však povinné pouze v případě opuštění Sinajského polostrova (např. v rámci fakultativních výletů)
- vízum je platné 30 dnů
- poplatek za vízum je 25 USDZvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.