Dent du Géant

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Francie
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 24 500 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Masiv Mont Blancu je jedinečný nejen tím, že se v něm nachází nejvyšší hora Evropy, ale také díky mnoha ostrým skalním věžím a jehlám, které z něho vysoko nad ledovec vyčnívají. Jednou z charakteristických věží v oblasti je právě Dent du Géant. Je také jednou z nejimpozantnějších čtyřtisícovek, ze které se nabízí neskutečné výhledy na celý masiv. Výstup na její vrchol však není zadarmo. I když část cesty je zajištěna fixním lanem, jedná se o klasické skalní lezení ve vysokohorském prostředí. Pro tento výstup jsou vyžadované předchozí pokročilé zkušenosti s vysokohorskou turistikou a skalním lezením. Samotnému výstupu bude předcházet rozlezení v údolí a aklimatizační přechod skalního hřebene Arête de Cosmiques.Pojeďte stanout vedle vrcholové Madonny, která je jako jediná umístěná nad čtyřitisíce metrů v masivu Mont Blancu.Upozornění:Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!Náročnost:Zájezd vyžaduje velmi dobrou fyzickou kondici. Je vhodný pro jedince s minimálně základními znalostmi práce s mačkami a cepínem a jistou chůzí ve vysokohorském terénu a po skále.Průvodce:Vedou horští vůdci s mezinárodní licencí IFMGAVelikost skupiny:Zájezd jede v malých skupinách, max. 2 účastníci na 1 horského vůdce.Poznámka:TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek, nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.

Popis stravování

Na chatě Torino je možné se stravovat jen formou polopenze. Polopenze je velmi bohatá, skládá se ze snídaně a večeře o třech chodech (polévka, hlavní chod, dezert). Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem a salámem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj a káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze, jinak za příplatek 4 EUR.

Popis ubytování

na chatě Torino ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací s polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chata disponuje restaurací, WC, umývárnou se studenou a teplou vodou a sprchou za poplatek.
V údolí budeme ubytováni taktéž ve vícelůžkových pokojích některého z penzionů nebo hostelů. K dispozici je plně vybavená kuchyňka, umývárna se studenou i teplou vodou a sprcha.

Program zájezdu

1. den

Letecky Praha – Ženeva, v podvečer přesun do Chamonix.

2. den

Příprava na výstup a rozlezení na skalách v okolí Chamonix; zároveň rezervní den pro případ špatného počasí.

3. den

Ráno výjezd lanovkou na Aiguille du Midi, přechod skalního hřebene Arête de Cosmiques (3842 m) a lanovkou na Pointe Helbronner, sestup na chatu Refugio Torino (3371 m); zde nocleh (půldenní túra asi 4 h).

4. den

Brzy ráno výstup po ledovci Glacier du Géant, průstup firnovým kuloárem a dále již skalní výstup do III. stupně obtížnosti UIAA až na vrchol Dent du Géant (4014 m); dlouhé slanění k firnovým polím a dále již stejnou cestou na Pointe Helbronner, lanovkou zpět do Chamonix, nocleh v údolí (celodenní túra asi 7 h).

5. den

Dopoledne přesun do Ženevy, letecky Ženeva – Praha.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.