La Plagne - Francie

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Francie
Název ubytování Rezidence Le Cervin
Typ ubytování Apartmán
Druh zájezdu Aktivní, na lyže
Cena za osobu celkem od 9 530 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

La Plagne se skládá z deseti středisek, která jsou propojena v jednu velkou lyžařskou oblast. Dolní část oblasti tvoří typické savojské vesnice, jako např. Plagne Montalbert nebo Champagny en Vanoise. Zde naleznete rozmanité dlouhé sjezdy obklopené lesy. V části Belle Plagne převažují mírnější svahy vhodné pro začínající lyžaře, ale i pro pilování carvingového oblouku. Horní část oblasti s moderními středisky jako Aime La Plagne, Plagne Centre nebo Plagne Bellecôte nabízí široké bezlesé ledovcové svahy. Letošní novinkou je modrá sjezdovka Myrtille, v oblasti La Plagne Montchavin, která vede z horského průsmyku Pierre Blanche ke kabinové lanovce Plan Bois.Náročnější lyžaři by si neměli nechat ujít prudké černé sjezdovky na severozápadním svahu ledovce Bellecôte, odkud se také skýtá krásný výhled na Mont Blanc. Právě z ledovce Bellecôte (3417 m) vedou kromě upravovaných sjezdovek i úchvatné volné terény. V případě rozšířeného skipasu na celou oblast Paradiski můžete těmito volnými terény dojet až do protilehlého střediska Les Arcs.La Plagne a Les Arcs jsou propojeny moderní dvoupatrovou kabinou Vanoise Express. Celá oblast Paradiski čítá 425 km sjezdovek a nabízí lyžování téměř bez hranic (rozšíření skipasu za příplatek viz str. 31). Obě střediska mají svůj vlastní snowpark. Ten v La Plagne je velice dobře vybavený a udržovaný. Je rozdělený na 2 části: pro začátečníky a pro zkušené freestylisty. V Plagne Bellecôte naleznete navíc 2 U-rampy, z nichž jedna splňuje mezinárodní kritéria a v roce 2010 dokonce hostila finále Světového poháru. V Belle Plagne si můžete vyzkoušet boardercrossovou dráhu.Se 6-7denním skipasem La Plagne můžete 1 den lyžovat v celé oblasti Paradiski.Středisko Les Arcs se svými 4 oblastmi nabízí 200 km různorodých sjezdovek. V níže položených oblastech naleznete nejen mírnější modré sjezdovky vhodné pro rodiny s dětmi a začínající lyžaře, ale i kvalitní červené tratě. Nejnáročnější svahy se pak nacházejí v nejvýše položené oblasti nad Arc 2000. Doporučujeme výjezd na vrchol ledovce Aiguille Rouge (3226 m), odkud je krásný výhled na okolní francouzské, italské a švýcarské Alpy. Zkušení lyžaři se odtud mohou pustit po stejnojmenné sjezdovce, která vede až do vesničky Villaroger (1200 m). Tato sjezdovka je dlouhá téměř 7 km a má největší převýšení v Evropě. Severní stěna ledovce nabízí ideální terény pro freeride. Další kvalitní volné terény naleznete např. na prašanových svazích Grand Col (2832 m) nebo v okolí lanovky Varet. Letošní novinkou je červená sjezdovka Piste du Secret, která se nachází u lanovky Comborciere.Místní snowpark se nachází mezi Arcem 1600 a 1800. Je rozdělen na 3 tratě dle obtížnosti s nejrůznějšími překážkami a skoky. Ve výšce 2600 m pak naleznete boardercross. Oblast Les Arcs je propojena s La Plagne dvoupatrovou kabinovou lanovkou „Vanoise Express“ a nabízí tak přístup k nepřebernému množství lyžařských terénů v celé oblasti Paradiski.

Popis stravování

Vlastní.

Popis ubytování

UbytováníStudio ST4*** (1 místnost, cca 22 m2), v obývací části s kuchyňským a jídelním koutem rozkládací gauč pro 2 osoby, kabina/spací kout s 2 samostatnými lůžky, koupelna s WC, balkon. Apartmán AP5*** (2 místnosti, cca 25 m2), v obývací části s kuchyňským a jídelním koutem rozkládací gauč pro 2 osoby a samostatné lůžko pro 1 osobu, oddělená ložnice se 2 samostatnými lůžky či dvoulůžkem, koupelna, WC odděleně, balkon.

Popis lokality ubytování

PolohaPlagne Soleil (2040 m), v těsné blízkosti sjezdovek a obchodů, cca 800 od centra střediska. Spojení s Plagne Centre zajišťuje skibus zdarma.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.