Filipíny – velká cesta

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Filipíny
Typ ubytování Hotel 3*
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 69 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Třista let pod španělskou nadvládou a devadesát let soužití s americkými vojáky – to vše se mísí s kulturou a zvyky původních obyvatel v exotický koktejl ještě stále málo navštěvovaných, turisty opomíjených lákadel. Barokní katedrály z dob španělské kolonizace, monumentální 2000 let staré rýžové terasy, aktivní vulkány a hlavně průzračné smaragdové moře s korálovými útesy a liduprázdnými plážemi – to vše a ještě k tomu nejmenší primát na světě na vás čekají na této neobyčejné cestě na Filipíny.Velikost skupiny:6–16 účastníků

Popis stravování

snídaně

Program zájezdu

1.–2. den

Praha – Manila: přílet na ostrov Luzon a procházka hl. m. – koloniální čtvrť Intramuros, barokní kostel Sv. Augustina , Rizalův park; západ slunce nad manilskou zátokou.

3. den

Manila: celodenní výlet ke kráterovému jezeru Taal se stejnojmenným vulkánem (nenápadný, ale jeden z nejaktivnějších na Filipínách) – vahadlovou lodí přes jezero a dále pěšky (nebo na koních) na vrchol (max. 1 h).

4. den

Manila: výlet do městečka Pagsanjan – lodní výlet proti proudu řeky hlubokým kaňonem porostlým tropickou vegetací až pod vodopád Magdapio (kulisa filmu Apokalypsa).

5. den

Manila – Banaue: celodenní přejezd do oblasti filipínských Kordiller.

6.–7. den

Dvoudenní výjezd do okolí Banaue: pěší výlety po rýžových terasách k termálním pramenům a vodopádům – domorodé vesničky obývané pozoruhodným kmenem Ifugao.

8. den

Banaue – Baguio: Sagada – tzv. "horská stanice" v nadm. výšce 1500 m, Údolí ozvěn – posvátné pohřebiště vysoko ve skalách, pro zájemce sestup a prohlídka zatopené krasové jeskyně Sumaging, výhledy na všudypřítomné rýžové terasy; pokračování po tzv. „Zig Zag“ Road – silnicie vedoucí nádhernou scenérií s výhledy do hlubokých propastí i na téměř třítisícový vrchol Mt. Pulag.

9. den

Baguio – Cebu City: přejezd zpět do rozpálených nížin do Manily a odlet na ostrov Cebu.

10. den

Cebu City – Tagbilaran: lodí na ostrov Bohol a přejezd na ostrůvek Panglao – odpočinek a koupání na vyhlášené Alona Beach.

11. den

Panglao – ostrov Bohol: výlet na Čokoládové hory (neobvyklé geologické formace – asi 1300 perfektně a souměrně tvarovaných kopečků) – výstup na vyhlídku ve středu bizarní scenérie „čokoládových“ kopců; mahagonový prales a návštěva chovného centra nártouna filipínského – nejmenší opičky na světě (symbol Filipín).

12. den

Panglao – Cebu City: dopoledne odpočinek na pláži – fakultativně možnost výletu za delfíny a na korálové útesy; plavba lodí na ostrov Cebu a krátká prohlídka hl. m. – Magalhãesův kříž a katedrála St. Niño (nejstarší křesťanská místa na Filipínách).

13. den

Ostrov Cebu – celodenní výlet podél jižního pobřeží: Oslob – zážitek pozorování nebo šnorchlování svelrybími žraloky (největší žraloci světa); kaskády vodopádu Kawasan s průzračnými jezírky; koupání a šnorchlování na písečné pláži White Beach.

14.–15. den

Cebu City – Praha: odlet do Manily a následně do ČR, přílet domů 15. den. PRODLOUŽENÍ NA OSTROVĚ PALAWAN:

14. den

Cebu City – Puerto Princesa: odlet na ostrov Palawan – prohlídka hl. m., motýlí a krokodýlí farma.

15. den

P. Princesa – El Nido: dlouhý, ale zajímavý přejezd tropickou přírodou ostrova Palawan.

16.–17. den

El Nido: letovisko s pitoreskními zátokami, vápencovými útesy a písečnými plážemi s průzračně čistou vodou – lodní výlety po ostrůvcích a lagunách souostroví Bacuit, jedné z nejhezčích tropických scenérií na světě; koupání a šnorchlování.

18. den

El Nido – Sabang – P. Princesa: NP Underground River – plavba nádhernou krasovou jeskyní proti proudu podzemní řeky několik kilometrů do nitra země 

19.–20. den

P. Princesa – Praha: přejezd na letiště, let do Manily a následně domů, přílet do ČR 20. den.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.