Francie – Alsasko a Černý les

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Francie, Alsasko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 6 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Pohodový zájezd za kulturou a přírodou Alsaska a Schwarzwaldu bez nočního přejezdu.

Popis ubytování

Cena zahrnuje:- dopravu autobusem
- 3x ubytování v hotelu (2-lůžkové pokoje)
- 3x snídani
- služby průvodce
- pojištění CK proti úpadku
CENA NEZAHRNUJE:
- komplexní pojištění: 26,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 15.000,- Kč)
- ochutnávky a večeři, místní dopravu, loď, vstupné (cca 60,- €)
SLEVY A PŘÍPLATKY:
- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 31.1.2018) = -300,- Kč
- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 28.2.2018) = -200,- Kč
- komplexní pojištění = 130,- Kč
- 1x večeře = 600,- Kč
- 1-lůžkový pokoj = 2.500,- Kč
CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a průběhu slavností.

Program zájezdu

1. den: Odjezd, Schwarzwald, Lahr, festival chryzantém

Odjezd z Prahy v 6:00 hod. do německého NP Schwarzwald - Černý les, LAHR - historické město mezi vinicemi se siluetou vrcholků Černého lesa, festival chryzantém - více než 10.000 chryzantém v podobě pestrobarevných obrazců a tvarů, ubytování u Colmaru.

2. den: Thann, Route de Cretes, Lapoutroie

Město THANN s kostelem sv. Thiébauta, Viera Armand - bojiště 1. světové války, možnost oběda a ochutnání borůvkových koláčů, vyhlídková jízda po tzv. Route de Crêtes v době babího léta, dva nejvyšší vrcholy pohoří Vogézy - Grand Ballon (1.424 m) a Hohneck (1.363 m) - nenáročný výstup na vrchol, LAPOUTROIE - muzeum likérů s ochutnávkou, exkurze do nedaleké sýrárny, kde se vyrábí nejznámější alsaský sýr zvaný münster (ochutnávka, možnost nákupu).

3. den: Haut-Koenigsbourg, Colmar, Riquewihr, Eguisheim

Pohledy na nejnavštěvovanější hrad Alsaska Haut-Koenigsbourg vysoko nad krajem, COLMAR - metropole oblasti se zachovalým starobylým centrem, čtvrť Petite Venice, hrázděné domy, kavárničky. Nejkrásnější vinařské městečko RIQUEWIHR ležící na Route de Vin (cestě vína). EGUISHEIM - městečko s hrázděnými domy, tradiční slavnosti hub (Fête du Champignon), nepřeberné množství hub ve všech možných podobách a omáčkách, velká výstava hub, trh s místními produkty, hudební vystoupení, ochutnávka vína a místních specialit.

4. den: Ungersheim, Štrasburk

UNGERSHEIM - největší skanzen lidových staveb Alsaska, oživení venkovských řemesel, hrázděné domy. ŠTRASBURK - „křižovatka Evropy“ se sídlem Evropského parlamentu; historické centrum a katedrála Notre Dame jsou zapsané na seznamu UNESCO; podvečerní projížďka lodí osvětleným městem až k evropským institucím, fakultativně večeře; odjezd pozdě večer, noční přejezd.

5. den: Návrat

Návrat do Prahy v ranních hodinách.Tipy na výlet v okolí

Tip z okolí
Hrad Haut-Koenigsbourg láká turisty i umělce, točil se tu film s Jeanem Gabinem Strategická poloha, rozlehlost a červený pískovec jako stavební materiál jsou první dojmy z hradu Haut-Koenigsbourg, jedné z vyhledávanějších turistických atrakcí Alsaska a celé východní Francie. Svědčí o tom půl miliónu návštěvníků, kteří projdou ročně jeho hlavní branou.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.