Galapágy

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Ekvádor, Banos
Název ubytování Galapágy
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 97 726 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely *** - spíše malé, rodinné, dobře udržované hotely.
Příkladový hotel: Cayman v Quito.

Pokoje: Komfortně zařízené dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením (sprchový kout, WC, ručníky). Přistýlky na vyžádání.

Strava: V hotelové restauraci jsou podávány snídaně, obědy a večeře podobné těm evropským, lze si samozřejmě objednat i jídla regionální kuchyně.

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

CenaCena zahnruje: let pravidelnou linkou společnosti KLM na trase Varšava - Quito s mezipřistáním v Amsterdamu, vnitřní lety Quito - Galapágy - Quito, letištní poplatky, ubytování v hotelech dle programu ve dvoulůžkových pokojích (přistýlky na vyžádání) - 11 nocí v hotelu, stravu: snídaně a večeře (na Galapágách také oběd), turistický program, dopravu letiště - hotel - letiště, služby polského průvodce během odbavování (zavazadla budou odbavena na celou cestu), průvodce - vedoucího skupiny při návštěvě Ekvádoru a na Galapágách, místní průvodce, mapy a složky s užitečnými informacemi, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Cena nezahrnuje: vstupné a spropitné. Náklady na účast v programu (povinné místní poplatky včetně vstupného na Ekvádoru a poplatku na Galapágách) cca 190 USD/osoba, letištní poplatek na ostrově Baltra cca 30 USD, obvyklé spropitné cca 35 USD.

Upozornění! Nejpozději měsíc před odletem prosím vyplňte údaje o cestovním pasu v rezervačním systému Travella - údaje jsou nutné k zakoupení vnitrostátních přeletů.ProgramQuito - koloniální andský klenot (2850 m n.m.) • vulkán Cotopaxi • výlet do džungle • 4000 druhů orchidejí • jezera a vesnice v sopečných kráterech • slavné Galapágy • ojedinělý zážitek - staneme na obou polokoulích Země • plavka na Galapágách a místní přelety v ceně

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
04:20 Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě u stanoviště Rainbow Tours.
06:20 Odlet do Quita letadly společnosti KLM s mezipřistáním v Amsterdamu.
16:15 Přílet do Quita.
Transfer do hotelu (cca 1,5 hod.). Odpočinek po cestě. Ve večerních hodinách uvítací večeře a nocleh. Letový řád je pouze orientační a může se změnit. Letový řád prosím zkontrolujte na r.pl/rozklady.

Den 2
Po snídani výlet do indiánského Otavalo. Cestou, v případě dobré viditelnosti, pozorování sopky Cayambe (cca 5700 m n. m.), sopek Imbabura, Cotacachi a dalších. V Otavalo možnost fotografování a nakupování na největším a nejznámějším lidovém tržišti v Jižní Americe. V odpoledních hodinách prohlídka San Antonia de Ibarra, proslulého svými lidovými dřevěnými výrobky a Cotacachi - centra koželužského řemesla. Návrat do hotelu, večeře a nocleh. Trasa cca 270 km.

Den 3
Po snídani výlet do amazonské džungle, nejprve Panamericanou do Ambata a dále do Ambato-Baños-Puyo. Cestou návštěva haciendy La Cienega (typická hacienda z 16. století), zastávka u jezera Yambo, ve městě Ambato, poté cesta do vesnice indiánů Salasaca (tržiště lidových výrobků) a města Baños, kde se nachází svatyně Panny Marie. Baños je nádherně umístěné na strmých zlomech sopky Tungurahua, na místě, kde Andy přecházejí do amazonské džungle. Okolí města Baños je známé pro své četné horké prameny a vodopády. Odpoledne cesta tarabitou (typ lanovky) přes řeku Pastaza a pěší výlet k vodopádu Pailon del Diablo (Ďáblova pánev), poté cesta přes visutý most. Večeře a nocleh v Puyo. Trasa cca 225 km.

Den 4
Po snídani návštěva orchidaria (roste zde 300 druhů orchidejí v jejich přirozeném prostředí, cca 60 druhů helikonií a desítky druhů bromélií). Na celém Ekvádoru roste 4000 druhů orchidejí, tedy nejvíce na světě. Kromě toho jsou zde k vidění různé druhy léčivých a užitkových rostlin. Mimo jiné navštívíme i továrnu na výrobky z balsového stromu. Prohlídka Yanacochy - centra péče o zvířata žijící v Amazonii. Zpáteční cesta do Quita. Večeře a nocleh v hotelu v Quito. (Trasa cca 235 km).

