Adventní Paříž a zámek Versailles

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Francie, Île-De-France, Paříž
Název ubytování Adventní Paříž a zámek Versailles
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Eurovíkend
Cena za osobu celkem za 12 790 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Vydejte se s námi do předvánoční Paříže. Frédérik Chopin před více než 150 lety napsal: „Paříž je všechno, co chceš!“ a platí to dodnes. Pro Ernesta Hemingwaye byla tato metropole „oslavou života“. Klikaté uličky a velkolepé bulváry, proslulé stavby, mondénní obchody a prvotřídní restaurace, ošuntělé hospody, honosné operní scény a sebevědomí občané. Žádné jiné evropské město není tak obdivované, jako právě Paříž. Poloha hotelu nám umožní individuálně navštívit večerní Paříž, kouzelné procházky městem, posezení v kavárničkách na břehu Seiny a vstřebání té pravé adventní atmosféry města.

Popis stravování

snídaně formou bufetu

Popis ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelu*** v pařížské čtvrti Clichy, cca 1000 m od centrální Paříže ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím, satelitní TV, Wi-Fi. Velkou výhodou je stanice metra před hotelem (50 m). V okolí hotelu se nachází plno obchodů, restaurací a úzkých typických pařížských uliček s jedinečnou atmosférou.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy s průvodcem do Paříže , transfer na ubytování do hotelu. Prohlídka čtvrti Montmartre, náměstí malířů Place du Tertre,  bazilika Sacré Coeur, náměstí Pigalle, Moulin Rouge. Individuálně nebo s průvodcem večerní město.

2. den

Paříž, celodenní prohlídka hlavních pamětihodností historického města s průvodcem - Vítězný Oblouk, zářící Champs Elysées, přes náměstí Concorde pokračujeme k Opeře a k ostrovu La Cité moumentální katedrála Notre Dame, Sainte Chapelle, Justiční palác, Prefektura… Individuální volno, vánoční atmosféra a trhy, kavárničky, restaurace, nákupy nebo vznešený Pantheon a Sorbona. Večerní fakultativní projížďka lodí po Seině s neobvyklým pohledem na pařížské památky.

3. den

Po snídani odjedeme na fakultativní výlet k prohlídce zámku a zahrad Versailles symbol francouzských králů, demonstrující bohatství a velikost francouzské monarchie (příměstský vlak RER cca 9 EUR). Pro ty z vás, kdo nebudou chtít Versailles navštívit, individuální volno, muzea, nákupy, pohyblivé výlohy velkých obchodních domů např: Galerie Lafayette. V pozdních odpoledních hodinách společně navštívíme Invalidovnu a podvečerní nasvícenou Eiffelovu věž s vánočním dekorem.

4. den

Snídaně, dopoledne rozloučení s Paříží. Návštěva muzea Louvre, individuální volno, odpoledne transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.Tipy na výlet v okolí

Tip z okolí
V Paříži se otevřelo Velké muzeum parfémů Francouzská metropole Paříž je přezdívána nejen světovým hlavním městem módy, ale také vybraných parfémů. A právě jim je zasvěcené nové muzeum, které ve čtvrtek zahájilo provoz a nabízí návštěvníkům interaktivní prohlídku, při níž bude nejdůležitějším smyslem čich, napsal deník Le Parisien.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.