Adventní Paříž + Opera Garnier + Louvre (letecky z Prahy)

** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Francie
Ubytování 3* hotel v Paříži
Druh zájezdu Eurovíkend
Cena za osobu celkem za 14 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Kouzelná vánoční Paříž… Prožijte ji s námi! Náš průvodce vám ukáže francouzskou metropoli jako nikdo jiný. Nevynecháte Eiffelovu věž, užijete si umělecký Montmartre a objevíte pařížský klenot Operu Garnier. Vychutnáte si sváteční atmosféru, živé ulice i prázdná muzea a nakoupíte nejlepší vánoční dárky. Dopřejte si advent, na který se nezapomíná – Paříž vás dostane!

Popis stravování

snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Popis ubytování

hotel v Paříži, poblíž metra (časový dojezd do centra Paříže cca 30 minut)
ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením, Wi-Fi, TV

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do Paříže, ubytování a romantická večerní procházka po uměleckém Montmartru. Odlet z Prahy, přílet do Paříže, objednaným autobusem transfer na hotel, ubytování.  V podvečer si vychutnáme uměleckou atmosféru čtvrti Montmartre s malebným náměstím malířů Place de Tertre. Bělostná bazilika Sacré-Coeur poskytuje nádherný výhled na Paříž i příjemné místo k odpočinku. Při procházce romantickými uličkami této čtvrti uvidíme i slavný kabaret Moulin Rouge. 

2. den

Dnešní den bude věnován dominantám Paříže. Užijeme si Eiffelovu věž, Vítězný oblouk a také muzea bez davů návštěvníků. Po snídani budeme pokračovat v prohlídce města. Den zahájíme návštěvou největší dominanty Paříže – Eiffelovy věže, kde nás bude čekat nádherný výhled z jejího vrcholu. Procházkou po Martových polích dojdeme k budovám Vojenské akademie a Invalidovny, tedy místům spojeným s osobností císaře Napoleona I.  Po nejkrásnějším pařížském mostě Alexandra III. a nejznámějším pařížském bulváru Champs-Élysées se dostaneme až k Vítěznému oblouku a poté na náměstí Svornosti (Place de la Concorde), kde byla za francouzské revoluce umístěna obávaná gilotina.  Po zbytek dne nás pak čekají interiéry jednoho z největších muzeí na světě – Louvru. Sbírky starověkého Egypta, Řecka, Říma či malby renesančních a barokních autorů (včetně obrazu Mona Lisa od Leonarda da Vinciho) mnohým vezmou dech i energii. Milovníci umění pak budou moci individuálně zavítat do dalších pařížských muzeí, například do Musée d’Orsay se sbírkou impresionistických obrazů, Orangerie s Monetovým cyklem Lekníny nebo Musée Rodin s unikátní sochařskou sbírkou.

3. den

Dnes se vydáme do čtvrti luxusních bulvárů a obchodních domů a nebude chybět ani budova Opery Garnier, poté se přesuneme do Latinské čtvrti načerpat trochu té vánoční atmosféry. Po snídani se vydáme na procházkunejdražšími pařížskými bulváry a neujde nám ani budova jedné z nejkrásnějšícho oper na světě, Opery Garnier, kam se můžeme společně podívat a nechat se tak ohromit fantastickými interiéry architekta Charlese Garniera. Nevynecháme ani slavný obchodní dům Galeries Lafayette a v muzeu Fragonard se dozvíme více o výrobě parfémů, v místním obchůdku si můžeme zakoupit tradiční francouzský suvenýr. Odpoledne se projdeme Latinskou čtvrtí, kde si dáme oběd a budeme pokračovat kolem kostela svatého Sulpicia, známého tzv. Pásem růže z knihy Šifra mistra Leonarda, uvidíme také nejstarší francouzskou univerzitu Sorbonnu a prohlédneme si národní památník Pantheon – místo, kde jsou pochováni velikáni francouzských dějin (Voltaire, Victor Hugo nebo Alexandre Dumas). Odpoledne zakončíme v Lucemburských zahradách, jejichž součástí je sídlo Senátu Lucemburský palác. Procházku zakončíme u mystického kostela Saint-Germain-des-Prés, kde je každoročně vystavena vesnička Otce Vánoc (francouzské varianty našeho Ježíška), kterou obklopují vánoční trhy s místními francouzskými specialitami. V podvečer si užijeme romantickou plavbu po Seině. Z paluby lodě se nabízí nevšední pohled na většinu pařížských památek včetně Eiffelovy věže. Návrat na hotel ve večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně. 

4. den

Poslední den strávíme v historickém centru Paříže, navštívíme katedrálu Notre Dame a Pařížskou radnici. Dle letových řádů bude následovat odlet zpět do ČR. Ráno se naposledy přesuneme do města, konkrétně do samotného historického jádra Paříže ke klenotu gotické architektury – kapli Sainte Chapelle, která je ukrytá v areálu Justičního paláce. Naše kroky dále povedou ke katedrále Notre Dame, odkud se nabízí fantastický výhled na celé město. Tato katedrála se proslavila mimo jiné románem Victora Huga „Crám matky Boží v Paříži.“ Pokud nám zbyde čas, projdeme se kolem Pařížské radnice a Věže Svatého Jakuba až k Centre Georges Pompidou. V okolních uličkách se nachází množství místních prodejců, čtvrť přímo svádí k nákupům.  Dle letových řádů bude následovat odjezd zpět na letiště a odlet do Prahy.

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

EASY (35 Kč / den / osoba)EASY (35 Kč / den / osoba)EASY (35 Kč / den / osoba)UNIVERSAL + STORNO (60 Kč / den / osoba)UNIVERSAL + STORNO (60 Kč / den / osoba)UNIVERSAL + STORNO (98 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem: Louvre Dospělý 640.00 Kč



Tipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.