Adventní Paříž a zámek Versailles

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Francie, Île-De-France, Paříž
Název ubytování Adventní Paříž a zámek Versailles
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Eurovíkend
Cena za osobu celkem za 12 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Vydejte se s námi do předvánoční Paříže. Frédérik Chopin před více než 150 lety napsal: „Paříž je všechno, co chceš!“ a platí to dodnes. Pro Ernesta Hemingwaye byla tato metropole „oslavou života“. Klikaté uličky a velkolepé bulváry, proslulé stavby, mondénní obchody a prvotřídní restaurace, ošuntělé hospody, honosné operní scény a sebevědomí občané. Žádné jiné evropské město není tak obdivované, jako právě Paříž. Poloha hotelu nám umožní individuálně navštívit večerní Paříž, kouzelné procházky městem, posezení v kavárničkách na břehu Seiny a vstřebání té pravé adventní atmosféry města.

Popis stravování

snídaně formou bufetu

Popis ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelu*** v pařížské čtvrti Clichy, cca 1000 m od centrální Paříže ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím, satelitní TV, Wi-Fi. Velkou výhodou je stanice metra před hotelem (50 m). V okolí hotelu se nachází plno obchodů, restaurací a úzkých typických pařížských uliček s jedinečnou atmosférou.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy s průvodcem do Paříže , transfer na ubytování do hotelu. Prohlídka čtvrti Montmartre, náměstí malířů Place du Tertre,  bazilika Sacré Coeur, náměstí Pigalle, Moulin Rouge. Individuálně nebo s průvodcem večerní město.

2. den

Paříž, celodenní prohlídka hlavních pamětihodností historického města s průvodcem - Vítězný Oblouk, zářící Champs Elysées, přes náměstí Concorde pokračujeme k Opeře a k ostrovu La Cité moumentální katedrála Notre Dame, Sainte Chapelle, Justiční palác, Prefektura… Individuální volno, vánoční atmosféra a trhy, kavárničky, restaurace, nákupy nebo vznešený Pantheon a Sorbona. Večerní fakultativní projížďka lodí po Seině s neobvyklým pohledem na pařížské památky.

3. den

Po snídani odjedeme na fakultativní výlet k prohlídce zámku a zahrad Versailles symbol francouzských králů, demonstrující bohatství a velikost francouzské monarchie (příměstský vlak RER cca 9 EUR). Pro ty z vás, kdo nebudou chtít Versailles navštívit, individuální volno, muzea, nákupy, pohyblivé výlohy velkých obchodních domů např: Galerie Lafayette. V pozdních odpoledních hodinách společně navštívíme Invalidovnu a podvečerní nasvícenou Eiffelovu věž s vánočním dekorem.

4. den

Snídaně, dopoledne rozloučení s Paříží. Návštěva muzea Louvre, individuální volno, odpoledne transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.Tipy na výlet v okolí

Tip z okolí
Nad Paříží bude možné proletět se vzducholodí Většina turistů viděla Paříž z výšky jen z Eiffelovy věže. Nově by si zájemci mohli prohlédnout město také z palub vzducholodí. Německá firma, která slavné "zeppeliny" vyrábí, oznámila, že hodlá poskytnout své stroje společnosti Air Paris, jenž chystá vyhlídkové lety vzducholodí, napsal německý tisk.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.