Krásy zimního Laponska - klasický okruh

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Finsko
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 43 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Pojďte a nechte se unášet fascinující krásou laponské přírody! Vychutnejte si vzrušující jízdu na sněžném skútru, zažijete romantiku při jízdě na saních, tažených psím spřežením. Plujte ledoborcem po Botnickém zálivu a vcítíte se do pocitů polárníků, plavících se po zamrzlých mořích a slyšících jen skřípění praskajícího ledu. Navštivte ale také monumentální ledový hrad nebo polární ZOO s bezprostředním kontaktem s místní faunou. Mukavin terveisin!                                                                          Služby za příplatek:Příplatek za skútr pro 1 osobu – 2 750 Kč/os.Plavba ledoborcem – 11 000 Kč /os.Jednolúžkový pokoj – 4 500 Kč/os.Poznámka:K řízení sněžného skútru je nutné mít platný řidičský průkaz.Před safari na sněžném skútru se skládá jistina 900 € (kreditní karta nebo hotovost) jako spoluúčast odpovědnosti za škody způsobené a zaviněné klientem. 

Popis stravování

polopenze

Program zájezdu

1.den

Letecky Praha – Kemi, severské město ležící na březích Botnického zálivu při ústí řeky Kemijoki; transfer do hotelu.

2. den

Safari na sněžném skútru - seznámení se s jízdou na skútru, odjezd na  „snow safari" zasněženou laponskou krajinou s mnoha jezery a lesy (1 skútr pro 2 osoby, celkem cca 6 hod.), oběd formou malého pikniku; návrat do hotelu a večeře.

3. den

Fakultativně výlet ledoborcem po zamrzlém Botnickém zálivu, procházka po kře; možnost koupání se mezi krami rozdrcenými ledoborcem; nebo výlet do polární ZOO v Ranua, kde máte možnost spatřit všechny zimní zástupce laponské fauny. 

4. den

Výlet se psím spřežením – „husky safari": odjezd na chovnou stanici, seznámení se s životem huskijů, instrukce před jízdou se psím spřežením; odpoledne návštěva ledového hradu v Kemi s vyhlášeným ledovým barem. 

5. den

Letecky zpět do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.