To nejlepší z Filipín

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Filipíny
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 79 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Zvláště vhodný pro milovníky přírody. Rafting k vodopádu, návštěva nejmalebnějších rýžových teras na světě a divoká horská krajina se nezapomíná.

Program zájezdu

1. den - ODLET Z PRAHY

Sraz skupiny na letišti v Praze. Odlet do Manily.

2. den - MANILA

Snídaně v letadle. Přílet do Manily, transfer do hotelu, ubytování.

3. den - MANILA

Snídaně. Dopolední prohlídka města. Poznáte pevnost San tiago, kostel sv. Augustina, obchodní čtvrť Makat i, Forbes Park a hřbitov ameri ckých vojáků. Poté se vydáte podél jezera Laguna de Bay na celodenní výlet k vodopádům Pagsanjan. V rámci tohoto výletu budete absolvovat dvouhodinový rafting na kánoích k úpatí vodopádu. Návrat v podvečer, nocleh.

4. den - TARLAK – BAGUIO

Snídaně. Brzy ráno o djezd do severní části ostrova Luzon. Zastávka v Tarlaku k návštěvě jedné z největších ze mědělských farem na Filipínách, proslulé zejména cukrovými plantáže mi . Večerní příjezd do města Baguio, nazývan ého také letní hlavní město i město květin. Večeře, nocleh.

5. den - BAGUIO – MOUNT DATA

Snídaně. Prohlídka města a jeho dominanty, letního prezidentského sídla. Návštěva tržiště. Odjezd po Hanselmově horské silnici, patřící k nejscéničtějším silnicím světa, divokou krajinou Centrální Kordillery. Příjezd k hoře Mo unt Data, u jejíhož vrcholu se nalézá hotel Mount Dat a Lodge. Večeře, nocleh.

6. den - SAGADA

Snídaně. Odjezd do horského městečka Sagada, procházka po okolí s návštěvou jeskyní a pohřebních lokalit se zavěšenými rakvemi, kde domorodci uctívají duchy zemřelých, možnost výstupu na vrchol Ampacao s panoramatickým rozhledem. Nocleh.

7. den - BONTOC – BANAUE

Snídaně. Přejezd d o města Bontoc, které se rozkládá v nádherném hornatém terénu. Navštívíte a prohlédnete si místní folklórní muzeum. Poté trasa pokračuje do města Banaue, které se nachází ve výšce kolem 1.200 m. Rýžové terasy v okolí Banaue bývají nazýv ány osmým divem světa a trvalo víc e jak 2.000 let, než je přísl ušníci kmene Ifugao vybudovali. Dnes js ou na čestném místě světového dědictví UNESCO. Ubytování, večeře, nocleh.

8. den - BANAUE

Snídaně. Výlet do nedaleké vesnice k prohlídce jedinečných rýžových teras. Navštívíte místní domorodé tržiště s možností výhodného nákupu řemeslných výrobků. Návrat do hotelu v Banaue, večeře, nocleh.

9. den - BANAUE – MANILA

Snídaně. Odjezd venkovskou krajinou do Manily. Příjezd do Manily, nocleh.

10. den - MANILA – CEBU – BOHOL

Snídaně. Transfer na letiště a odlet na ostrov Cebu, ležící na souostroví Visayas. Po příletu prohlídka největšího města na ostrově – Cebu City, které patří k nejstarším městům na Filipínách. V roce 1521 se zde vylodil Ferdinand Magellan, který zde postavil kříž na pokřtění prvních 800 místních obyvatel. Kříž je v současnosti uschován v kamenné rotundě se stropními malbami. Během prohlídky navštívíte též pevnost San Pedro, postavenou v roce 1965 – nejstarší španělskou pevnost na Filipínách. Projdete se po Colon Street, nejstarší dochovanou uličkou celých Filipín. Nejstarší filipínskou figurku Jezulátka uvidíte v bazilice Minore del Santo Nino. Poslední zastávkou bude návštěva taoistického chrámu, kde věštci předpovídají budoucnost. Přejezd trajektem na ostrov Bohol, ubytování v oblasti Panglao.

11. den - VOLNÝ PROGRAM

Snídaně. Volný čas na koupání a vodní sporty. Možnost výletů po okolních ostrovech.

12. den - BOHOL

Po snídani prohlídka kostela ve městeč ku Baclayon, založeném španělskými jezuity v roce 1595. Kostel byl postaven v roce 1596 z korálového kamene. Zastávka u sousoší Smíru, kde si vyslanec španělského krále Miguel Lopéz připíjí s boholským králem Gatunou pohárem směsí vína a vlastní krve na důkaz smíru mezi Španěly a místním obyvatelstvem. Cesta pokračuje na vyhlídkovou terasu. Po vystoupání více než 200 schodů se před vámi otevře fascinující výhled na „Čokoládové kopce“. Jedná se o neobvyklé geologické formace, jež se skládají z přibližně 1.300 souměrných kopečků dosahujících výšek kolem 1.200 metrů. Jsou porostlé trávou, která v období sucha zhnědne a kopce dostávají svou typickou čokoládovou barvu. Podle pověstí tyto kopce vznikly ze slz obra, který plakal nad smrtí své milované. Oběd si budete moci vychutnat během plavby plovoucí restaurace po řece Lomboc a zároveň sledovat okolní džungli. Poslední zastávka Vás zavede do záchranného a vědeckého centra místní rarity – nártouna. Jedná se o nejmenšího primáta na světě, dorůstajícího pouze 10-15 cm. Nártoun zaujme svou velkou hlavou, které dominují obrovské oči. Návrat do hotelu. Nocleh.

13.-14. den - VOLNÝ PROGRAM

Snídaně. Volný čas na koupání a vodní sporty. Možnost výletů po okolních ostrovech.

15. den - ODLET DO PRAHY

Snídaně. Transfer na letiště. A odlet zpět do Prahy.

16. den - PŘÍLET DO PRAHY

Přílet do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.