Alsasko, pohádka nejen o víně, slavnost trubačů

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Francie
Název ubytování Alsasko, pohádka nejen o víně, slavnost trubačů
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 5 590 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Cestovní kancelář:  Inex
Popis zájezdu

5denní zájezd

Popis stravování

dle programu

Program zájezdu

Úvod

5denní zájezd

Den 1

Odjezd ve večerních hodinách.

Den 2

Hlavní město Alsaska – Štrasbourk (UNESCO), slavná gotická katedrála, čtvrť s kanály „Petite France“, krytý most Ponts-Couverts, možnost návštěvy muzeí Muzeum Alsaska nebo Muzeum v Rohanském paláci, volno. Přejezd krajem Obernai na hrad Haut-Koenigsbourg, prohlídka, výhledy na oblast Alsaska. Nocleh.

Den 3

Město Thann s gotickým kostelem, procházka mezi vinohrady a možná i farmářský trh, vyhlídková cesta na Grand Ballon, nejvyšší vrchol Vogéz, turistika - jezera Lac Blanc a Lac Vert . Středověké město Éguisheim s hradem a ulicemi do kruhu, ochutnávka vína, sýru münster a kougelhopf. Středověké hrázděné město Kaysersberg. Fakultativně večeře - alsaská specialita tarte flambée se salátem a dezertem. Malebné renesanční městečko Turckheim s večerním překvapením. Nocleh.

Den 4

Prohlídka Colmar, čtvrť Petite Venice, hrázděné domy plné květů, projížďka lodí po kanále. Riquewihr, nejkrásnější ves na vinné stezce. Půvabné městečko Ribeauville, které leží na úpatí tří hradů. Vinařská slavnost trubačů a vína s průvodem alegorických vozů a rytířů na koních,… a víno teče v kašně pro každého. Pro milovníky klidu variantně turistika mezi hrady a vinicemi.

Den 5

Návrat časně ráno.Tipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.