Paříž a Versailles

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Francie, Île-De-France, Paříž
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 3 590 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Cestovní kancelář:  Likidis Travel
Popis zájezdu

Paříž - zářivá, milovaná, smyslná, kouzelná, modní, inspirující, neodolatelná. Hlavní město Francie překypuje tisícem krás a nezapomenutelných pohledů. Je libo lahodnou kávičku pod Eiffelovou věží, cestu po stopách impresionistů nebo příjemnou procházku večerně osvětlenou třídou Champs-Elyseés? A že je Paříž jen pro věčné snílky a romantiky? Ale kdepak, každý si zde přijde na své. Paříž je město kultury, krásy, slávy, romantiky, smyslnosti, zábavy, historie a samozřejmě módy. Prodávají se tu nejlepší značky, jako například Dior, Chanel, Louis Vuitton a mnoho dalších. V Paříži najdete snad vše, co hledáte a po čem toužíte od luxusních butiků a nákupních center, přes romantická místa, výtečné restaurace, zakouřené hospody po známé historické stavby, proslulé pařížské uličky, kluby, divadla. Versailles je město cca 25 km jihozápadně od Paříže. Dříve královské sídlo, proslulé hlavně světoznámým zámkem se zahradami a dalšími dvěma zámeckými stavbami - Velkým a Malým Trianonem. Zámek ve Versailles, který vznikl v době vrcholu královské moci ve Francii, a symbol absolutistické monarchie. S přestávkou za vlády regenta Filipa Orleánskeho byl zámek od roku 1682 až do Francouzské revoluce (1789) sídlem královského dvora a vlády Francie. Mnohé evropské paláce se snažily být jakousi kopií Versailles (Petrodvorec, Schönbrunn, Eszterháza apod.). V roce 1979 byl zámek s parkem zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO.

Popis dopravy:
Brno, Jihlava/Humpolec, Praha, Plzeň

Program zájezdu

1. den

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách dle míst odjezdu (Brno cca 14.00, Praha 17.00, Plzeň). Noční přejezd do Francie.

2. den

V ranních hodinách příjezd kolem Notre Dame, Museé d´Orsay, Bourbonského paláce do centra Paříže. Následuje celodenní prohlídka s průvodcem - návštěva Muzea parfémů - prohlídka expozice o výrobě a historii parfémů s možností vyzkoušet si jednotlivé vůně, dale procházka - chrám Madeleine, náměstí Svornosti, třída Champs Elysees s Vítězným obloukem, zde volno na nákupy, posezení v kavárně apod., Invalidovna s hrobkou Napoleona, most Alexandra III, procházka po nábřeží Seiny s možnosti plavby po Seině, Eiffelova věž - možnost výstupu na tuto nejznámější pařížskou pamětihodnost. V podvečerních hodinách odjezd na ubytování na okraj Paříže.

3. den

Ráno výlet do Versailles - prohlídka barokní rezidence krále Slunce Ludvíka XIV s mnoha nádhernými sály v čele se známou Zrcadlovou síní. Následně prohlídka rozsáhlých zahrad se spoustou soch a fontán s nejznámějšími Apollonovou a Neptunovou, Oranžerií, Velkým a Malým Trianonem. O víkendu jsou fontány v činnosti - za zvuku krásné barokní hudby se před vašimi zraky odehrává představení Velké vodní muzikály. Odpoledne návrat do Paříže, možnost prohlídky Louvre. Poté procházka přes Palais Royale do čtvrti Grand Boulevards, budova Burzy, Opera Garnier, procházka po pařížských bulvárech s možností zážitkové prohlídky Musée Grevin - muzea voskových figurín. Večeře v typické francouzské restauraci. Noční Paříž - po večeři procházka podvečerní a postupně se rozsvěcující Paříží, přejezd metrem do čtvrti Montparnasse, možnost výstupu na Tour Montparnasse s vyhlídkovou terasou ve výši 210 m, vyhlídka na noční Paříž s osvětlenou Eiffelovou věží a dalšími pařížskými památkami. Odjezd do ČR.

4. den

Příjezd v odpoledních hodinách. Minimální počet osob: 35. Změna programu vyhrazena.Tip z okolí
Nad Paříží bude možné proletět se vzducholodí Většina turistů viděla Paříž z výšky jen z Eiffelovy věže. Nově by si zájemci mohli prohlédnout město také z palub vzducholodí. Německá firma, která slavné "zeppeliny" vyrábí, oznámila, že hodlá poskytnout své stroje společnosti Air Paris, jenž chystá vyhlídkové lety vzducholodí, napsal německý tisk.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.