Pohodový týden - Gruzie - proslulá Svanetie obklop

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Gruzie, Asie, Gruzie
Název ubytování Ubytování Ade
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 32 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis stravování

Stravování: polopenze

Popis ubytování

Ubytování:5x ubytování v ***hotelu v Mestii, 1x ubytování v hotelu v Tbilisi, 2x ubytování v hotelu v Kutaisi,

Popis lokality ubytování

Popis destinaceGruziePtáte se proč zrovna do Gruzie? Protože Gruzie je neuvěřitelně krásná země s bohatou historií, jejíž úrodná údolí jsou sevřena rozlehlými hřebeny Velkého a Malého Kavkazu. Členitost kraje předurčovala historii kraje, kdy desítky jednotlivých knížectví byli tu spojeny silným královským rodem, a tu zas žily v zcela autonomním světě. Hedvábná stezka od nepaměti spojovala tento kout světa jak se západem, tak s východem. Se zbožím však putovala i víra a do dnes tu stojí nespočet kostelíků, klášterů a katedrál. Najdete zde však i mešity a synagogi. Před nájezdníky se země i jednotlivá údolí chránila systémem pevností a útočišť. Černé moře, jehož východní pobřeží patří Gruzii, bylo cestou pro bájné hrdiny, ať už se vydali zmocnit ohně či zlatého rouna.Velkou výhodou je,že se zde máte šanci domluvit-se staršími rusky s mládeží anglicky .A pokud se naučíte pár základních slovíček gruzínsky,budete se zde cítit jako doma a místní Vás zde rádi uvidí.A při debatách s nimi možná získáte i trochu jiný pohled na svět.Bonusem k poznávání místních památek a přírody je zde příjemné lenošení u Černého moře na pobřeží proslulé riviéry. Prostě Gruzie Vám má co nabídnout a s námi do ní můžete vyrazit ať už za památkami, poznáním a lehkou turistikou, či především do hor. První z pohodových týdnů Vám nabízí malebný kout Velkého Kavkazu - Svanetii.

Program zájezdu

1. den:

odlet z Prahy do Gruzie odpoledne. Ubytování v noci v Tbilisi.

2. den:

dopolední prohlídka TBILISI. Nejprve si vyšlápneme k pevnosti NARIKALA s výhledem na staré město. Pak se přesuneme ke katedrále SIONI a ke kostelům METECHI a ANČISCHATI. Pak se projdeme po klikatých uličkách na nábřeží řeky KURY. Odpoledne odjezd z města a přejezd na nocleh do KUTAISI. Večer se projdeme po městě a pokocháme se nasvícenou katedrálou BAGRATI.

3. den:

v dopoledních hodinách přijedeme do vysokohorského letoviska ve městě MESTIA. Po ubytování v hotelu vyrazíme na odpolední procházku. Přejedeme do malebné vesničky ČVIBIANI s nádhernými středověkými věžemi a kamennými domy, odkud se vydáme na panoramatickou půldenní túru přes vesnici ŽAMUŠI a hřeben Kakhuri (1 910 m) zpět do Mestie.

4. den:

lanovkou se přiblížíme na hřeben ZURULDI (2 348 m). Pohodová túra po hřebeni na vrchol MENTAŠI (2 473 m) nebo delší túra do sedla UGHVIRI (1 923 m) se sestupem do údolí řeky ENGURI a po staré pastevecké stezce přes vesnici CVIRMI.

5. den:

výlet terénními auty do UŠGULI, jednoho z nejkrásnějších městeček ve Svanetii. UŠGULI je nejvýše permanentně osídlené místo v Gruzii dosahující nadmořské výšky 2 100 m. Po procházce malebným UŠGULI, které je vyzdobené asi 20 obrannými věžemi, se se zájemci vyšplháme na kopec LAMARA (2 989 m) s fantastickým výhledem na údolí, na Svanský hřeben a především na masiv ŠCHARY (5 203 m), nejvyšší hory Gruzie.

6. den:

celodenní túra z MESTIE k JEZERŮM KORULDI, kdy po prudším nástupu k vyhlídce nad Mestii už pozvolně vystoupáme alpínskými loukami s volně se pasoucím dobytkem a s úchvatnými výhledy nejen na masiv UŠBY (4 700 m), ale až k samotným jezerům (2 740 m). Návrat stejnou cestou, možnost zkrácení túry (16 km).

7. den:

celodenní túra z MESTIE k ledovci ČALAAD. V ranních hodinách vyrazíme z Mestie, přejdeme řeku MESTIAČALAI a kolem letiště budeme pokračovat podél řeky ČALAAD směrem na sever ke skalnatému masivu DALALACHVRA (3 430 m). Po 3-4 hod. se dostaneme k ledovci, k pramenům řeky ČALAAD. Stejnou cestou zpět (19 km).

8. den:

opustíme MESTII a vyrazíme na přejezd do KUTAISI. Společná večeře, po krátkém noclehu odjezd na letiště, odlet do ČR.

9. den:

přílet do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.