Meribel - Mottaret, Francie

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Francie, Mottaret
Název ubytování Rezidence Hameau du Mottaret
Typ ubytování Apartmán
Druh zájezdu Aktivní, na lyže
Cena za osobu celkem od 10 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Počátky Méribelu se datují už do roku 1938, zatímco výše položený Mottaret začal vznikat v roce 1972 jako jeho satelitní středisko. Velký rozmach zaznamenala oblast během ZOH v roce 1992, kdy došlo k výraznému posílení infrastruktury. Podmanivé Méribel, tvořené typickými dřevěnými chatami se sedlovou střechou, je rozlehlejší a nabízí větší sportovní a večerní vyžití. Naproti tomu Mottaret s neopakovatelnou horskou atmosférou je poklidnější, s nejlepším přístupem do největší lyžařské oblasti světa Tři údolí.Po lyžařské stránce stojí určitě za vyzdvihnutí výborné sjezdovky střední a vyšší obtížnosti vedoucí z horského hřebene Saulire (2738 m) mezi Mottaretem a Courchevelem. Pro adrenalinové nadšence jsou určeny sjezdy skalními žleby Tournier a Grand Couloir. Z protilehlého Roc de Fer (2294 m) zase vede prudká černá sjezdovka Face, která je homologovaná na mezinárodní závody v alpských disciplínách.Králem méribelských hor je nejvyšší vrchol Vallon (2952 m), z kterého je krásný výhled na celé údolí. Vedou z něho dvě dlouhé červené trasy Campagnol a Combe Vallon. V horní části se jedná o vysokohorské sjezdy mezi skalami. Není se ovšem čeho bát, protože jsou dobře značené a upravované.Středisko nezapomíná ani na začátečníky a děti. V Méribelu i Mottaretu jsou pro ně připraveny speciálně vyznačené oblasti, zábavní zóny – dráha Alticross s minislalomem, tunelem a mini-boardercrossem, lesní sjezdovka Moon Wild s postavičkami zvířat, pojízdné koberce (krytý zdarma v Mottaretu)…Pro milovníky různých druhů skluzů jsou v Méribelu/Mottaretu dva kvalitní snowparky: Moon Park o rozloze 10 ha a snowpark DC Area 43 (U-rampa, různé překážky, airbag...).

Popis stravování

Vlastní.

Popis ubytování

UbytováníStudio ST3** (1 místnost, cca 18 m2, v přízemí rezidence), v obývací části s kuchyňským a jídelním koutem rozkládací gauč pro 2?osoby a samostatné lůžko, koupelna s WC. Studio ST4** (1 místnost, cca 27 m2), v obývací části s kuchyňským a jídelním koutem 4 samostatná lůžka někdy oddělená posuvnou stěnou, koupelna, WC oddělené, balkon. Apartmán AP4/5** (2 místnosti, cca 30 m2), v obývací části s kuchyňským a jídelním koutem 2 lůžka, oddělená ložnice se 2 samostatnými lůžky, ev. palandou, 5. lůžko buď v obývací části nebo v ložnici, koupelna, WC oddělené, balkon. Apartmán AP6** (2 místnosti + mezonet, cca 40 m2), v obývací části s kuchyňským a jídelním koutem 2 samostatná lůžka, oddělená ložnice s 2 samostatnými lůžky, v otevřeném patře – mezonetu palanda, koupelna, WC oddělené, v patře sprchový kout a 2. WC, balkon.
Studio a apartmán: vybavený kuchyňský kout (nádobí, lednice, el. plotýnky, trouba nebo mikrovlnka, myčka nádobí kromě ST3); za příplatek: ručníky 7 €, TV 40 €/týden, dětská postýlka a židle 25 € (rezervace předem), pes 50 €. Rezidence: lyžárna, výtahy, biliár, úschovna zavazadel, venkovní parkoviště zdarma; k zapůjčení na recepci zdarma: žehlička, varná konvice; za příplatek: WIFI na recepci 5 €/den, 20 €/týden, prádelna 6 €, kryté parkoviště cca 65 €/týden (rezervace předem).

Popis lokality ubytování

PolohaV horní části střediska Mottaret (1800 m), komplex rezidencí u sjezdovky s kvalitním zázemím v klidné čtvrti Hameau du Mottaret, s obchody a restauracemi v blízkosti.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.