Korsika a Sardinie - perly Středomoří

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Francie, Itálie
Typ ubytování Hotelbus
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 30 000 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Jedinečná kombinace dvou nádherných středomořských ostrovů. Drsnou krásu francouzské Korsiky – Napoleonova ostrova – neodhalíte často na první pohled, ale už na druhý si zamilujete panenskou přírodu, azurové moře, stín staletých pinií a korkových dubů, prehistorické památky v okolí Filitosy a Sartène. Návštěva Sardinie, italského středomořského ostrova, bude zážitkem především pro vaše smysly: mořský vzduch, prosycený solí a kořeněnou vůní pinií a macchie, zpěv cikád, cinkání zvonečků koz a ovcí, odrážející se od žulových skal.

Popis stravování

Cestování s našimi hotelbusy provází kvalitní plná penze, která je hotelbusu poskytována. Při přeletech, čekání a podobně se klienti stravují ve vlastní režii. Stravu v hotelbusu připravuje posádka nebo se jedná o místní stravovací zařízení. Některé nápoje (pivo, čaj a kávu) můžete zakoupit na palubě hotelbusu. U klasických zájezdů strava není zahrnuta v ceně pokud není u konkrétního zájezdu uvedeno jinak.

Program zájezdu

1. – 2. den:

odjezd z Českých Budějovic a Prahy, trajekt Livorno–Bastia, kaskády Anglais, průsmyk Col de Vizzavona.

3. – 4. den:

Ajaccio – hlavní město ostrova a rodiště císaře Napoleona, průsmyk Col de St. Eustache, Piscia di Gallo – cesta skalními útvary k vodopádu, Bonifacio – úchvatné přístavní město postavené na bílých útesech.

5. – 8. den:

trajekt Bonifacio–St. Teresa, Castelsardo – historické městečko, Bosa – romantické městečko s hradem, Nuragh Sant Antin – největší ze sardinských nuragů – prehistorických staveb, Cala Gonone – koupání, fakultativní výlet lodí (cca 18 €), Capo d’Orso, St. Teresa, trajekt zpět na Korsiku, Sartène – „nejkorsičtější“ z korsických měst s labyrintem kamenných schodišť, uliček, průchodů, přesun západním pobřežím.

9. – 10. den:

Filitosa – pravěké naleziště a megalitické kameny, Les Calanches – jedno z nejkrásnějších míst Korsiky, bizarní skalní formace, červené skály, azurové moře, Porto – romantický přístav, Soutěska Spelunca – pěší turistika v soutěsce se starými janovskými mosty a tůněmi, pláže v Portu.

11. – 12. den:

průsmyk Col de Verghio, Calacuccia – červené skalní útvary, Bastia – středomořský přístav, trajekt.

13. den:

návrat do ČR.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.