Ekvádor - putování na rovníku - senior 55

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Ekvádor, Amazonský deštný prales
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 81 500 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Cestovní kancelář:  Likidis Travel
Popis zájezdu

Vydejte se s námi do Ekvádoru - nejrozmanitější země naší planety, která si doposud zachovala svůj indiánských charakter. Na každém kroku budete fascinováni zdejší panenskou přírodou a pestrostí všudypřítomných barev, které jakoby zrcadlily vřelou povahu místních obyvatel.

Zažijete tři naprosto odlišné světy. Proniknete do hloubi Amazonského pralesa, kde můžete pozorovat život původních obyvatel daleko od vymožeností civilizace. Vystoupáte do závratných výšek And pod jednu z nejvyšších sopek světa Chimborazo, jež je nejvzdálenějším bodem od středu Země. Odpočinete si na nekonečných písčitých plážích pobřeží Tichého oceánu s pozorováním unikátního ptactva a mořských živočichů.

To však není zdaleka vše, co tato rovníková země nabízí. Navíc poznáte také zachovalá koloniální centra měst a starobylé incké památky, nebo si můžete na vlastní kůži ověřit evoluční teorii na unikátním souostroví Galapágy.

Popis dopravy:
z Prahy

Program zájezdu

1. den

Letecký přesun z Prahy do Quita (s přestupem). Transfer do hotelu a ubytování.

2. den

Snídaně. Návštěva památníku Mitad del Mundo umístěného přímo na rovníku a etnografického muzea. Poté prohlídka historického centra Quita – náměstí Plaza Grande s vládním palácem, katedrála, kostel La Compañia de Jesus a náměstí San Francisko s klášterem, dále návštěva tržnice Mercado Central. (UNESCO). Návrat do hotelu v Quitu.

3. den

Snídaně. Odjezd do města Otavalo – prohlídka města a návštěva proslulého indiánského trhu, jednoho z největších v celé Jižní Americe. Návštěva tradičního otavalského domu s poslechem typické andské hudby. Cestou zastávka s výhledem na panorama okolních hor a lagun a ochutnávka typické místní pochoutky „Bizcochos de Cayambe“. Návrat do hotelu v Quitu.

4. den

Snídaně. Odjezd do Amazonského pralesa a ubytování v bungalovech na břehu řeky Napo. Oběd. Plavba na kánoi proti proudu řeky, vylodění a poté procházka deštným pralesem s pozorováním zdejší rozmanité fauny a flóry. Procházka k vodopádům Las Latas, kde se můžete osvěžit v křišťálově čisté vodě, nebo se zaposlouchat do zvuků pralesa. Poté návrat na ubytování. Večeře.

5. den

Snídaně. Plavba na kánoi po proudu řeky Napo skrz Amazonský prales k řece Arajuno. Poté návštěva záchranného centra amazonských zvířat, které se zaměřuje na záchranu ohrožených druhů. Zde budete moci pozorovat velké množství živočichů jako tukany, různé druhy pestrobarevných papoušků, opic, jaguáry, kapybary a mnoho dalších. Poté se naobědváte na břehu řeky a osvěžíte se v ní. Odpoledne navštívíte rodinu kmene Quichua a dozvíte se více o její kultuře a tradicích, jako je rýžování zlata v řece, hrnčířství, příprava tradičního nápoje z juky „chicha“ či vám ukáží, jak mistrně ovládají svou nejoblíbenější zbraň – foukačku. Návrat na ubytování a večeře. Večer se sejdete kolem ohně, podělíte se o své zážitky a dozvíte se další zajímavosti o Amazonském pralese.

6. den

Snídaně. Odjezd po unikátní silnici protínající Amazonský deštný prales směrem na jih. Cestou návštěva několika vodopádů na řece Pastaza včetně toho největšího, zvaného Ďáblův kotel. Můžete vystoupat podél vodopádu až do dutiny přímo za něj, kde máte hučící masu vody přímo na dosah. Odpoledne příjezd do lázeňského města Baños položeného pod aktivní sopkou Tungurahua (5 023 m). Ubytování.