Den 5
Po snídani cesta k horským pramenům v Papallactě - jízda cca 2 hodiny. Cestou budeme mít možnost sledovat vegetaci různých zón nadmořské výšky - od 2400 m n. m. až po 4200 m n. m. Cesta povede ekologickou rezervací Antisana a biologickou rezervací Cayambe - Coca. Překročíme východní andskou kordilleru přes horský průsmyk ve výšce 4200 m n. m. Koupání v krásném letovisku v Papallactě, na úpatí sopky Antisana (3300 m n. m, teplota vody 30 - 40 °C). Pozorování místní vegetace a běžně se zde vyskytujících kolibříků. Poté návštěva resortu Guango, kde můžeme spatřit hned několik druhů kolibříků, tangarů a orichidejí. V odpoledních hodinách návrat do Quita. Večeře a nocleh v hotelu. Trasa cca 170 km.

Den 6
Po snídani výlet do národního parku Cotopaxi a k sopce Cotopaxi - 5897 m n. m, nejvyššímu aktivnímu vulkánu na světě. Cesta cca 1,5 hodiny po asfaltové silnici a 1 hodinu po betonové, příjezd na parkoviště nacházející se v nadmořské výšce 4500 m n. m. Cestou budeme mít možnost pozorovat tzv. lahary, kusy skály různých velikostí vyplývající ze sopek a rostliny typické pro zónu paramo. Cesta vyschlým dnem jezera, výšlap do útulku Jose Rivas ležícího ve výšce 4800 m n. m, trekking na ledovci (5000 m n. m.), výlet břehem jezera Limpiopungo (3800 m n. m.), pozorování ptactva (endemických racků, divokých kachen a dalších) a divokých koní. Večeře a nocleh v hotelu v Quitě. Trasa cca 200 km.

Den 7
Po snídani doprava na letiště, let na ostrov Baltra (27 km²) na Galapágách. Toto Darwinem proslavené souostroví je jedinečné místo, kde lze vidět mnoho druhů rostlin a živočichů neexistujících nikde jinde na světě, jako například slavné želvy sloní, či mořské leguány a blbouny. Pro srovnání, z 89 druhů ptáků na Galapágách je až 76 endemických. Sopečné ostrovy Galapágů a obklopující je pás Tichého oceánu jsou až z 98 % pod přísnou ochranou a od roku 1978 je tato zóna zapsána na seznamu UNESCO. Mezi slavné druhy flóry na ostrově Baltra patří také několik druhů kaktusů, strom "Palo Santo" a mangrovy. Cesta trajektem přes kanál Itabaka na ostrov Santa Cruz (986 km²), druhý největší a nejlidnatější ostrov. Doprava do města Puerto Ayora, největšího města v souostroví. Ubytování v hotelu Fernandina. V odpoledních hodinách prohlídka vyšších oblastní ostrova, pozorování obřích želv galapago v jejich přirozeném prostředí. Během dne oběd, večer večeře a nocleh v hotelu Fernandina.

Den 8
Po snídani nalodění na jachtu a plavba na ostrov Seymour Norte. Na ostrově pozorování lachtanů, mořských i pozemních leguánů, kteří jsou typickou součástí tohoto ostrova. Kromě toho budeme mít možnost vidět také kolonie různých mořských ptáků. Oběd na lodi a odpolední plavba na Playa Bachas (slavnou pláž z bílého korálu), která se nachází na severní části ostrova Santa Cruz. Je to ideální místo pro opalování a šnorchlování. Prohlídka mant, želv a ohromného množství různobarevných tropických ryb. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

Den 9
Po snídani nalodění na jachtu a výlet na ostrov Plazas. Tento ostrov má rovinnou plochu, která byla vytvořena z bloků lávy pákovým efektem z mořského dna. Pozorování fauny, mimo jiné suchozemských leguánů, lachtanů, endemických krabů, ptáků jako například Darwinových pěnkav, racků a vlaštovek. Ostrov má jedinečný vzhled, za který vděčí rostlině zvané Sesuvium. Tato rostlina vytváří charakteristický červený "koberec", který pokrývá ostrov, vyskytuje se zde také mnoho kaktusů. Oběd na jachtě, odpolední plavba do Punta Carrion na ostrově Santa Cruz. Možnost obdivování nesmírně pestrého podmořského světa, opalování, šnorchlování. Návrat do hotelu, večeře a nocleh v hotelu Fernandina.

