To nejlepší z Paříže + Zámky na Loiře (autobusem)

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Francie, Paříž, Chambord, Chenonceau
Ubytování Hotel 3* v Paříži a v údolí Loiry
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 9 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Jedinečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Paříže a okouzlující zámky na Loiře. Navštívíte Eiffelovu věž, projdete se Latinskou čtvrtí, zhlédnete Operu Garnier i umělecké skvosty muzea Louvre. A budete obdivovat úchvatné zámky Chambord, Chenonceau i Amboise. Zažijte s námi Paříž a objevte zámecké poklady údolí Loiry!

Popis ubytování

ve 2* nebo 3* hotelu se snídaní

Program zájezdu

1. den

V dopoledních hodinách odjezd autobusem Radynacestu z Ostravy po trase Olomouc – Brno – Praha – Plzeň, noční přejezd hranic.

2. den

Ráno proběhne před Paříží hygienická pauza. Program začneme u Vítězného oblouku, jednoho ze symbolů Paříže. Procházkou přes bulvár Champs-Élysées se dostaneme až k Náměstí Svornosti a k Elysejskému paláci, sídlu francouzského prezidenta. Dále budeme pokračovat přes Tuilerijské zahrady k Louvru, kde si dáme pauzu a čas na občerstvení, případně návštěvu muzea. Odpoledne se přesuneme k Palais Royal, bývalému královskému paláci a budeme pokračovat směrem k Opeře Garnier. Zájemci budou moci nahlédnout do fascinujících interiérů této budovy a také si projít okolní slavné bulváry plné luxusní pařížské módy. Dojdeme k Muzeu parfémů Fragonard, kde budeme mít čas nakoupit ty nejlepší suvenýry – francouzské parfémy.  Večer se vydáme směrem na nábřeží, kde se nalodíme a užijeme si večerní plavbu po Seině.

3. den

Tento den začneme prohlídku u dominanty Paříže – Eiffelovy věže, zájemci si mohou užít fantastický výhled na celou Paříž, který se naskýtá z třetího patra. Přes Martova pole dojdeme k budově Vojenské školy a následně až k Invalidovně, vojenskému muzeu, hospici a památníku císaře Napoleona I. Přes nejkrásnější pařížský most, kterým je most Alexandra III., se vydáme k ohromnému neoklasicistnímu kostelu Madelaine, který je zasvěcen sv. Máří Magdaléně. Odpoledne se přemístíme do Latinské čtvrti, projdeme se kolem kostela Svatého Sulpicia, známého tzv. Pásem růže z knihy Šifra mistra Leonarda, zhlédneme také nejstarší francouzskou univerzitu Sorbonnu a navštívíme i národní památník Pantheon. Naším cílem budou Lucemburské zahrady s Lucemburským palácem – sídlem francouzského senátu. Zde bude čas na odpočinek, případně individuální volno. V podvečer se přemístíme na nedaleký Montparnasse, kde navštívíme místní okouzlující hřbitov, na kterém jsou pohřbeni francouzští velikáni (například Serge Gainsbourg nebo Jean-Paul Sartre) a po setmění si užijeme výhled na Paříž z Montparnasského mrakodrapu. Ne nadarmo se Paříži přezdívá město světel.

4. den

Ráno se autobusem Radynacestu vydáme do údolí Loiry. Naší první zastávkou bude nekrásnější a nejznámější renesanční zámek ve Francii, Chambord. Obdivuhodná je nejen stavba samotná, ale také monumentální dvojité točité schodiště, zbudované pravděpodobně podle návrhu Leonarda da Vinciho. Nádherný výhled na rozlehlé zahrady je zejména ze střešních teras zámku, odtud kdysi Marie Medicejská pozorovala hvězdy. Odpoledne nás čeká návštěva druhého nejnavštěvovanějšího francouzského zámku, hned po Versailles, Chenonceau, Jde o poměrně nenápadnou, ale nesmírně půvabnou a romantickou stavbu, která jako by se vznášela na vodě. O zámku se říká, že je nejhezčí a nejelegantnější stavbou v údolí Loiry. Za to zámek zejména vděčí šesti královským ženám, které se se podepsaly na dnešním vzhledu zámku a jeho okolí. Večer přejedeme na ubytování v okolí města Tours.

5. den

Po snídani se vydáme na prohlídku města Tours, známého centra umění a historie a budeme moci obdivovat architekturu hrázděných domů, Winstonův most a katedrálu sv. Gatiena. Dopoledne strávíme v nádherných zahradách zámku Villandry, které právem patří k evropským unikátům. Zdejší zahradníci nás přesvědčí o tom, že i z obyčejné zeleniny je možné vysázet nádherné ornamenty. Odpoledne nás čeká zámek Amboise, který je vystavěn na skále nad městem na místě bývalého středověkého hradu. Díky své poloze a překrásně upraveným zámeckým zahradám je považován za jeden z nejkrásnějších v celé Francii. Ze zámeckých teras je nádherný výhled na kamenné domky s břidlicovými střechami a na řeku Loiru. Největším skvostem zámku je kaple s hrobkou renesančního velikána Leonarda da Vinciho, jež na nedalekém zámečku Clos Lucé strávil závěr svého života. Cestou do Paříže se zastavíme ve městě Chartres, kde si prohlédneme fascinující katedrálu ze 13. století a projdeme se večerním městem. Příjezd na hotel v Paříži ve večerních hodinách.

6. den

Po snídani nás čekají interiéry bývalého královského paláce a zároveň jednoho z největších muzeí na světě – Louvre. Zájemci zde mohou obdivovat sbírky umění od starověkých říší až po renesanční a barokní díla, včetně slavného Da Vinciho obrazu Mona Lisa. K příjemnému odpočinku se přímo nabízí přilehlé Tuilerijské zahrady. Pro milovníky umění bude také možnost individuálně zavítat do některého z dalších fantastických pařížských muzeí. Doporučujeme Musée d'Orsay se sbírkou impresionistických děl, Orangerie s Monetovými Lekníny nebo Musée Rodin s unikátní sbírkou Rodinových soch. Odpoledne se vydáme poznávat zákoutí malebné umělecké čtvrti Montmartre. Projdeme se od kabaretu Moulin Rouge, kolem Zdi lásky a posledního pařížského mlýnu až k bazilice Sacré Coeur, kde si naposledy užijeme výhled na Paříž. Ve večerních hodinách se vydáme na cestu zpět do ČR.

7. den

Příjezd do ČR v dopoledních hodinách po trase Plzeň – Praha – Brno – Olomouc – Ostrava.

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Svoz k odjezdovému místu

K tomuto zájezdu si můžete objednat dopravu od místa bydliště na místo odjezdu a zpět - minibusem Radynacestu. Podrobnosti, ceny a rezervace: www.radynacestu.cz.

Cestovní pojištění

EASY (35 Kč / den / osoba)UNIVERSAL + STORNO (60 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem: Moulin Rouge Dospělý 3 690 KčTip z okolí
V Paříži se otevřelo Velké muzeum parfémů Francouzská metropole Paříž je přezdívána nejen světovým hlavním městem módy, ale také vybraných parfémů. A právě jim je zasvěcené nové muzeum, které ve čtvrtek zahájilo provoz a nabízí návštěvníkům interaktivní prohlídku, při níž bude nejdůležitějším smyslem čich, napsal deník Le Parisien.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.