Provence a Francouzská riviera

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Francie, Provence-Alpes-Côte d'Azur, Avignon
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 8 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

ANNECY – ORANGE – AVIGNON – PONT DU GARD – NIMES – LES BAUX DE PROVENCE – ARLES - AIX EN PROVENCE - KAŇON VERDON - CANNES - NICE - ÉZE - MONAKO

Popis dopravy:
TRASA - Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Hranice, Přerov, Olomouc, Kroměříž, Zlín, Prostějov, Vyškov, Brno, (Jihlava, Praha, Plzeň na cestě tam, zpět návrat přes Rakousko do Brna )


PŘÍPLATKY ZA SVOZY: z nástupních míst - Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín - 400 Kč/os.;
z nástupních míst - Hranice, Kroměříž, Zlín - 350 Kč/os.
Svozy mohou být zajištěny autobusem, mikrobusem nebo osobním autem dle počtu přihlášených osob. V případě menšího počtu osob z odjezdového místa je CK oprávněna svoz zrušit a klienti budou informováni o možnosti nejbližšího nástupního místa. Zrušení svozu není důvodem ke stornování celého zájezdu.

Program zájezdu

1. den

ODJEZD Z ČR: odjezd v časných ranních hodinách přes Německo a Švýcarsko, ubytování v oblasti Ženevy, nocleh.

2. den

ANNECY - PROVENCE - ORANGE - AVIGNON: snídaně, zastávka v městečku Annecy, oblíbeném letovisku na břehu stejnojmenného jezera v centru Savojských Alp, pokračování údolím řeky Isere do oblasti Provence, zastávka ve městě Orange, v jehož centru stojí Římské divadlo z 1. století považované za nejlépe zachované na světě zapsané na Seznam světového dědictví UNESCO,k večeru prohlídka Avignonu, někdejšího sídla papežů, kde dodnes stojí monumentální Papežský palác, slavný Avignonský most,přejezd na ubytování, nocleh.

3. den

PONT DU GARD - NIMES - LES BAUX DE PROVENCE - ARLES: snídaně, prohlídka světoznámého římského akvaduktu Pont du Gard, návštěva Nimes – prohlídka nejvýznamnějších antických památek ve městě, římský amfiteátr, Maison Carée – nejlépe zachovaný antický chrám ve Francii, který Napoleonovi posloužil jako vzor pro stavbu kostela Madeleine v Paříži, návštěva středověkého skalního městečka Les Baux de Provence, prohlídka Arles -středověké město spojené se jménem malíře Vincenta van Gogha, návrat na ubytování, nocleh.

4. den

AIX-EN-PROVENCE - VERDON - LAC DE STE. CROIX - CANNES: snídaně,odjezd do Aix en Provence, prohlídka města, ve kterém se narodil a většinu svého života strávil slavný malíř Paul Cézanne, pokračování do oblasti kaňonu řeky Verdon kolem horského jezera Lac de Ste.Croix, průjezd panoramatickou cestou po úbočí kaňonu Verdon s úchvatnými vyhlídkami, k večeru přejezd na ubytování do oblasti Cannes, nocleh.

5. den

NICE - ÉZE - MONAKO - MONTE CARLO: snídaně, prohlídka města Nice, přezdívaného „královna francouzské riviéry“, návštěva výrobny parfémů v ÉZE s možností výhodných nákupů, odpoledne přejezd do Monaka – druhého nejmenšího státu na světě - prohlídka knížectví, katedrály, možnost návštěvy oceánografického muzea a akvária Jacquesa-Yvese Cousteaua, kasino v proslulé čtvrti Monte Carlo, koupání a pobyt na městské pláži, večer odjezd zpět do ČR přes Itálii a Rakousko.

6. den

PŘÍJEZD DO ČR: příjezd do ČR v odpoledních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.