Krásy Gruzie a Arménie

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Gruzie, Arménie
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 36 700 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Gruzie a Arménie odedávna představují křižovatku a místo střetu řady civilizací. Bývají řazeny do zemí Evropy, Asie i Blízkého východu a ani v jednom případě nejde o chybu. Nalezneme zde totiž nesmazatelné stopy každé z těchto kulturních sfér. Gruzie je země s bohatou historií sahající k řeckým Argonautům, s raně středověkými křesťanskými kláštery a pevnostmi, s vynikajícím vínem a nádhernou přírodou. Symboly Arménie, která jako první země na světě přijala křesťanství, jsou jezero Sevan a bájná hora Ararat, jejíž vrchol sice dnes leží na turecké straně společné hranice, ale neodmyslitelně vytváří mohutnou horskou kulisu hlavního města Jerevan. Jde o komfortnější verzi standardního zájezdu Gruzie a Arménie. Během tohoto zájezdu navštívíme nejvýznamnější místa a památky regionu, v poklidném tempu se vyvarujeme dlouhých a náročných přejezdů a bydlet budeme v moderním ubytování evropské úrovně.

Popis stravování

snídaně

Program zájezdu

1. – 2. den

Letecky Praha - Tbilisi, přílet pozdě večer, ubytování; druhý den procházka křivolakými uličkami starého města, bulvár Rustaveli, Náměstí svobody a prohlídka pevnosti Narikala.

3. den

Středověké památky Kachetie; vinice v Telianské dolině – nejlepší vinařské oblasti Gruzie, ukázka tradičního zpracování vína v Kvareli a samozřejmě jeho ochutnávka; nádherný klášter Alaverdi; večerní prohlídka městečka Signagi.

4. den

David Garedža – nádherný skalní klášterní komplex z 10. stol, přejezd do Arménie; kláštery z 10. století Haghpat a Sanahin u města Alaverdi; nocleh v Dilijanu.

5. den

Horské jezero Sevan v nadmořské výšce 1900 m s dominantním klášterem Sevanavank; antický chrám Garni; klášter Geghard ; ubytování v Jerevanu.

6. den

Jerevan – muzeum genocidy Tsitsernakabert, Modrá mešita, široké bulváry, Náměstí Republiky a Svobody s budovou opery; návštěva kláštera Chor Virap na úpatí bájné hory Ararat.

7. den

Návrat zpět do Gruzie, po cestě návštěva klášterů Hovhannavank a Saghmosavank, oba na hraně kaňonu řeky Kasagh, město Achalciche s dominantním opevněním Rabat; nádherný skalní klášterní komplex Vardzia.

8. den

Přejezd do Imeretie, po cestě zastávka v lázeňském městečku Borjomi; Kutaisi – prohlídka historického centra, atraktivní trh, katedrála Bagrati z 11. století ; zlaté mozaiky ve starobylém klášteře Gelati a klášter Motsameta na skalním ostrohu nad řekou Rioni.

9. den

Přímořské letovisko Batumi – moderní „Dubaj Kavkazu“, odpočinek na plážích Černého moře nebo návštěva centra města.

10. - 11. den

Let Batumi – Istanbul; odpolední prohlídka historického centra, návštěva chrámu Hagia Sofia z 6. století, nebo cisterny Yerebatan; druhý den ráno letecky návrat do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.