Úžasná Normandie a Bretaň s koupáním

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Francie, Bretaň
Název ubytování Úžasná Normandie a Bretaň s koupáním
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 11 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis
Divoké pobřeží s útesy, přírodní parky, a řada památek typických právě pro Bretaň. V Normandii najdete nádherné pobřeží se strmými útesy, zachovalá městečka i jednu z nejznámějších francouzských památek Mont Saint Michel.

Cena zahrnuje

1 místo v autobuse
5 nocleh v 3* hotelu (dvoulůžkový pokoj)
5 snídaně
1 zavazadlo, 1 palubní tašku
Pojištění cestujících, léčebných výloh a zavazadel na 100 mil. Kč během přepravy
Průvodce znalý destinace (s plným výkladem v autobusu a omezeným po cestě)
Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Vstupné do památek
Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) bez pojištění storna 27,- Kč / den
Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) s pojištěním storna 30,- Kč / den
Příplatek za jednolůžkový pokojNástup / Výstup
Praha
Beroun
Plzeň
Rozvadov

Program
1. den - odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.
2. den - po ranním příjezdu odpočinek u moře. Navečer navštívíme Nantes, což je historické hlavní město bretaňských vévodů, město umění, univerzity, nachází se zde přístav a krásný zámek.
3. den - návštěva oblasti s unikátními památkami Locmariaquer. Carnac – městečko, v jehož okolí se nacházejí unikátní řady tvořené tisíci kameny. Na závěr si prohlédneme Concarneau – známý rybářský přístav.
4. den - po snídani výlet do městečka Locronan, kde se natáčel film Tři mušketýři. Odpoledne výlet na poloostrov Crozon, jedna z nejtypičtějších a nejmalebnějších oblastí bretaňského pobřeží.
5. den - tento den navštívíme Le Mont-Saint-Michel – opevněné románsko-gotické opatství na ostrůvku uprostřed mořských písčin v zátoce proslulé rozdílem hladiny mezi přílivem a odlivem. Dále Saint Malo – malebné město, přístav proslavený boji korzárů proti Angličanům a město, které by měli navštívit všichni milovníci ústřic.
6. den - návštěva nejvýznamnějších míst normanského vylodění - pláž Omaha Beach, kde došlo k nejtvrdším bojům spojenců v r. 1944, bunkry, americký hřbitov, památník, muzeum vylodění. Dále pak Bayeux – gotická katedrála a světoznámá Tapisérie. Na závěr dne si prohlédneme město Caen, kterému vévodí hrad Viléma Dobyvatele.
7. den - po snídani odjezd do Rouenu – město, jež proslavila Johanka z Arku, známo svými se středověkými uličkami, gotickými i renesančními domy a slavnou katedrálou Notre Dame.
V pozdních odpoledních hodinách odjezd zpět do ČR.
8. den - návrat do ČR v dopoledních hodinách.Tip z okolí
Mysy na pobřeží Bretaně patří k nejkrásnějším na světě Bretaň - historická provincie na stejnojmenném poloostrově v západní Francii, turisticky nesmírně zajímavý region, kam se – a ne nadarmo - s oblibou za náměty vraceli i malíři jako Monet, Picasso, Bacon, Gauguin nebo Jan Zrzavý.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.