To nejkrásnější z Azurového pobřeží + Karneval v Nice + Slavnost Citrusů (leteck

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Francie, Nice, Monte Carlo, Menton
Ubytování Hotel 3* v Nice
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 14 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Nezapomenutelný eurovíkend s průvodcem ve znamení karnevalových masek, květinových bitev a ohňostrojů. Navštívíte nejkrásnější místa Riviéry, vyrazíte na karneval do Nice a festival citrusů v Mentonu. Květinové korzo, monumentální ovocné dekorace, osvětlená zahrada „Jardins de Lumiere“. Zažijte Azurové pobřeží ve víru karnevalu a jedinečný svátek citronů!

Popis stravování

kontinentální snídaně během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení poblíž hotelu je možnost individuálního stravování

Popis ubytování

ubytování je ve 3* hotelu v centru Nice
pokoje jsou menší s vlastním soc. zařízením na pokoji, denně uklizeny

Program zájezdu

1. den

Přílet do Nice, transfer na hotel. Společně zahájíme večerní prohlídku tohoto stále pulzujícího a vyhledávaného letoviska Francouzské riviéry, které je pátým největším městem ve Francii. Večerní atmosféru si nejlépe vychutnáme v uličkách Starého města. Návrat na hotel ve večerních hodinách společně nebo individuálně.

2. den

Ráno se vypravíme do malebné vesničky Éze rozkládající se na vysoké skále. Projdeme úzkými a spletitými uličkami až ke zřícenině zdejšího hradu a k exotické zahradě, která zříceninu obklopuje. Odtud nás čekají dechberoucí výhledy na pobřeží. Až si vychutnáme atmosféru tohoto místa, zastavíme se také ve výrobně tradičních francouzských parfémů Fragonard. Odpoledne se autobusem vydáme do jednoho z evropských ministátů, do Monaka. Během naší procházky uvidíme Knížecí palác, působivou budovu Oceanária nebo třeba monackou katedrálu, ve které je pohřbena holywoodská hvězda a monacká kněžna Grace Kelly a také další členové knížecí rodiny. Navečer se pak vydáme podél monackého přístavu do Monte Carla ke světoznámému kasinu. Ve večerních hodinách návrat na ubytování v Nice.

3. den

Dopoledne nás čeká dokončení prohlídky Nice. Uvidíme centrální náměstí Masséna s fontánou, květinové trhy Cours Saleya či Promenade des Anglais, která se rozprostírá kolem Andělské zátoky. Zavítáme také do přístavu a v tradiční cukrárně Confiserie Florian se dozvíme, jak se vyrábí typické kandované ovoce či bonbony z okvětních plátků. V odpoledních hodinách se zúčastníme karnevalu v Nice, který je spolu s karnevaly v Rio de Janeiru a v Benátkách jedním z největších na světě. Uvidíme tradiční působivou květinovou bitvu, masky a alegorické květinové vozy, na které přihlížející házejí trsy kvetoucí mimózy. Večer pak navíc budeme moci přihlížet světelnému karnevalovému průvodu, který je zakončen karnevalovým veselím až v ranních hodinách. Návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně v pozdních večerních hodinách.

4. den

Ráno přejedeme do poklidného městečka Villefranche-sur-mer s nádechem Itálie. Během naší krátké procházky si prohlédneme zdejší citadelu i rybářskou kapli, kterou vytvořil známý francouzský umělec Jean Cocteau. Odpoledne se pak přesuneme do města Menton, ležícího na hranici s Itálií. Prohlédneme si centrální náměstí Place aux Herbes, nasajeme vůně jihu Francie na místní tržnici a vydáme se k majestátní bazilice Saint-Michel s nádherným barokním průčelím. Toto nejteplejší město Azurového pobřeží je rájem citronovníků a právě z tohoto důvodu se zde každoročně koná festival citronů. Všude ve městě budete moci v tuto dobu obdivovat ohromné sochy z citrusových plodů a alegorické vozy, na jejichž výzdobu se spotřebuje více než 140 tun pomerančů a citronů. Zúčastníme se také působivého průvodu s alegorickými vozy. Ve večerních hodinách odjezd zpět do Nice.

5. den

Před odletem nás čeká dopolední volný program v Nice, který je možné využít k procházkám, nákupům nebo návštěvě některého z místních muzeí (Matissovo muzeum, Chagallovo muzeum aj.). V odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel

Zavazadlo v ceně zájezdu - malé kabinové zavazadlo o hmotnosti do 8 kg a max. rozměrech 55 x 45 x 25 cm, včetně držadla, postranní kapsy a kol (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla) Zavazadlo v ceně zájezdu - odbavované zavazadlo o hmotnosti do 15 kg (toto zavazadlo bude odbavené do úložného prostoru)

Cestovní pojištění

EASY (35 Kč / den / osoba)UNIVERSAL + STORNO (90 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.