Lyžování v Gruzii

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Gruzie
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 29 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Gruzie se v posledních letech objevuje v hledáčku cestovatelů a turistů stále častěji. Stala se oblíbeným cílem díky panenské přírodě, jedinečné kultuře i jedinečné pohostinnosti místních obyvatel. Většina návštěvníků však do této kouzelné země cestuje pouze v letních měsících – což je trochu škoda.Zkuste s námi objevit i další kouzlo Gruzie, čarovnou zimu. V těsné blízkosti majestátního vrcholu pětitisícového vulkánu Kazbek se nachází lyžařské středisko Gudauri. V samém srdci Kavkazu, pouhých 120 km od gruzínské metropole Tbilisi, bylo budováno ještě za dob sovětské nadvlády, ale teprve před několika lety se proměnilo v rozlehlé a velmi příjemné lyžařské středisko.Po čtyřech dnech celodenního lyžování si na závěr programu dopřejeme vycházku po mimořádně okouzlujícím centru starého Tbilisi a unavené svaly zde v podvečer zrelaxujeme v místních sulfamorových termálních koupelích. Následující den uskutečníme celodenní výlet do Kachetie, nejznámější gruzínské vinařské oblasti, a kromě ochutnávky vyhlášeného vína, navštívíme klášter Bodbe, kde je pochována patronka gruzínského křesťanství sv. NinoNaše smysly bude po celou dobu pobytu v Gruzii těšit i vyhlášená gruzínská kuchyně. Ochutnáme místní speciality z pečeného baklažánu, chačapuri plněné ovčím sýrem, chinkali se směsí masa i cibule, saláty z čerstvé zeleniny a různé druhy domácích sladkostí.Ubytování a stravování:V Gudauri bude ubytování zajištěno v rodinném penzionu včetně polopenze, v Tbilisi pak v hotelu *** se snídaní, večeři si dopřejeme v některé z místních restaurací, každý podle své chuti.Velikost skupiny:8–16Poznámka:Lyžařské středisko Gudauri disponuje asi 57 km lyžařských tratí, sedmi moderními sedačkovými lanovkami a čtyřmi menšími vleky.

Popis stravování

polopenze

Program zájezdu

1-2. den

Letecky Praha–Tbilisi, přílet 2. den v brzkých ranních hodinách, transfer do Gudauri, ubytování, lyžování. 

3.-5. den

Celodenní lyžování v horském středisku Gudauri.

6. den

V dopoledních hodinách přesun do Tbilisi , prohlídka historického centra, procházka křivolakými uličkami starého města, bulvár Rustaveli, Náměstí svobody a výstup k pevnosti Narikala. Pro zájemce návštěva sulfamorových termálních lázní.

7. den

Celodenní výlet do Kachetie; vinice v Telianské dolině – nejlepší vinařská oblast Gruzie, návštěva vinařství v Kvareli a samozřejmě ochutnávka vína; významný klášter Bodbe; večerní návrat zpět do Tbilisi.

8. den

Letecky zpět do Prahy   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.