Golden Beach Hotel - Gambie

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Gambie, Kololi
Ubytování Golden Beach Hotel - Gambie
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem od 19 232 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poloha
Přestavěný a zrenovovaný hotel na žádost Rainbow Tours (v roce 2014). Golden Beach Hotel nabízí celkem 80 pokojů, včetně 30 nových pokojů, které se nacházejí v oddělené, zbrusu nové budově (výlučně Rainbow Tours). Tichá a klidná atmosféra hotelu zaručuje, že je to ideální místo pro relaxaci a perfektní dovolenou. Centrum Kololi (slavná, rušná ulice Senegambie) se nachází asi 2,5 km od hotelu (lze pronajmout levné taxi). Najdeme zde mnoho restaurací, barů, klubů s hudbou a bazarů se suvenýry. Nedaleko hotelu se nachází Národní park Bijilo, obývaný opicemi, mnoha druhy ptáků a chameleóny. Transfer z letiště do hotelu trvá asi 30 minut.

Pláž
Golden Beach Hotel se nachází na pláži. Na pláži lehátka a slunečníky - zdarma.

Pokoje
Standardní pokoje: zcela nové, zařízené novým nábytkem a vybavením. Pokoje pro dvě osoby (s možností jedné přistýlky pro dospělou osobu nebo dítě) jsou vybaveny koupelnou (sprchový kout, WC). Je k dispozici trezor (za poplatek, asi 2 EUR/den), klimatizace (za poplatek, asi 4 EUR/den), lednička (za poplatek 2,5 EUR/den). Všechny pokoje mají balkon nebo terasu s výhledem na oceán.

Vybavení
24 hodinová recepce, restaurace, bar u bazénu a lobby bar, zahrada, prosluněná terasa, lehátka a slunečníky u bazénu (zdarma).

Strava
All Inclusive zahrnuje: snídaně (07:00-09:30) - podávány formou bufetu, lehký oběd (12:30-14:00) - podáván formou setů, večeře (19:30-22:00) - podávány formou bufetu. K dispozici jsou také alkoholické nápoje (pro každého klienta denně: 3 nápoje v podobě místního alkoholu a 7 alkoholických nápojů (pivo, víno​​) a nealkoholické nápoje (bez omezení) v hodinách 12:00-22:00.

Sport a zábava
V areálu Golden Beach Hotelu je k dispozici stolní tenis, hřiště na plážový volejbal, venkovní bazén s oddělenou částí pro děti. Za příplatek: masáže, vodní sporty na pláži.

Internet
Wi-Fi v lobby (zdarma).

Místní kategorie
***

Jiné
www.goldenbeachhotel.gm

Náš názor
Rozhodně doporučujeme! Golden Beach Hotel je po rekonstrukci v roce 2014. Klienti Rainbow Tours budou mít k dispozici nově postavené pokoje se zbrusu novým vybavením.

Popis stravování

All inclusive

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem (technické mezipřistání na Kanárských ostrovech nebo v severní Africe), letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, 7 nebo 14 započatých ubytovacích dnů v hotelu, stravu dle specifikace hotelu, služby polského delegáta, balíček pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje.Výlety v okolíMakasutu Culture Forest - Přírodní rezervace Makasutu
Celodenní výlet do obrovské a různorodé přírodní rezervace Makasutu, která se nachází na břehu krásného přítoku meandrující řeky Gambie. V oblasti tohoto parku najdete mnoho různých ekosystémů. Savany, mangrovové lesy, africká buš a pastviny jsou domovem mnoha druhů zvířat. Můžete se zde setkat se stovkami druhů ptáků, třemi druhy opic, varany, trpasličími jeleny. V rámci programu je tradiční pozorování ptáků a zvířat z místních člunů, procházka v parku s průvodcem. Budeme zde moci vidět také sbírku ústřic. Následně se vydáme na oběd, kde ochutnáme nejlepší africkou kuchyni tohoto regionu. Během oběda ukázka místních tanců s hudbou. Cena asi 45 EUR/os.

Roots (Kořeny)
Plavba po stopách Kunta Kinte, hrdiny slavného televizního seriálu "Kořeny". Seriál vypráví o původu a osudu prvních afroamerických obyvatel USA. Výlet začíná v Banjulu, odkud se budeme plavit do Albredy, jež byla kdysi francouzskou základnou pro obchodování v době otroctví. Navštívíme muzeum otroctví, kostel, jeden z prvních v Gambii a uvidíme vlajku svobody. Pak se vydáme do vesnice Juffureh, kde stojí dům slavného otroka, na základě jehož osudu vznikl seriál. Následuje plavba lodí na ostrov James, druhé jméno ostrova Kunta Kinteh. Nachází se zde pevnost James (Fort James), která spolu s několika historickými budovami nedaleké Albredy, byla zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Historie tohoto ostrova je mimořádná, bohužel jeho existence je ohrožena vzhledem k neustále stoupající hladině vody, která podmývají ruiny staré pevnosti. Zpáteční plavba do Banjulu, transfer do příslušných hotelů. (oběd na lodi v ceně zájezdu). Cena cca 45 EUR/os.

