Poznejte ostrovy Guadeloupe a Marie Galante

*** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Guadeloupe, Marie Galante
Název ubytování La Creole Beach & Spa
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Pobytové, u moře
Cena za osobu celkem za 73 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Krásná příroda zahrnuje nádherné rostliny, tropické pralesy a dechberoucí pláže s bílým pískem a křišťálově průzračnou vodou. Úchvatná je také klasická francouzská koloniální architektura.

Popis ubytování

Popis hoteluPoloha
V srdci tropického parku přímo u pláže Pointe de la Verdure, pouhý kilometr od letoviska Gosier na jižním pobřeží východního ostrova Grande Terre. 12 km od mezinárodního letiště.
Hotel
Větší hotelový komplex sestává ze 7 dvou- až pětiposchoďových budov. Standardní rozsah služeb od recepce, přes 2 restaurace a bary, boutique až po bazén s lehátky a slunečníky.
Pokoje
211 prostorných klimatizovaných pokojů několika kategorií (liší se především polohou) má vždy koupelnu s WC, TV/rádio, minibar, telefon, trezor, šatnu a balkon. 2 široké postele (140 cm) mohou být využity až 4 osobami.
Aktivity
Animační programy, hudba, tanec, folklór. V ceně úvodní lekce potápění v bazénu, stolní tenis, bowling, volejbal, fitness. Placené sporty: Windsurfing, vodní lyže, potápění, rybaření, kajaky, vodní skútry, výlety.
Naše mínění
Proslulý hotel střední kategorie je naprosto univerzální – pro milovníky sportu, zábavy, rodinky, páry. Je vyhlášen vynikající kuchyní.

Popis lokality ubytování

Poloha hoteluPoloha ubytování viz program zájezdu.

Program zájezdu

1. - 5. den Guadeloupe - Basse Terre, Hotel:Fort Royal

V ranních hodinách odlet s přestupem v Paříži na Guadeloupe. Přivítání na letišti naším partnerem a transfer do hotelu Fort Royal 3*. Ubytování na 4 noci se snídaní. Značné části ve vnitrozemí Basse Terre dominuje přírodní národní park (17 300 ha), přičemž nejvyšším bodem tohoto parku je 1.467 m vysoký vulkán zvaný La Soufriere. K vulkánu vede značená cesta, trvající okolo 2 hodin tam a zpět a této cesty se nemusí nikdo obávat, neboť její obtížnost je označena jako začátečnická. Národní park dále skrývá značné množství řek a vodopádů, které dávají zapravdu označení ostrova jako ”Karukera” ostrov krásných vod. Mezi nejkrásnější a nejvyšší je třeba zařadit vodopády Chutes du Carbet. Řeka, která se jmenuje Grande Carbet a která pramení poblíž La Soufriere, před svým návratem do moře 3 krát překonává skalní pád. Vodopády Les Chutes du Carbet jsou skutečně tři a zahrnují jednak poměrně snadno přístupný tzv. druhý vodopád, který dosahuje výše 110 m a v jeho blízkosti se nachazí jeden z termálních pramenů na Guadeloupu, první jeho výši potom ještě převyšuje o 15 m (125 m) a poslední je skutečně jen malou kaskádou o výši 20 m. Na Route de la Traversee Vás čeká vedle dalších vodopádů také nĕkolik naučných tras, které Vám při příjemné procházce pralesem pomohou rozeznat tropickou vegetaci a kde se Vám možná podaří narazit na symbol NP – medvídka mývala. Na jižním výběžku tohoto křídla, a to konkrétně v části Trois Rivieres, se zase můžete poučit o prvních obyvatelích ostrova, indiánech pocházejících ze severní části Jižní Ameriky a v zahradě plné tropických květin a ovocných stromů či kakaovniků a kávovniků obdivovat petroglyfy, kterými původní obyvatelé zachycovali součásti svého každodenního života. Toto místo je rovněž jedním z nejsnazších východisek na příslušející část souostroví Les Saintes.

5. - 9. den Marie Galante, Hotel:Cap Reva Hotel

Největší z ostrovů, patřících ke Guadeloupe. Leží od svého velkého souseda 25 km na jih a nabízí svým návštěvníkům kromě nádherné scenérie nepřelidněné pláže a klid. Na ostrově se pěstuje odedávna cukrová třtina a v Distillerie Poisson se vyrábí pod značkou Père Labat nejlepší zdejší rum.

9. - 13. den Guadeloupe - Grande Terre, Hotel:La Creole Beach...

Vápencová a východní část ostrova je menší (560 km²) je klimatem sušší než druhá část. Povrch Grand Terre je jen mírnĕ zvlnĕný, podstatnou část pokrývají pole cukrové třtiny, která je zpracovávána jako cukrový sirup, cukr, nebo po úpravĕ destilací k výrobě bílého rumu. Spodní pobřeží Grande Terre je oblíbeno především jako turistické letovisko (města Gosier, Sainte Anne, Saint Francois). Nejvýchodnější bod ostrova Point des Chateaux je jedním z nejdivočejších míst, kde vítr naráží mořskou vodu na skálu, tato část je tak úzká, že uvidíte obĕ pobřeží, zároveň se však můžete zastavit na některé z blízkých pláží chránĕných před vlnami korálovým útesem, a to jak na Anse a la Gourde, Anse a la Kahouanne. Z tohoto výbĕžku vidíte právě i okolní ostrovy. Při stoupání na sever, míjíte východní pobřeží, posléze se dostanete k dalšímu výběžku, tzv. Point de Grand Vigie, z nĕjž je krásný panoramický výhled na ostrovy v severní části Karibiku. Oblast Port Louis a Petit Canal je jednak druhým místem s nejpočetnější indickou populací (po Saint Francois), zároveň v obou tĕchto malých městečkách najdete malebné rybářké přístavy. Na cestĕ mezi La Moule a Morne a l’eau je potom položena Destilerie Damoiseau, s jedním z mála zcela zrekonstruovaných mlýnů sloužících k drcení cukrové třtiny, navštívit zde můžete nejen tuto výrobnu, ale i samotnou destilerii, svůj zážitek poté završíte degustací punčů s různými ovocnými či kořeněnými příchutĕmi.Tipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.