Adventní Tallin

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Estonsko, Severní Estonsko, Tallinn
Název ubytování Adventní Tallin
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 15 690 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poznejte s námi vánoční Tallinn, estonskou metropoli na březích Finského zálivu. Čeká nás nádherné centrum, které si nás získá slavnostní atmosférou. Tallin je znám jako první město, kde byl postaven vánoční strom. Tento rituál má tradici již od roku 1441. Tallinský vánoční trh to jsou tradice, tanec, ale i kavárny a restaurace osvětlené svíčkami, nákupní galerie a místní gastronomie.

Popis stravování

kontinentální snídaně

Popis ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelu*** ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím

Program zájezdu

1. den

V odpoledních hodinách odlet s průvodcem z Prahy, přílet do Tallinu . Transfer na ubytování do hotelu v centru města. Dle časových možností večerní procházka, individuální volno. Tallinn je půvabné město, ve kterém se snoubí prastaré budovy s moderní architekturou a historické centrum je zapsáno na seznamu UNESCO.

2. den

Středověký a hanzovní Tallin, kde si téměř dvě třetiny budov zachovaly svůj vzhled z 13. až 17. stol. Navštívíme Staré město Vanalinn s městským opevněním, mj. shlédneme dochované brány, věže, gotický kostel sv. Mikuláše, kostel sv. Ducha, gotickou radnici, dům Velké gildy, gotické obytné domy, renesanční dům Bratrstva černohlavých aj. Za návštěvu bude určitě stát i unikátní mořské námořní muzeum. Podvečerní individuální volno v centru města, vánoční trhy, stylové kavárny, atmosféra vánoc, možnost nákupů nebo variantně procházka s průvodcem.

3. den

Dokončení prohlídky Starého města , hradní vrch Toompea, dříve samostatný a posléze řádový hrad, hradní čtvrť, mohutné opevnění, pravoslavný chrám Alexandra Něvského, Malý hrad, gotická katedrála Panny Marie. Při naší prohlídce Tallinnu neopomeneme ani na Kadriorg se zámkem navrženým jako letní rezidenci Petra Velikého, prezidentským palácem a pomníkem Rusalka.

4. den

Snídaně, transfer na letiště a odlet do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.