Tajemství Etiopie

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Etiopie
Název ubytování Tajemství Etiopie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 74 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

HISTORICKÝ SEVER, SKALNÍ CHRÁMY A POHOŘÍ SIMIEN
Skvosty architektury různých stylů, stavby, které vyrážejí dech – historická místa královny ze Sáby, posvátný Axum s Archou úmluvy a starověkými obelisky, pohádkový hrad Gondar a světový unikát – úpně zázračně postavená Lalibela. Tuto mimořádnou nabídku historie doprovází nabídky přírodní – hory, jezera, vodopády... to je Etiopie. Země, která nebyla nikdy kolonizovaná, jako jediná v Africe si zachovala vlastní písmo, kalendář a dokonce měření času. I to je Etiopie. A také kolébka kávy – etiopskou kávu si určitě neodpustíte.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do Addis Abeby.

2. den

Přílet do Addis Abeby - hlavního města, které leží ve výšce 2.320 m. Zastávka na kávu a poté ubytování. Prohlídka města – Národní archeologické muzeum s exponátem fosílie hominida Lucy a dalšími arch. kolekcemi. Etnografické muzeum, katedrála sv. Jiří. Posezení na výborné etiopské kávě v Tomoca coffee shopu. Merkato – největší otevřený trh v Africe. Nocleh.

3. den

Scénická cesta na sever do Kombolcha. Cestou zastávka u Afar Window, čelního příkrého svahu Velké přírodní prolákliny, na týdenním trhu v Senbete, kam chodí lidé z vesnic Afar, Argoba, Oromo a Amhara. Také zastávka u mokřin Borkena – pozorování zajímavých ptáků (např. pelikáni, africký orlovec říční, volavky aj.) Nocleh.

4. den

Cesta do Velké přírodní prolákliny do Bati na největší dobytčí trh ve východní Africe – barvitost kmenového života. Návštěva vesnice Amhara. Zpět do Kombolcha, nocleh.

5. den

Další vyhlídková cesta zajímavou krajinou s pohořím Ambassel vlevo, přes město Wuchale a Dilb, kde můžete spatřit endemické dželady hnědé a zajímavé ptáky. Přijezd do Lalibely. Nocleh.

6. den

Lalibela (UNESCO) – nejslavnější etiopské historické místo – světová rarita křesťanské architektury – monolitní skalní chrámy z 12. stol. - návštěva první skupiny s chrámem P. Marie, sv. Michaela s kaplí „Selassie“, v druhé skupině je nejzajímavější dvojitý chrám Gabriela a Rafaela a chrám sv. Jiří s půdorysem kříže. Nocleh.

7. den

Přejezd do Mekele – pojedete krásnou krajinou s vesnicemi kmenů Amhara, Agaw a Tigrian. Uvidíte horu Abune Yosef 4.200 m vysokou a také dechberoucí scenérii kolem Maychew a pohoří Alage. Nocleh.

8. den

Dnes shlédnete skalní vytesané chrámy Tigray, většina z nich je starší než Lalibela a jsou vytesány do pískovcové skály. Pokračování k pohoří Gheralta, cestou uvidíte skalní chrámy Wukro Cherkos a Abrha Atsibaha podle místní tradice datované do 4. století. Možná shlédnete i solné karavany, které míří do Danakilské prolákliny nebo odtud vycházejí. Nocleh.

9. den

Pozoruhodně vyhlídková cesta do Axum, během níž uvidíme zajímavé skalní formace v Adigratu a Bizetu, slavný a nejstarší dochovaný klášter v Etiopii Debre Damo, chrám Yeha z 5. stol. př. n.l. a dechberoucí hory Adwa. Nocleh.

10. den

Axum – zastávka v archeologickém muzeu, chrám P. Marie Sionské, kde se údajně nachází Archa úmluvy. Je zde také klášter vystavěný císařem Fasiladasem v 17. stol. Slavné 2000 let staré obelisky tesané z jediného bloku žuly. Ruiny obrovského paláce, který je podle legendy palácem královny ze Sáby a nedaleká lokalita s množstvím obelisků je považována za její pohřební místo. Přejedete ke zbytkům paláce a hrobům krále Kaleba a Gebre Meskel ze 6. stol. Nakonec uvidíte kámen Ezana – velký žulový blok s nápisy ve třech jazycích a lázně královny ze Sáby. Nocleh.

11. den

Krásnou scenérií údolí Tekeze s výhledy na tyčící se skaliska pohoří Simien (UNESCO) přejedeme k Národnímu parku pohoří Simien (průměrná nadmořská výška 3.300 m). Přejezd do národního parku, ubytování a volno na procházku po některých vyhlídkách, pozorování zajímavých endemických zvířat (paviáni-dželady hnědé) a ptáků a výhledy na západ slunce. Nocleh.

12. den

Odjezd do Gondaru (UNESCO), zastávka ve vesnici Felasha – původním sídle černých Židů. Ubytování. Objevování Gondaru – hradní oblast, kde si prohlédnete středověké části hradu – paláce císaře Fasileda, Yohannese, Eyasu, Davida, královny Mentuab aj. Prohlídka chrámu Debre Berhan Selassie se slavnými malbami - více jak 80 okřídlených andělů pokrývajících strop. Nocleh.

13. den

Krásnou krajinou Tara Gedam a Adis Zmen do Bahir Daru, projedete také územím mokřin, kde uvidíte zajímavé ptactvo – černí čápi, husy, ibisové aj. Příjezd do Bahir Daru, ubytování. Bezait – palác císaře Haileselassie – úžasný výhled na Modrý Nil, který zde začíná svoji pouť Afrikou, na město Bahir Dar a jezero Tana s ostrovními kláštery. Jezerní rekreační centrum Mango – výhledy na jezero, pozorování pelikánů. Nocleh.

14. den

Výlet k vodopádům na Modrém Nilu – krátká procházka na vyhlídku. Lodní projížďka po jezeře Tana s výhledy na úžasnéchrámy a kláštery na ostrovech a poloostrovech jezera – nejzajímavější Ura Kidane Mihret, kam dojdeme po asi půlhodinové procházce kávovníkovým lesem. Nocleh.

15. den

Zpáteční opět vyhlídková cesta do Addis Abeby překročí kaňon Modrého Nilu, zastavíme se na šálek kávy na vyhlídce na údolí Jemma, projedeme kolem vesnic kmene Amhara a Oromo a přejedeme přes Sululta Plains, kde bychom mohli spatřit modrokřídlé husy a jiné zajímavé ptactvo. Ubytování, večer rozlučková párty v tradiční restauraci s tradičními tanci a hudbou příslušníků různých kmenů.

16. den

Odlet dle letového řádu do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.