Paříž pro milovníky vojenské historie + Oslavy Dobytí Bastilly (letecky z Prahy)

** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Francie, Paříž
Ubytování Hotel 3* v Paříži
Druh zájezdu Eurovíkend
Cena za osobu celkem za 11 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Nezapomenutelný víkend s erudovaným průvodcem, během kterého se podíváte na místa, kde se utvářely dějiny nejen Francie. Navštívíte ta nejzajímavější muzea a památky spojené s vojenskou historií města Paříže. Vydejte se s námi hledat ducha francouzské historie, oslavte výročí Bastily jako pravý Francouz a poznejte Paříž tak, jak vás opravdu zajímá!

Popis stravování

v hotelu jsou podávány kontinentální snídaně (bageta, croissant, máslo, marmeláda, čaj, káva) během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Popis ubytování

hotel v Paříži, poblíž metra (časový dojezd do centra Paříže cca 30 minut)
ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením, Wi-Fi, TV

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy, po příletu do Paříže transfer autobusem do hotelu, ubytování. V závislosti na čase příletu bude následovat program s průvodcem.

2. den

Po snídani v hotelu přejedeme metrem do centra Paříže, a to přímo na třídu Champs-Elysées, kde budou od rána probíhat oslavy Velké francouzské revoluce, včetně defilé republikánské gardy. Po obědě se přesuneme ke kostelu Val-de-Grâce a jeho muzea Musée du service de santé des armées, ve kterém si můžete prohlédnout sbírky vojenského zdravotnictví. A co je nejlepší? Právě 14. 7. je muzeum všem nadšencům historie přístupné zdarma! Kousek od kostela navštívíme Lucemburské zahrady, krásný park se sídlem francouzského Senátu. Večer se přesuneme na pařížský vrch Montmartre, ze kterého nejlépe uvidíme pařížský ohňostroj, který začíná ve 23:00 a završuje dnešní velkolepé oslavy. Na hotel se vrátíme buď společně, nebo individuálně.

3. den

Po snídani v hotelu se přesuneme metrem ke komplexu pařížské Invalidovny, jehož část stále slouží válečným veteránům. V Dómu Invalidovny se můžeme poklonit hrobce Napoleona Bonaparte, na nádvoří pak sídlí Muzeum armády, Muzeum Řádu osvobození a Muzeum reliéfních plánů. Na prohlídku všech muzeí i občerstvení v místním bistru budete mít dostatek času.  Po obědě se projdeme kolem budovy Vojenské akademie a Zdi míru až na bývalé vojenské cvičiště, Martova pole. Odtud se vám naskytne krásný pohled na dominantu Paříže, Eiffelovu věž, na jejíž vrchol se mohou zájemci vypravit. Prohlídka města bude pokračovat na Náměstí Bastilly, kde zvedneme zraky k Červencovému sloupu, který byl vztyčen jako upomínka na Červencovou revoluci z roku 1830. Zájemci se mohou vypravit do blízkého Musée Carnavalet, které mapuje historii města Paříže. Obdivovat tady můžete mimo jiné dvanáct místností zasvěcených právě Velké francouzské revoluci. Na hotel se vrátíme buď společně, nebo individuálně.

4. den

Po snídani zahájíme den prohlídkou Vítězného oblouku, postaveného Napoleonem Bonaparte po vítězství v bitvě u Slavkova. Z terasy Vítězného oblouku se můžeme pokochat výhledem na Paříž. Naopak u jeho základů uctíme hrob neznámého vojína.  Z bulváru Champs-Elysées se přemístíme na náměstí Place Vendôme, jehož dominantou je stejnojmenný triumfální sloup císaře Napoleona. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

EASY (35 Kč / den / osoba)UNIVERSAL + STORNO (60 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem: Moulin Rouge Dospělý 3 690 KčTip z okolí
V Paříži se otevřelo Velké muzeum parfémů Francouzská metropole Paříž je přezdívána nejen světovým hlavním městem módy, ale také vybraných parfémů. A právě jim je zasvěcené nové muzeum, které ve čtvrtek zahájilo provoz a nabízí návštěvníkům interaktivní prohlídku, při níž bude nejdůležitějším smyslem čich, napsal deník Le Parisien.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.