Provence a Francouzská riviera

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Francie, Provence-Alpes-Côte d'Azur, Avignon
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 8 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

ANNECY – ORANGE – AVIGNON – PONT DU GARD – NIMES – LES BAUX DE PROVENCE – ARLES - AIX EN PROVENCE - KAŇON VERDON - CANNES - NICE - ÉZE - MONAKO

Popis dopravy:
TRASA - Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Hranice, Přerov, Olomouc, Kroměříž, Zlín, Prostějov, Vyškov, Brno (Jihlava, Praha, Plzeň na cestě tam, zpět návrat přes Rakousko do Brna )


PŘÍPLATKY ZA SVOZY: z nástupních míst - Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín - 400 Kč/os.;
z nástupních míst - Hranice, Kroměříž, Zlín - 350 Kč/os.
Svozy mohou být zajištěny autobusem, mikrobusem nebo osobním autem dle počtu přihlášených osob. V případě menšího počtu osob z odjezdového místa je CK oprávněna svoz zrušit a klienti budou informováni o možnosti nejbližšího nástupního místa. Zrušení svozu není důvodem ke stornování celého zájezdu.

Program zájezdu

1. den

ODJEZD Z ČR - odjezd v časných ranních hodinách přes Německo a Švýcarsko, ubytování v oblasti Ženevy, nocleh.

2. den

ANNECY - PROVENCE - ORANGE - AVIGNON - snídaně, zastávka v městečku Annecy, oblíbeném letovisku na břehu stejnojmenného jezera v centru Savojských Alp, pokračování údolím řeky Isere do oblasti Provence, zastávka ve městě Orange, v jehož centru stojí Římské divadlo z 1. století považované za nejlépe zachované na světě zapsané na Seznam světového dědictví UNESCO, k večeru prohlídka Avignonu, někdejšího sídla papežů, kde dodnes stojí monumentální Papežský palác, slavný Avignonský most, přejezd na ubytování, nocleh.

3. den

PONT DU GARD - NIMES - LES BAUX DE PROVENCE - ARLES - snídaně, prohlídka světoznámého římského akvaduktu Pont du Gard, návštěva Nimes – prohlídka nejvýznamnějších antických památek ve městě, římský amfiteátr, Maison Carée – nejlépe zachovaný antický chrám ve Francii, který Napoleonovi posloužil jako vzor pro stavbu kostela Madeleine v Paříži, návštěva středověkého skalního městečka Les Baux de Provence, prohlídka Arles - středověké město spojené se jménem malíře Vincenta van Gogha, návrat na ubytování, nocleh.

4. den

AIX-EN-PROVENCE - VERDON - LAC DE STE. CROIX - CANNES - snídaně, odjezd do Aix en Provence, prohlídka města, ve kterém se narodil a většinu svého života strávil slavný malíř Paul Cézanne, pokračování do oblasti kaňonu řeky Verdon kolem horského jezera Lac de Ste.Croix, průjezd panoramatickou cestou po úbočí kaňonu Verdon s úchvatnými vyhlídkami, k večeru přejezd na ubytování do oblasti Cannes, nocleh.

5. den

NICE - ÉZE - MONAKO - MONTE CARLO - snídaně, prohlídka města Nice, přezdívaného „královna francouzské riviéry“, návštěva výrobny parfémů v ÉZE s možností výhodných nákupů, odpoledne přejezd do Monaka – druhého nejmenšího státu na světě - prohlídka knížectví, katedrály, možnost návštěvy oceánografického muzea a akvária Jacquesa-Yvese Cousteaua, kasino v proslulé čtvrti Monte Carlo, koupání a pobyt na městské pláži, večer odjezd zpět do ČR přes Itálii a Rakousko.

6. den

PŘÍJEZD DO ČR - příjezd do ČR v odpoledních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.