Alsasko, pohádka nejen o víně, slavnost trubačů

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Francie
Název ubytování Alsasko, pohádka nejen o víně, slavnost trubačů
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 5 590 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Cestovní kancelář:  Inex
Popis zájezdu

5denní zájezd

Popis stravování

dle programu

Program zájezdu

Úvod

5denní zájezd

Den 1

Odjezd ve večerních hodinách.

Den 2

Hlavní město Alsaska – Štrasbourk (UNESCO), slavná gotická katedrála, čtvrť s kanály „Petite France“, krytý most Ponts-Couverts, možnost návštěvy muzeí Muzeum Alsaska nebo Muzeum v Rohanském paláci, volno. Přejezd krajem Obernai na hrad Haut-Koenigsbourg, prohlídka, výhledy na oblast Alsaska. Nocleh.

Den 3

Město Thann s gotickým kostelem, procházka mezi vinohrady a možná i farmářský trh, vyhlídková cesta na Grand Ballon, nejvyšší vrchol Vogéz, turistika - jezera Lac Blanc a Lac Vert . Středověké město Éguisheim s hradem a ulicemi do kruhu, ochutnávka vína, sýru münster a kougelhopf. Středověké hrázděné město Kaysersberg. Fakult. večeře - alsaská specialita tarte flambée se salátem a dezertem. Malebné renesanční městečko Turckheim s večerním překvapením. Nocleh.

Den 4

Prohlídka Colmar, čtvrť Petite Venice, hrázděné domy plné květů, projížďka lodí po kanále. Riquewihr, nejkrásnější ves na vinné stezce. Půvabné městečko Ribeauville, na úpatí tří hradů, vinařská slavnost trubačů a vína s průvodem alegorických vozů a rytířů na koních,… a víno teče v kašně pro každého, pro milovníky klidu variantně turistika mezi hrady a vinicemi.

Den 5

Návrat časně ráno.Tipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.