Meribel - Mottaret, Francie

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Francie
Název ubytování Rezidence Plein Soleil
Typ ubytování Apartmán
Druh zájezdu Aktivní, na lyže
Cena za osobu celkem od 18 050 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Počátky Méribelu se datují už do roku 1938, zatímco výše položený Mottaret začal vznikat v roce 1972 jako jeho satelitní středisko. Velký rozmach zaznamenala oblast během ZOH v roce 1992, kdy došlo k výraznému posílení infrastruktury. Podmanivé Méribel, tvořené typickými dřevěnými chatami se sedlovou střechou, je rozlehlejší a nabízí větší sportovní a večerní vyžití. Naproti tomu Mottaret s neopakovatelnou horskou atmosférou je poklidnější, s nejlepším přístupem do největší lyžařské oblasti světa Tři údolí.Po lyžařské stránce stojí určitě za vyzdvihnutí výborné sjezdovky střední a vyšší obtížnosti vedoucí z horského hřebene Saulire (2738 m) mezi Mottaretem a Courchevelem. Pro adrenalinové nadšence jsou určeny sjezdy skalními žleby Tournier a Grand Couloir. Z protilehlého Roc de Fer (2294 m) zase vede prudká černá sjezdovka Face, která je homologovaná na mezinárodní závody v alpských disciplínách.Králem méribelských hor je nejvyšší vrchol Vallon (2952 m), z kterého je krásný výhled na celé údolí. Vedou z něho dvě dlouhé červené trasy Campagnol a Combe Vallon. V horní části se jedná o vysokohorské sjezdy mezi skalami. Není se ovšem čeho bát, protože jsou dobře značené a upravované.Středisko nezapomíná ani na začátečníky a děti. V Méribelu i Mottaretu jsou pro ně připraveny speciálně vyznačené oblasti, zábavní zóny – dráha Alticross s minislalomem, tunelem a mini-boardercrossem, lesní sjezdovka Moon Wild s postavičkami zvířat, pojízdné koberce (krytý zdarma v Mottaretu)…Pro milovníky různých druhů skluzů jsou v Méribelu/Mottaretu dva kvalitní snowparky: Moon Park o rozloze 10 ha a snowpark DC Area 43 (U-rampa, různé překážky, airbag...).

Popis stravování

Vlastní.

Popis ubytování

UbytováníStudio ST3*** (1 místnost, cca 27 m2), v obývací části s kuchyňským a jídelním koutem rozkládací gauč pro 2?osoby a samostatné lůžko, koupelna s WC. Apartmán AP4*** (2 místnosti, cca 33 m2), v obývací části s kuchyňským a jídelním koutem rozkládací gauč pro 2 osoby, v malé ložnici oddělené posuvnou stěnou či dveřmi lůžko pro 2 osoby či palanda, koupelna, WC. Apartmán AP5*** (2 místnosti, cca 40 m2), v obývací části s kuchyňským a jídelním koutem rozkládací gauč pro 2 osoby a jedno lůžko, v ložnici lůžko pro 2 osoby, koupelna, WC.Popis je orientační, odlišnosti v rozložení a charakteru postelí možné. .

Popis lokality ubytování

PolohaZrekonstruovaná rezidence u sjezdovky v dolní části střediska Mottaret (1700 m), blízko centra střediska s obchody a restauracemi.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.