Korsika na kole v pohodě

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Francie
Typ ubytování Mobilhomy
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem od 17 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Korsika je ostrovem krásných pláží, průzračného moře, neuvěřitelných přírodních útvarů a megalitických výtvorů. Nabízíme vám zde citlivě namíchaný koktejl cyklistiky, plážování a poznávání. Z Bastie zamíříme do jižní části ostrova a z kempové základny poblíž „starého přístavu“ Porto-Vecchio budeme s podporou autobusu vyjíždět do horských sedel a malebnou krajinou sjíždět na kole zpátky k moři. Během deseti dní navštívíme nejvýznamnější města a prehistorická naleziště korsického jihu, vychutnáme si nejkrásnější cyklistické trasy (ze kterých si podle své úrovně vybere každý) a dopřejeme si báječné koupání v moři i tůňkách horských kaskád. Cestou nás přitom bude provázet všudypřítomná vůně makchie (Napoleon prý jednou prohlásil, že podle ní by poznal svůj rodný ostrov i se zavázanýma očima.). Na přelomu srpna a září má Korsika pro cyklistiku optimální klima, denní teploty jsou příjemné, silnice nejsou tak plné jako v letní sezoně a všude podél nich dozrává povolený doping v podobě fíků a ostružin, ale také vína, které budeme moci ochutnat i v tekuté podobě.Povrch a profil:asfalt, některé etapy částečně po šotoliněVelikost skupiny:25–44Poznámka:Podrobnosti k povinném příplatku za elektrokola naleznete zde.

Popis stravování

Po celou dobu pobytu budou podávány večeře a snídaně připravované na místě naším kuchařem; jídelníček tvoří převážně čerstvé potraviny nakoupené přímo na místě; stravování začíná večeří v den příjezdu, končí snídaní v den odjezdu.

Popis ubytování

Bydlet budeme v kempu u přímořského městečka Porto-Vecchio ve 4lůž. mobilhomech (což je něco mezi chatičkou a trvale parkovaným velkým karavanem). V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie ubytování. Vybavení mobilhomu: 2 oddělené 2lůž. ložnice (povlečení vlastní); společná kuchyňka (kuchyňská linka, sporák, lednice, nádobí, příbory, talíře, sklenice atd.) s jídelním koutem; společná koupelna (sprcha, umyvadlo, WC); krytá terasa se zahradním nábytkem; úložné prostory. Po příjezdu do kempu je nutné složit vratnou kauci 300 EUR/1 mobilhome (resp. 75 EUR/os.). Vybavenost kempu: bazén, hřiště (dětské, na tenis, fotbal, basket, pétanque), obchody (menší supermarket, suvenýry), restaurace (pizzerie, snack bar, palačinkárna, plážový bar) aj. Vzdálenost našich mobilhomů od moře je asi 200 metrů.
Při obsazení 5. lůžka u kuchyňky sleva 3000 Kč. Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.
S umístěním vám rádi poradí v naší prodejní kanceláři, speciální požadavky na ubytování je nutné konzultovat. 

Program zájezdu

1.–2. den

Odjezd dopoledne, noční přejezd do Itálie; ranní trajekt do korsické Bastie, přejezd východního pobřeží do kempu k Porto-Vecchio.

3. den

Skalní útvary a vodopád Piscia di Gallo, přehrada L’Ospedale, sjezd kolem pravěkého hradiště Castellu d‘Araghju k moři (35 km); alternativně přes Zonzu a Levii (75 km).

4. den

Autobusem k pravěké pevnosti Cucuruzzu-Capula, odtud na kole přes olivové městečko Sainte-Lucie-de-Tallano a vinice Fiumicicoli do nejkorsičtějšího z korsických měst Sartène (30–70 km); možnost prodloužení k menhirovému poli Cauria (+26 km).

5. den

Bílá perla ostrova Bonifacio (prohlídka města, fakultativní vyjížďka lodí), odpolední cyklistika s možností koupání na mysech Pertusato a Sperone (15–20 km).

6. den

Autobusem k přehradě L’Ospedale a dále do sedla Col de Bavella (1218 m) s bílou madonou, famózní výhledy na všechny strany – skalní scenerie věží Bavella, dohled až na moře; na kole údolím do Solenzary s možností koupání v kaskádách říček Polischellu a Purcaraccia (33–60 km).

7. den

Autobusem do Quenzy a dále do sedla Col de St-Eustache; na kole červenými skalami a údolím řeky Taravo (korkové duby, olivy, vinná réva) k největšímu menhirovému nalezišti Filitosa a dál k moři (35–60 km).

8. den

Na kole přes Porto-Vecchio na nejkrásnější pláže ostrova Palombaggia a Tamaricciu (38 km) či Caratoggio přezdívané Tahiti (42 km); odpolední fakultativní návštěva vinařství v oblasti Lecci.

9.–10. den

Ranní přejezd do Bastie, prohlídka města, odpolední trajekt na pevninu, noční přesun přes Itálii a Německo, návrat následující den kolem poledne/odpoledne.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.