Královská Paříž + Nejkrásnější Zámky Francie (letecky z Ostravy)

** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Francie, Paříž, Versailles, Vaux-Le-Vicomte, Fontainebleau
Ubytování Hotel 3* v Paříži
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 12 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Královský eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Paříže a navíc přepychové zámky i zahrady ve Versailles, Vaux-le-Vicomte a Fontainebleau. Neujde vám ani romantická plavba po Seině, ostrov Cité s katedrálou Notre-Dame či královská sídla v Paříži. Vydejte se na cestu francouzskou historií a prožijte Paříž i slavné královské zámky!

Popis stravování

v hotelu jsou podávány kontinentální snídaně (bageta, croissant, máslo, marmeláda, čaj, káva) během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Popis ubytování

hotel v Paříži, poblíž metra (časový dojezd do centra Paříže cca 30 minut)
ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením, Wi-Fi, TV

Program zájezdu

1. den

Odlet z Ostravy nebo Krakova (odletové místo bude upřesněno v závislosti na letových řádech – v případě odletu z Krakova je transfer z Ostravy na letiště a zpět v ceně zájezdu), po příletu do Paříže se přesuneme objednaným transferem na hotel, kde se ubytujeme. Večer se můžeme společně nebo individuálně vypravit na procházku do centra Paříže a obdivovat rozsvícenou metropoli, nebo ochutnat delikatesy francouzské kuchyně na příjemné večeři.

2. den

Po snídani přejezd autobusem Radynacestu asi 20 kilometrů za Paříž do oblasti Brie, kde se nachází nejkrásnější francouzský zámek Vaux-le-Vicomte. Právě tento barokní poklad se stal vzorem pro výstavbu královského sídla Versailles! Kromě působivých interiérů zámku zde můžeme vidět i nádherné zahrady či muzeum kočárů. Odpoledne se autobusem přesuneme k jednomu z nejrozlehlejších zámeckých komplexů Francie, k zámku Fontainebleau, který původně sloužil jako lovecký zámeček. Tento sedm století nepřetržitě obývaný palác přestavěný ve florentsko-římském stylu je jednou z nejnavštěvovanějších francouzských památek. Pozdě odpoledne odjedeme společně zpět na hotel.

3. den

Po snídani se přesuneme autobusem Radynacestu do rozsáhlého zámeckého areálu Versailles poblíž Paříže, který byl po několik století sídlem francouzských králů a politickým centrem země. Vedle samotného zámku si vychutnáme hudební představení a hru fontán v zámecké zahradě a uvidíme místa, kam panovník utíkal před dvorem a starostmi (Malý Trianon, Velký Trianon a idylická vesnička Marie Antoinetty). Pro pohodlnější a výhodnější prohlídku zámku, zahrad i trianonů vám náš průvodce rád zajistí tzv. Versailleský pas, díky kterému se vyhnete nepříjemným frontám a navíc ušetříte! Naším tipem je pak návštěva místního trhu, po které si můžete v zahradách udělat příjemný piknik. Po návratu do Paříže si užijeme romantickou plavbu po Seině. Z paluby lodě se nabízí nevšední pohled na většinu pařížských památek, včetně Eiffelovy věže. Na hotel se vrátíme ve večerních společně nebo individuálně.

4. den

Po snídani v hotelu se vypravíme do historického jádra Paříže, na ostrov Cité. Jeho dominantou je bezesporu katedrála Notre-Dame, ale my se podíváme i k Justičnímu paláci, který býval ve středověku královským sídlem. Dnes slouží jako centrum francouzského soudního systému, ale z královských dob se dochovala legendární kaple Sainte-Chapelle či bývalé vězení La Conciergerie. Po obědě v jedné z tradičních francouzských restaurací v Latinské čtvrti se vydáme k dalším centrům bývalé monarchie. Odpoledne můžete strávit v nejslavnějším bývalém královském paláci v Paříži, dnes věhlasném muzeu Louvre. Hned za muzeem se pak podíváme do Palais-Royal, ve kterém strávil dětství Ludvík XIV. Dnes se zde mimo jiné nachází divadlo Comédie Française, na jeho nádvoří je pak ukrytý veřejný park Jardin du Palais-Royal. Naší poslední zastávkou ve francouzské metropoli pak bude bývalé Královské náměstí, dnes Place des Vosges. Jedno z nejkrásnějších náměstí na světě o čtvercovém půdorysu je typické domy v jednotném stylu. Mezi nimi se rozprostírá příjemný parčík, jako stvořený pro vychutnání si odpolední kávy. Večer přesun transferem na letiště a odlet do Ostravy (Krakova).

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

EASY (35 Kč / den / osoba)UNIVERSAL + STORNO (98 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem: Moulin Rouge Dospělý 3 690 KčTip z okolí
V Paříži se otevřelo Velké muzeum parfémů Francouzská metropole Paříž je přezdívána nejen světovým hlavním městem módy, ale také vybraných parfémů. A právě jim je zasvěcené nové muzeum, které ve čtvrtek zahájilo provoz a nabízí návštěvníkům interaktivní prohlídku, při níž bude nejdůležitějším smyslem čich, napsal deník Le Parisien.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.