Mont Blanc

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Francie
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 24 700 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Výstup na Mont Blanc je náročnou akcí vyžadující výbornou fyzickou kondici, psychickou odolnost, zkušenosti s pohybem ve vysokých horách a v ledovcovém terénu. Aklimatizace, která bude předcházet výstupu na nejvyšší horu Evropy, nás zavede do oblasti Aguille Vert, která je turisticky trochu méně atraktivní, avšak krajinově velmi pěkná. Druhá část zájezdu pak již bude samotným bojem o vrchol Mont Blanku. Vystoupíme na chatu Rif. Cosmiques, (ev. Refuge du Goûter), kde budeme nocovat a druhý den nás bude čekat 1200 (ev. 1000) výškových metrů na vrchol. Ubytování na horské chatě je možné jen s polopenzí.Upozornění:Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!Náročnost:Zájezd vyžaduje velmi dobrou fyzickou kondici. Je vhodný pro jedince s minimálně základními znalostmi práce s mačkami a cepínem a jistou chůzí ve vysokohorském terénu a po skále.Průvodce:Vedou horští vůdci s mezinárodní licencí IFMGAVelikost skupiny:Zájezd jede v malých skupinách, max. 2 účastníci na 1 horského vůdce.Poznámka:TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek, nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.

Popis stravování

Na chatě Cosmiques nás ubytují jen vč. polopenze. Polopenze je velmi vydatná, skládá ze snídaně a večeře o třech chodech (polévka, hlavní chod, dezert). Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj nebo káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze.

Popis ubytování

Na chatě Cosmiques ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací s polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát spací pytel, jen vložku do spacáku. Chata disponuje restaurací, WC, umývárnou se studenou vodou.
V údolí budeme ubytováni taktéž ve vícelůžkových pokojích některého z penzionů nebo hostelů. K dispozici je plně vybavená kuchyňka, umývárna se studenou i teplou vodou a sprcha.

Program zájezdu

1. den

Letecky Praha – Ženeva, v podvečer přesun do Chamonix.

2. den

Lanovkou do sedla Grands Montets (3275 m), aklimatizace a nácvik na stejnojmenném ledovci Grands Montets pod Petite Aguille Vert (3512 m), nocleh v údolí.

3.–4. den

Zahájení pokusu o výstup na nejvyšší horu Evropy Mont Blanc (4807 m), lanovkou na Aiguille du Midi (ev. zubačkou na Nid d'Aigle), výstup na chatu Ref. des Cosmiques (3613 m) (ev. přes Refuge du Goûter 3835 m); výstup na vrchol trasou přes Mont Blanc du Tacul (4249 m) a Mont Maudit (4465 m), zpět k lanovce a návrat do údolí; nocleh v údolí.

5. den

Dopoledne přesun do Ženevy, letecky Ženeva – Praha.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.