Afrika - pravá divočina

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Gambie, Senegal
Název ubytování Afrika - pravá divočina
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 16 471 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Pokoje
2-lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením (sprchový kout, WC, ručníky, mýdlo, čisté povlečení, skříně, stůl).

Strava
V hotelových restauracích jsou podávány kontinentální snídaně (káva a čaj zdarma) a večeře podobné evropským. Během pobytu se často podávají čerstvé ryby a mořské plody jako hlavní chod. Nápoje k večeři za příplatek.

Místní kategorie
** / ***

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

JinéOčkování
Nejsou zapotřebí žádná očkování. Místa, která navštívíme, jsou stěží ohroženy nemocemi, jako je žlutá zimnice. Nicméně světová zdravotnická organizace informuje o preventivním očkování proti žluté zimnici (1 injekce každých 10 let). Výjimka je u klientů, kteří pocházejí ze zemí s rizikem onemocnění, u nich je nutné očkování. V oblasti Senegalu, Gambie a Guinea-Bissau se doporučuje antimalarická profylaxe (kromě perorálních léků také doporučujeme užívat repelent s DEET prostředky, oblečení pokrývající tělo, a to zejména ve večerních hodinách a v noci).VízaPro občany České republiky je zrušena vízová povinnost.

Požadovaná doba platnosti cestovního pasu je min. 6 měsíců ode dne návratu.ProgramObří stromy baobab • savany, mangrovy, galeriové lesy • vodní safari podél řeky Gambie - kapustňáci, hroši, opice, ptačí ráj • africké rytmy - kmeny Mandinka a Diola • Oussouye - království animistů • krásné stavby v Mlomp • rajské pláže Atlantiku • odpočinek po poznávání

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy nebo Katovic. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Setkání na letišti u odbavovací přepážky cestovní kanceláře Rainbow Tours 2 hodiny před plánovaným odletem. Aktuální rozpis letů je třeba sledovat na: R.pl/rozklady. Charterový let do Banjulu (technické mezipřistání na Kanárských ostrovech a nebo v severní Africe). Přílet, transfer do hotelu, večeře a nocleh v Banjulu.

Den 2 
Po snídani přejezd do Bakau a poznávání parku Kachikally s krokodýly. Pod dohledem místního průvodcem je budeme mít možnost vidět je zblízka. Místní obyvatelé se domnívají, že tito plazi přináší štěstí a plodnost. Uvidíme také malé muzeum věnované historii Gambie. Přejezd do Brikama. Vesnice je známá svými rukodělnými výrobky. Návštěva barevného trhu plného místních umělců, kteří Vám přímo na místě vyřežou figurku či masku. Budete mít možnost koupit suvenýry přímo od jejich tvůrců. Přejezd do národního parku Makasutu. Vodní safari v krásném prostředí palmového lesa u břehu řeky. Během procházky bude příležitost poznat stromy a keře, které jsou vhodné pro léčebné účely. Poznáme jak se získává palmová šťáva, ze které se vyrábí víno. Každý bude mít příležitost zkusit tuto pochoutku během ochutnávky. Výlet lodí po mangrovových lesích nám odhalí úžasné bohatství tohoto ekosystému. Doplujeme do vesnice rybářů, kteří loví ústřice. Na místě můžete vyzkoušet ústřice vařené nebo uzené (k dispozici od poloviny prosince). Během oběda z místních specialit bude probíhat ukázka afrických tanců. Návrat do okolí Banjulu, večeře a nocleh. (Trasa cca 80 km)

Den 3
Po snídani přejezd do Tendaba camp. Procházka vodním parkem Kiang West, nejdivočejší povodí Gambie. Park je obýván různými druhy opic, antilopami a stovkami druhů úžasně zbarveného ptactva (včetně nesyta afrického, několika druhů ledňáčků, volavek a astrildů). Plavba lodí po kanálech parku, pozorování stále zelených stromů mangrovových lesů. Mangrovy patří mezi nejbohatšími ekosystémy na zemi, které vytvářejí největší biologickou produkci. Žijí zde ryby, škeble, krabi a ústřice, které jsou potravou pro mnoho druhů ptáků a stejně důležité jsou i pro místní obyvatelstvo. Přestávka na oběd, pak cesta do Kanilai, ubytování v Sindola Lodge, večeře a nocleh (velmi pěkně upravené letovisko s bazénem, ​​výborná kuchyně, ale bez teplé vody). Na cestě do lodge, návštěva v obci, kde žije kmen Mandinka nebo Diola.