7. den

Snídaně. Prohlídka města Baños, fakultativně možnost návštěvy místních termálních lázní, kde vyvěrají horké prameny přímo z nitra aktivního vulkánu. Můžete také využít masáž s vulkanickými kameny či zajet na vyhlídku na tuto majestátní horu. Odpoledne přejezd do města Riobamba. Ubytování.

8. den

Snídaně. Odjezd do Národního parku Chimborazo se sopkou a nejvyšším ekvádorským vrcholem Chimborazo (6 310 m). Na úpatí vulkánu uvidíte indiánské komunity, které zde využívají pouze přírodních zdrojů. Poté navštívíte komunitu Kichwa Puruha, která se zaměřuje na zemědělství, chov lam, alpak a výrobu rukodělných předmětů. Odpoledne návrat do města Riobamba – prohlídka centra města – parky Sucre, Maldonado a katedrála. Ubytování.

9. den

Snídaně. Odjezd do oblasti Cañar k nejvýznamnější incké ekvádorské památce Ingapirca, jež sloužila jako pevnost na incké cestě mezi Cuzcem a Quitem. Poté přejezd do města Cuenca (UNESCO), jednoho z nejhezčích měst celé Jižní Ameriky, jež bylo vyhlášeno v roce 2014 jako jedno z nejlepších míst na světě pro život zahraničních seniorů. Prohlídka malebného koloniálního centra města – Parque Calderón se starou a novou katedrálou, Plaza de San Francisko, květinový trh, Calle Larga. Ubytování.

10. den

Snídaně. Volný program – fakultativně možnost návštěvy některého z významných muzeí města Cuenca, jako je Museo del Banco Central, Museo de las Culturas Aborígenes či Museo de Arte Moderno. Pro milovníky přírody možnost fakultativního výletu do nedalekého Národním parku Cajas s více než 200 jezery. Návrat do hotelu.

11. den

Snídaně. Přejezd do největšího ekvádorského města a přístavu Guayaquilu a jeho prohlídka – nejstarší část města s různobarevnými domky Las Peñas, promenáda Malecón 2000 se spoustou parků, kavárniček a restaurací, Parque de las Iguanas. Poté odjezd na pobřeží Tichého oceánu do rybářského městečka Puerto Lopez. Možnost ochutnávky místních specialit z mořských plodů. Ubytování.

12. den

Snídaně. Návštěva nejkrásnější ekvádorské pláže Los Freiles s bělostným pískem ukryté v národním parku Machalilla. Volný program na pláži. Odpoledne návštěva indiánské komunity Agua Blanca, kde navštívíte místní archeologické muzeum s artefakty jedné z nejstarších kultur na americkém kontinentu. Projdete se suchým tropickým pralesem a vykoupete se v termální laguně s léčivým bahnem. Návrat do hotelu.

13. den

Snídaně. Volný program – možnost fakultativního výletu lodí na ostrov Isla de la Plata, nazývaný též jako malé Galapágy. Dle pověsti zde obávaný korzár Francis Drake ukryl jeden ze svých uloupených pokladů. Pozorování vzácných ptačích druhů a pokud budete mít štěstí, tak i velryb, šnorchlování. Návrat do hotelu.

14. den

Snídaně. Dopoledne možnost posledního koupání. Poté odjezd do Quita. Ubytování ve večerních hodinách.

15. den

Snídaně. Volný program v Quitu – možnost nákupů či návštěvy některého z místních muzeí či galerií.

16. den

Transfer na letiště v Quitu a následně letecký přesun do Prahy (s přestupem).

17. den

Přílet do Prahy. Poznámka: minimální počet účastníků zájezdu: 10. Změna programu vyhrazena. CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků. Změna letiště vyhrazena (možný odlet z Mnichova, Frankfurtu či Vídně – transfer na tato letiště zahrnut v ceně letenky). Upozornění: doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců! Na vyžádání individuální možnost prodloužení zájezdu: o letecký výlet na jedinečné souostroví Galapágy, kde si můžete na vlastní oči ověřit platnost evoluční teorie. Pozn.: U výletu na Galapágy je k dispozici pouze místní průvodce hovořící anglicky a španělsky.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.