To nejlepší ze Štrasburku + Colmar (letecky z Prahy)

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Francie, Štrasburk, Colmar
Ubytování Hotel 3* ve Štrasburku
Druh zájezdu Eurovíkend
Cena za osobu celkem za 14 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Připravte se na prodloužený víkend ve francouzském stylu. Náš průvodce vám ukáže Štrasburk tak, že se vám jeho atmosféra dostane pod kůži. Slavná katedrála Notre Dame, kouzelná čtvrť La Petite France, projížďka lodičkou po řece Ill a supertramvají k budově Evropského parlamentu… A navrch půvabný alsaský Colmar. Nalaďte se na cesty a zažijte Štrasburk i alsaskou pohodu v jednom!

Popis stravování

snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Popis ubytování

hotel ve Štrasburku, poblíž centra města
ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením, Wi-Fi, TV

Program zájezdu

1. den

Kolem poledne odlet z Prahy, přílet do Štrasburku. Transferem se z letiště přesuneme na hotel, kde se ubytujeme a po kratším odpočinku vyrazíme poznávat krásy města. Odpoledne budeme věnovat objevování krás jedné z nejznámějších štrasburských čtvrtí. Procházka po pitoreskní La Petite France, tzv. Malé Francii, působí přímo pohádkově. Jedná se o malebnou čtvrť, která se rozprostírá podél řeky Ill a je spletí romantických uliček, vodních kanálů a historických domků. Večer individuální volno, které můžete využít k ochutnávce tradiční alsaské kuchyně nebo k procházce podél řeky Ill.

2. den

Dopoledne se přesuneme do půvabného města Obernai, které je obehnáno hradbami a obklopeno vinicemi. Za centrum města je považováno náměstí Place du Marché se sochou patronky Alsaska svatou Odilou a impozantní budovou radnice, kterou zdobí barokní iluzivní malby. Zajímavostí je šedesát metrů vysoká zvonice, která zde zůstala po stržení kostela a sýpka Halle aux Blés z roku 1554, v jejíchž interiérech se dnes nachází restaurace. V odpoledních hodinách se vrátíme zpět do Štrasburku a budeme pokračovat v objedvování krás tohoto alsaského klenotu. Další část prohlídky Štrasburku začneme procházkou kolem kostela sv. Tomáše. Dojdeme do samotného historického centra města, kde se nachází i velkolepá katedrála Notre Dame ze 14. století, o níž Goethe prohlásil, že to je nádherná dáma v růžovém krajkoví. Můžeme společně vystoupat na vyhlídkovou plošinu zvonice katedrály, která se tyčí ve výšce 66 metrů, o níž Victor Hugo napsal: „Ze zvonice je úžasný výhled. Štrasburk vám leží u nohou, staré město se zoubkovanými štíty a velkými střechami s vikýři, přerušované věžemi a kostely, malebnější než města flanderská.“ Okolí katedrály je obklopeno množstvím typických dlážděných uliček a hrázděných domů a jen kousek od Notre Dame se nachází honosný palác z 18. století tzv. Palais Rohan. Palác je perlou centra města, občas bývá přirovnáván k Versailles. V jeho interiérech se nachází tři fascinující muzea: Archeologické muzeum, Muzeum dekorativního umění a Muzeum štrasburského umění. Návrat na hotel ve večerních hodinách společně nebo individuálně.

3. den

Po snídani se společně vlakem vydáme do nedalého klenotu alsaského regionu, do města Colmar. V ulicích města na vás dýchne typická atmosféra francouzských vinařských městeček, okouzlí vás tradiční barevné hrázděné domy, křivolaké uličky i kanály přetínané mosty. Společně si projdeme centrum a uvidíme gotický kostel Collégiale St-Martin, odsvěcený dominikánský kostel nebo františkánský kostel St-Matthieu. Zájemci se mohou vydat na plavbu lodí po kanálech místní čtvrti Malé Benátky. Odpoledne se přesuneme zpět do Štrasburku a v objevování hrázděných domů budeme v podvečer pokračovat ve čtvrti Grande Ile (Velký ostrov). Tato čtvrť se ne nadarmo umístila na seznamu světového dědictví UNESCO. V místních uličkách na vás dýchnou dějiny celého regionu a užijete si jedinečnou atmosféru tohoto německo-francouzského pohraničí. Ve večerních hodinách společně nebo individuálně návrat na hotel.

4. den

V dopoledních hodinách budeme  poznávat jiné krásy Štrasburku, konkrétně se zaměříme na insituce Evropské unie. Vydáme se supertramvají k budově Evropského parlamentu a povíme si něco o tom, jak to v budově probíhá. Poté se přesuneme k budově sídla Rady Evropy a nakonec uvidíme architektonicky zajímavou budovu Paláce lidských práv, v němž sídlí Evropský soud pro lidská práva. Kolem poledne transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

EASY (35 Kč / den / osoba)UNIVERSAL + STORNO (98 Kč / den / osoba)Srovnání pojištěníTip z okolí
Alsaský Colmar ukrývá Malé Benátky a mnoho dalších historických skvostů Nejvýchodněji položeným, a tudíž nejbližším regionem Francie je pro našince Alsasko, kraj pověstný vynikajícím vínem, malebnými městy s elegantně řešenou architekturou a čapími hnízdy na střechách domů i katedrál až v jejich samotném centru.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.