Den 4
Po časné snídani se vydáme směrem k Giborroh, hranicím s jižním Senegalem. Provincie Casamance, také nazývaná "obilnice Senegalu" oplývá v okolí mnoha rýžovými poli, obřími Baobaby, palmovými lesy, kapok stromy, mango a kešu stromy. Po pasová kontrole v Dioululu pojedeme přes obec Kafountine, ležící na břehu oceánu. Je zde největší rybí trh v provincii Casamance. Podíváme se na práci místních rybářů, a jejich barevné velké kánoe. Každý den odtud 300 člunů se odchýlí na mořský rybolov. V nedaleké Abene, která je známá v Evropě pro svůj hudební festival bubnů, si dáme vynikající oběd - převážně ryby a mořské plody. Dále se vydáme na jih, kde je krajina ještě hojnější a v zelené barvě. Cestou jsme se zastavili v Ziguinchoru, hlavního města provincie Casamance. Obyvatelé města jsou hlavně z kmene Diola, a byl kdysi jedním z hlavních přístavů, kde byli chytáni a pašováni otroci. Dnes je důležitým místem pro export arašídů. Zdejší plodiny Senegalu patří mezi největší světové výrobce. Přestávka na relaxaci v jedné z restaurací na řece. Transfer do pohádkového Cap Skirring, ubytování, večeře a nocleh v hotelu na pobřeží Atlantiku. (Trasa cca. 280 km).

Den 5
Snídaně. Cap Skirring je ideálním místem k odpočinku, palmy na širokých, písečných plážích a rybářské vesnice produkující ty nejlepší plody Atlantiku. Výlet na pláž autem 4 x 4 až do krásných koutů země Diolu. Budeme zjišťovat co je místní fetišismus a případně chápat znalosti o rituálech animismu, který pochází právě z Afriky. Navštívíme zastavěnou část obce Diembering z nepálených cihel smíchanými s granáty. Na malém území je registrováno 3500 obyvatel vyznávající animismus, křesťanství a islám, kteří zde žijí v jedinečném prostředí a harmonii. Kromě toho poplujeme na výlet výletní pirogou Mangrove ostrově Ehidj. Bližší pohled na tento bohatý ekosystém, plný věčné zeleně a milionů ústřic. Uvidíme, jak žijí jejich homosexuální obyvatelé, navštívíme místní školu, a nakonec ochutnáme ústřice z trouby (od poloviny prosince) na malebné pláži. Možnost osvěžení v průzračných vodách řeky Casamance. Volný čas na odpolední relaxaci. Večeře a přenocování v hotelu v Cap Skirring. (Trasa cca 40 km).

Den 6
Po snídani odjezd do Oussouye, který je považován domorodci za království - má plnou autonomii společenství, v souladu se zásadami animisticého krále. Král má navíc na své obyvatele požadavky, být v červeném rouchu a mít pokrývky hlavy. Místní policie v případě pochybností jde ke králi o radu. Zvyky krále jsou málo známé, je známo pouze to, že žije sám. Na zpáteční cestě se zastavíme na místním trhu, kde je možnost zakoupení lahodného sezónního ovoce. Dále půjdeme do Mlomp, který je v Senegalu známý pro své vícepodlažní domy na seznamu světového dědictví UNESCO. Po prozkoumání pojedeme auty 4x4 a budeme pokračovat ve směru na Point St. George. Uvidíme duny a malebnou krajinu africké savany. Toto místo se nachází v blízkosti ústí řeky Casamance do oceánu. To je známé jako bod pro pozorování kapustňáků také známých jako mořské krávy. Tito obrovští savci dosahují více než 3,5 metru na délku a 500 kg tělesné hmotnosti. Návrat do Cap Skirring, večeře a nocleh. (Trasa cca 150 km)

Den 7
Snídaně. Volno, čas na odpočinek, přírodu a koupání v oceánu. Průvodce vám nabídne možné fakultativní výlety, např. prohlídka nejkrásnějších koutů Cap Skirring, jízda přes duny, kapokový les, obec Kabrusse a nekonečné pláže v blízkosti hranic s Guineou-Bissau. Délka výletu cca 2,5 hod., cena cca 60 EUR/os. Rybářský výlet cca 4 hod., včetně plavby pirogou, zapůjčení vybavení a návnady a místního průvodce. Cena výletu při obsazení min. počtem 2 osob je cca 50 EUR/os. Na místě je také možnost půjčit si kola (cena cca 7 EUR/3hod. nebo 11 EUR/den). Večeře a přenocování v hotelu v Cap Skirring.

Den 8
Snídaně, transfer na letiště, odlet do Polska. Pro zákazníky, kteří se rozhodli prodloužit svůj pobyt o týden v Gambii, transfer do vybraného hotelu.

Den 9
Přílet do Polska

Upozornění
Pořadí realizace programu může být změněno nebo zrušeno.CenaZákladní cena zahrnuje: leteckou dopravu charterem (technické mezipřistání na Kanárských ostrovech nebo v severní Africe), letištní taxy, 7 nocí ubytování v hotelech dle popisu (dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky), strava: snídaně a večeře, oběd během 2., 3. a 4. dne, turistický program, vodní safari v PN Makasutu a PN Kiang West, transfery letiště - hotel - letiště, služby polského zástupce při odbavení na letišti v Polsku, průvodce - vedoucího skupiny během poznávání Gambie (zavazadla budou odbaveny na celou cestu), místního průvodce - vedoucího skupiny + další místní průvodci, pojištění TU Europa standard (úrazové pojištění, léčebné výlohy a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné a spropitné. Náklady na účast v programu (povinné místní poplatky, včetně vstupného) cca 100 EUR na osobu. Spropitné, portýři cca 50 USD.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.