Banjul
Výlet do hlavního města Gambie začne návštěvou rybářské vesnice Bakau. Zastavíme se u nejrušnějšího přístavu, kde uvidíme rybáře vykládat své úlovky, ženy během čištění ryb, jež jsou důležitou součástí místní kuchyně. Přejezd do Serrekundy, největšího města Gambie, volný čas k nakupování suvenýrů. Následně se vydáme směrem k Banjulu. Dozvíme se o historii této oblasti a města. Zastavíme u Národního muzea, kde se seznámíme podrobněji s touto kulturou, tradicemi a místními zvyky. Během procházky městem zastavíme na náměstí sv.Alberta. Přestávka na oběd v nové restauraci Bachus, kde jsou formou bufetu servírovány nejlepší pokrmy africké kuchyně. Posledním bodem výletu je Triumfální oblouk Arch 22 s panoramatickým výhledem na celé město. Cena cca 35 EUR/os.

Upozornění! Organizátorem výletů není Rainbow Tours, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Veškeré stížnosti by měly být proto adresovány přímo pořadateli. Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze orientační a nejsou obchodní nabídkou. Podrobnější informace jsou k dispozici u našeho zástupce v Gambii. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Minimální počet účastníků je 15 osob. Před a po sezóně některé výlety nejsou organizovány.JinéOčkování
Žádné očkování není povinné. Místa které navštěvujeme prakticky nejsou ohrožené nemocemi jako je žlutá zimnice. WHO doporučuje preventivní očkování proti žluté zimnici. Výjimku tvoří klienti, kteří přilétají ze zemí kde se tato choroba vyskytuje. V oblasti Senegalu, Gambie a Guinea - Bissau se doporučuje antimalarická prevence (perorální léky, repelentní přípravky s vysokým obsahem DEET, oblečení pokrývající tělo, zejména ve večerních hodinách a v noci).

Měna
1 Dalasi GMD (1 EUR = asi 50 GMD). Není zde mnoho bankomatů na kreditní karty, proto se doporučuje mít s sebou hotovost. Euro (EUR), americký dolar (USD) a frank Afrického finančního společenství (XAF) - platební prostředek v sousedních zemích - jež je přijímán např. na trhu nebo při nákupu suvenýrů.

Čas
Časový posun vůči ČR: - 2 hodiny v době letního času, - 1 hodina v době zimního času.

Vízum
Platnost cestovního pasu musí být min. 6 měsíců od návratu ze země.

Orientační ceny
Oběd v taverně asi 5 - 10 EUR; 1 l vody - asi 0,5 EURA; pivo v baru asi 1 EURO; káva v kavárně asi1 EURO.

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Ve většině hotelů jsou elektrické zástrčky přizpůsobeny naším elektrickým spotřebičům. Vyskytují se také zástrčky typu G (používané ve Velké Británii). Doporučuje se vzít s sebou příslušný adaptér.

Telefony
Mobilní telefony fungují téměř po celé Gambii. Informujte se před odjezdem u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu a na dostupnost.

Bezpečnost
Gambie je zemí velmi přátelskou k turistům, místní obyvatelé jsou velmi příjemní, zdvořilí a nenápadní. Dobré kontakty podporuje povinný anglický jazyk, který je v Gambii úředním jazykem. Samozřejmě je nutná opatrnost a obezřetnost, každý hotel má k dispozici trezory, kde lze vložit dokumenty a cennosti.

Spropitné
Je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Platí to zejména o nosičích zavazadel, řidičích, číšnících a obsluze hotelu.

Oblast

Banjul - hlavní město a čtvrté největší město Gambie (největší je nedaleké město Serrekunda), jež se nachází na ostrově St. Mary (neboli Banjul Island) v ústí řeky Gambie do Atlantského oceánu.ProgramDen první
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy nebo Katovic. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Setkání na letišti, u odbavovací přepážky cestovní kanceláře Rainbow Tours 2 hodiny před plánovaným odletem. Aktuální rozpis letů je třeba sledovat na: R.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání a opalování, účast na místních výletech atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu na konci posledního ubytovacího dne v hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.Tipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.