Korsika – přechod Gr 20

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Francie
Typ ubytování Kempy ve vlastních, nebo půjčených stanech
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 15 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

GR 20 je jednou z nejkrásnějších a nejcelistvějších evropských horských cest. Projdeme tu nejzajímavější část kolem Monte Cinto až po sedlo Bavella. Jelikož je spaní na divoko na Korsice vyloučeno, využijeme horských chat (či útulen) nebo si u nich postavíme stan na placeném prostoru. Závěrečný den strávíme prohlídkou Bonifacia a relaxací u moře v kempu na východním pobřeží, kde smyjeme prach a únavu z cesty po hřebeni. Přechod je možno v případě indispozice ukončit či přerušit při setkání s autobusem 5. nebo 8. den zájezdu.Náročnost:Délka jednotlivých denních pochodů se pohybuje v rozmezí 6–8 hodin (nezahrnuje přestávky), do 20 km. Denní převýšení je zpravidla 800–1200 výškových metrů. Jde o zpevněné horské stezky. Náročnost spočívá především v celkové délce treku – 11 dní každodenní fyzické zátěže.Velikost skupiny:8–16 účastníků.Poznámka:Zájezd pojede autobusem společně s cyklistickým zájezdem "Korsika křížem krážem na kole". 

Popis stravování

V ceně zájezdu je zahrnuta 4x polopenze (zajištěná kuchařem CK), vždy při noclehu v kempu (3., 9., 14. a 15. den zájezdu) . Ostatní stravování je individuální, tzn. každý si samostatně, nebo po skupinkách bude vařit z potravin dovezených z domova.  Za příplatek vám rádi připravíme expediční balíček polopenze Adventura Travel Food na dny strávené v přírodě, ostatní účastníci se stravují individuálně. V průběhu přechodu se 2x setkáme s autobusem (5. den zájezdu pouze v sedle a 8. den zájezdu při noclechu v kempu), kde bude rovněž možno doplnit zásoby. Je třeba počítat s tím, že během treku je možnost dokoupení potravin omezená na základní potraviny a za vyšší ceny (navíc jen v některých chatách).

Popis ubytování

V ceně zájezdu je zahrnuto 4x ubytování v kempu (ve vlastním stanu - 2., 8., 13. a 14. den zájezdu při setkání s autobusem), 9x nocleh na přilehlých tábořištích u horských chat (ve vlastním stanu, s využitím zázemí horské chaty). Důležité upozornění: Noclehy přímo na chatách nemůžeme předem zaručit (nelze dělat rezervace).

Program zájezdu

1.–2. den

Odjezd dopoledne, přejezd přes Německo do Itálie, trajekt do korsické Bastie, přesun do kempu pod Monte Cinto.

3.–5. den

První úsek cesty z Calaccucie do Col de Vergio; přechod Col de Minuta, výhledy na "korsický Matterhorn" Paglia Orba (2525 m); setkání s autobusem v sedle Col de Vergio.

6.–9. den

Druhý úsek cesty ze sedla Col de Vergio do sedla Vizzavona; přechod nejvyššího bodu GR 20 Breche de Capitellu; výstup na Monte d´Oro (2389 m); setkání s autobusem.

10.–13. den

Třetí úsek cesty ze sedla Vizzavona do sedla Col de Bavella, hřebenovka s výhledy na východní pobřeží, výstup na nejjižnější dvoutisícovku Monte Incudine (2136 m) a věž Bavella III; nocleh v kempu v Zonze.

14. den

Ranní přejezd do Bonifacia (prohlídka města), přesun do Solenzary, odpočinek na pláži, koupání.

15.–16. den

Přejezd do Bastie, trajekt na pevninu, návrat následující den kolem poledne.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.