Den 10
Po časné snídani návštěva biologické stanice Charlese Darwina na ostrově Santa Cruz, ve městě Puerto Ayora, mimo jiné sledování procesu chovu želv galapago před jejich vypuštěním do jejich přirozeného prostředí. Na kopcích ostrova proslulého svými lávovými tunely se rozrůstá bujná vegetace. Želvy se zde vyskytují ve velkém množství, jejich váha dosahuje až 200 kg, výška 1 m. Jízda autobusem přes celý ostrov (cca 1 hod) ke kanálu Itabaka, plavba trajektem na ostrov Baltra, doprava na letiště a odlet do Quita. Večeře a nocleh v hotelu.

Den 11
Po snídani prohlídka Quita (druhé nejvýše ležící hlavní město na světě), jednoho z nejkrásnějších koloniálních měst andské Ameriky. Město se nachází v údolí Guaillabamba na úpatí sopky Pichincha (4879 m n. m.). Ve městě se nacházejí četné památky z koloniálního období. Pěší túry vedou od nové části města (památník Francisca de Orellana), stezka dobyvatelů, panorama Guapulo, kostel z 16. století, kongres s fasádou, kde jsou do kamene vytesány výjevy z dějin Ekvádoru, katolické univerzity a polytechniky, parky El Ejido a Alameda, Dům ekvádorské kultury, bazilika a další). Poté se vydáme do koloniální části města (Plaza Grande, prezidentský palác, Arcibiskupský palác, renesanční katedrála z 16. století, renesanční kostel a klášter San Francisco z 16. století. (rok 1535), barokní kostel La Compania z počátku 17. století (rok 1605), uvidíme také panoramu z vrcholu hory Panecillo. V odpoledních hodinách exkurze na rovník (15 km severně od Quito, v polopouštním údolí San Antonio de Pichincha). Návštěva Quito v miniatuře (koloniální Quito v měřítku, s malým představením zvuku a světel) a muzea Inti Nan, kde lze pozorovat jev vyskytující se pouze na rovníku: syrové vejce stojí vzpřímeně, přesně na rovníku proudí voda v umyvadle svisle (nevíří), 1 m na sever od rovníku se otáčí ve směru hodinových ručiček hodin a 1 m na jih od rovníku v opačném směru. Možnost pořízení fotografií stojíce na obou polokoulích najednou. Návrat do hotelu, večeře a nocleh. Trasa cca 90 km.

Den 12
Po snídani volný čas v Quitě, možnost nákupu suvenýrů na nedalekém tržišti lidových výrobků. Transfer na letište, odlet do Polska v cca 17:35 s mezipřistáním v Guayaquil a mezipřistáním v Amsterdamu.

Den 13
22:10 Přílet do Varšavy.

Poznámky k programu
- Očkování: žádné očkování není vyžadováno.
- Lidé s onemocněním srdce nebo těžkou hypertenzí by měli zájezd konzultovat se svým lékařem.
- Cestovní pas by měl být platný po dobu 6 měsíců od data návratu.
- Oblečení: doporučujeme lehký oděv, nejlépe bavlněný, večer nutný svetr nebo bunda. Nezbytným vybavením je také klobouk nebo čepice, sluneční brýle, krémy s velmi vysokým faktorem. Na Galapágách je vhodné mít s sebou sandály s  tlustou podrážkou pro chůzi po ostré lávě, na výlety do džungle dlouhé kalhoty, gumáky a bez ohledu na roční období pláštěnku. Na Cotopaxi je nutná čepice, šála a rukavice (na místě lze zakoupit místní produkty z lam), bundu s kapucí.
- Nelze směnit bankovky 100 USD série CA, CB a CF.
- Na Ekvádoru je napětí 110 voltů, je potřebný adaptér amerického typu.
- Program na Galapágách se může měnit v závislosti na povětrnostních podmínkách nebo rozhodnutí národního parku Galapagos.
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.