Skialpinismus v Grónsku

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Grónsko
Typ ubytování Kempy ve vlastních, nebo půjčených stanech
Druh zájezdu Aktivní, na lyže
Cena za osobu celkem za 86 700 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Vydejte se s námi za skutečným polárním dobrodružstvím do překrásných a liduprázdných hor východního Grónska. Jen na málokterých místech planety je možné stoupat do hor přímo od zamrzlé mořské hladiny a jen málo oblastí na světě nabízí k lyžování ve volném terénu tak příhodné podmínky. Putování do nitra hor s tradičním psím spřežením vám navíc zprostředkuje autentický pohled do stále živého světa inuitských lovců. Výpravu organizujeme v druhé polovině dubna, v období s dlouhodobě ideálními klimatickými podmínkami. Denní teploty již dosahují téměř k nule a noční klesají v průměru k minus deseti. Délka denního světla je již srovnatelná s naším létem. Jednotlivé horské túry a lyžařské sjezdy plánujeme spíše střední náročnosti, nejedná se tedy rozhodně o výpravu extrémně náročnou. Bezpečný pohyb v horách bude mít na starost zkušený horský a skialpový vůdce. Výběr lyžařských túr bude samozřejmě podmíněn aktuálními sněhovými a povětrnostními podmínkami.Upozornění:Na tento zájezd nelze uplatnit systém slev a bonusů CK Adventura.Náročnost:Je dána pohybem v odlehlé horské zimní krajině v neupraveném lyžařském terénu. Předpokladem účasti je dobrá úroveň lyžování a základní přehled o pohybu v zimních horách (skialp, freeride, backcountry). Jednotlivé túry budou plánovány s ohledem na aktuální povětrnostní podmínky a celkovou zdatnost skupiny.Průvodce:Tonda Volk, špičkový lyžař (člen lektorského sboru APUL a CAHV) a licencovaný horský vůdce UIAGM. Oblast navštívil během průzkumné výpravy Ammasaalik backcountry camp 2012.Velikost skupiny:Maximálně 7 účastníků.Poznámka:Každý účastník dostane v dostatečném předstihu před odletem seznam doporučené a povinné výbavy. Pokud bude potřeba zprostředkujeme po předchozí dohodě její zapůjčení, případně doporučíme její výhodné zakoupení.Letové řády jsou dostupné pouze pro rok 2016. Termín na rok 2017 je orientační a bude aktualizován dle dostupnosti letových řádů.

Popis stravování

polopenze

Program zájezdu

1. - 2. den

Transfer Praha - Frankfurt/Berlín, letecky Frankfurt/Berlín - Island - Grónsko.

3. den

Aklimatizační lyžařský výlet nalehko vnitrozemím i podél pobřeží ostrova Kulusuk, příprava a přebalení potřebného materiálu, nocleh v inuitském domě ve stejnojmenné a nesmírně fotogenické eskymácké osadě.

4. - 10. den

Přesun tradičním inuitským psím spřežením po hladině zamrzlých fjordů až do oblasti zálivu Tuna. Stavba stanového arktického zimního kempu, odkud budeme následující dny vyrážet na jednodenní lyžařské výpravy za panenskými svahy okolních hor. Fantastické výhledy na horská panoramata i hladinu zamrzlých fjordů Ikateq a Sermiligaq a nepříliš vzdáleného oceánu.

11. - 12. den

Přesun na lyžích zálivem Torsukatak až do inuitské osady Kuumiit. Dle aktuálních podmínek výstup na některý z okolních vrcholů s nezapomenutelným sjezdem až k nezamrzající hladině fjordu Ammassalik.

13. - 14. den

Návrat zpět do Kulusuku. Dle aktuálních podmínek opět psím spřežením či v kombinaci s plavbou na rybářském člunu.

15. - 16. den

Letecky Grónsko - Island, Reykjavík; prohlídka příjemného hlavního města, katedrála, přístav, koupání v termálních lázních.

17. den

Letecky Island - Frankfurt/Berlín, transfer Frankfurt/Berlín - Praha.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.