Korsika – přechod jižní části Gr 20

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Francie
Typ ubytování Kempy ve vlastních, nebo půjčených stanech
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 12 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

GR 20 je jednou z nejkrásnějších a nejcelistvějších evropských horských cest. Budeme se pohybovat v krásné přírodě, každý den bude jiný. Projdeme hřebenový úsek cesty GR20 z Vizzavony až do sedla Col de Bavella a zažijeme unikátní výhledy na východní pobřeží. V úvodu nalehko vystoupíme pod divoké Monte d´Oro (2389 m) a během trasy na nejjižnější dvoutisícovku Monte Incudine (2136 m). Velikým zážitkem budou i skalní věže Bavella v závěru jižní trasy, kde se setkáme s autobusem. Poslední podvečer nás čeká relaxace v kempu u moře na východním pobřeží nedaleko Porto–Vecchio.Náročnost:Délka jednotlivých denních pochodů se pohybuje v rozmezí 4–7 hodin (nezahrnuje přestávky), do 20 km. Denní převýšení je zpravidla 500–1200 výškových metrů. Jde o zpevněné horské stezky. Náročnost spočívá především v celkové délce treku – 6 dní každodenní fyzické zátěže.Velikost skupiny:8–16 účastníků.Poznámka:Zájezd pojede autobusem společně s cyklistickým zájezdem "Korsika na kole v pohodě". 

Popis stravování

V ceně zájezdu je zahrnuta 1x polopenze (zajištěná kuchařem CK) při noclehu v kempu (8. den zájezdu). Ostatní stravování je individuální. Za příplatek vám rádi připravíme expediční balíček polopenze Adventura Travel Food na dny strávené v přírodě, ostatní účastníci se stravují individuálně. V průběhu přechodu se nesetkáme s autobusem (až 8. den zájezdu), je třeba počítat s tím, že během treku je možnost dokoupení potravin omezená na základní potraviny a za vyšší ceny (navíc jen v některých chatách).

Popis ubytování

V ceně zájezdu je zahrnuto 3x ubytování v kempu (ve vlastním stanu – 2., 3. a 8. den zájezdu), 4x nocleh na přilehlých tábořištích u horských chat (ve vlastním stanu, s využitím zázemí horské chaty). Důležité upozornění: Noclehy přímo na chatách nemůžeme předem zaručit (nelze dělat rezervace).

Program zájezdu

1.–2. den

Odjezd ráno/dopoledne, přejezd přes Německo do Itálie, ranní trajekt do korsické Bastie, přesun vlakem z Bastie do vnitrozemského městečka Vizzavona, ideálnímu výchozímu bodu jižní části hřebenovky GR 20, nocleh v kempu.

3. den

Aklimatizační výstup nalehko (přímo z kempu) pod Monte d´Oro (2389 m) (13 km/ ↑ 1400 m/ ↓ 1400 m/ 7 h), nocleh v kempu.

4. den

Nástup na hřebenovku z Vizzavona Gare k chatě Capanelle (14 km/ ↑ 1050 m/ ↓ 400 m/ 6,5 h), nocleh na tábořišti.

5. den

Stále po hřebeni od chaty Capanelle (1600 m) až na tábořiště u horské chaty de Prati (18 km/ ↑ 1080 m/ ↓ 870 m/ 7,5 h), nocleh na tábořišti.

6. den

Od horské chaty de Prati vyhlídkovou trasou k chatě d´Usciolu (11 km/ ↑ 750 m/ ↓ 820 m/ 5 h), nocleh na tábořišti.

7. den

Od chaty d´Usciolu s výstupem na MonteIncudine (2134 m) dojdeme k poslednímu tábořišti u horské chaty d´Asinau (16 km/ ↑ 930 m/ ↓ 1150 m/ 7 h), nocleh na tábořišti.

8. den

Poslední úsek trasy nás dovede do sedla Col de Bavella (1218 m) s bílou madonou, kde nás čekají famózní výhledy na všechny strany a především skalní scenerie věží Bavella (7 km/ ↑ 520 m/ ↓ 810 m/ 3 h); setkání s autobusem a přesun na východní pobřeží do kempu u Porto-Vecchio.

9.–10. den

Přejezd do Bastie, odpolední trajekt na pevninu, návrat následující den kolem poledne.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.