Guatemala a Karibik

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Guatemala
Typ ubytování Apartmány a hostel
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 39 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Guatemala je nejrozmanitější středoamerickou zemí a cestovatel či fotograf tu najde vše, po čem touží. Může se rozhlédnout z nejvyššího vrcholu Střední Ameriky, v hluboké džungli žasnout nad klenoty mayské architektury, plout po jednom z nejkrásnějších jezer světa Atitlánu nebo se ponořit do vln dvou oceánů. Dobrodruha zase uspokojí prozkoumávání slepých ramen tropické řeky na kajaku či výstup na některou z všudypřítomných sopek. Co však dělá Guatemalu jedinečnou, jsou její obyvatelé, Mayové. Potkáme je na každém kroku. Živé indiánské vesničky se po ránu zaplňují ženami v pestrobarevných blůzkách, huipilech, které tu pak u svých výpěstků čekají na kupce. Muži se sdružují, tak jako před staletími, do tradičních bratrstev, cofradias, aby dobrou péčí o místního světce zajistili jeho přízeň pro celou vesnici. A děti stále spíše než z kočárku, vykukují mamince ze šátku na zádech. Všemi smysly nasajeme ten nezaměnitelný cvrkot a nakoukneme pod pokličku domorodé kuchyně. Na závěr si pobyt prodloužíme o týden v Hondurasu s odpočinkem na karibských plážích ostrova Roatán.

Popis lokality ubytování

Program1. Přílet do Guatemala City, hlavního města GUATEMALY. Po příletu do Guatemala City následuje přejezd do blízké Antigui.

2. Antigua  - bývalá metropole Guatemaly, byla vybudována v údolí obklopeném sopkami a je i přes častá zemětřesení nejpůvabnějším městem země s mnoha koloniálními památkami. Tento nebo 15. den zájezdu máme také možnost vystoupit na aktivní vulkán Pacaya. Výhledy na sopky Agua, Acatenango a kouřící Fuego, které se tyčí nad Antiguou.

3.-4. Chichicastenango, nejbarvitější trh v Guatemale, kam přijíždějí již po staletí pestře oblečení indiáni z dalekého okolí prodat své produkty. Kostel Santo Tomás, prolínání křeťanství a tradičních mayských rituálů. Plavba po nádherném jezeře Lago de Atitlán, vzniklém z kaldery obrovské vyhaslé sopky. Batůžkáři oblíbené San Pedro la Laguna na nás dýchne svou uvolněnou atmosférou. Se zájemci vystoupáme na blízké San Pedro (3.020m), které tvoří spolu s vulkány Atitlán a Tolimán dominantu jezera. Přejezd do Quetzaltenanga.

5.-7. Quetzaltenango, centrum guatemalské „Vysočiny“ pro nás bude vhodnou základnou pro výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí. Magická laguna Chicabal obklopená mlžným horským pralesem vznikla na dně kráteru stejnojmenné sopky a pro indiány je posvátným místem. Najdeme zde několik mayských oltářů a možná se staneme svědky tajemných náboženských ceremonií. Za pěkného počasí výhledy na sopku Santa María adýmající kráter sousedního vulkánu Santiaguito. Guatemalské pacifické pobřeží; to jsou dlouhé opuštěné pláže s tmavým sopečným pískem. My si uděláme výlet k jedné z nich, do Champerica. Po odpočinku na pláži se další den pokusíme zdolat nejvyšší horu Střední Ameriky, sopku Tajumulco (4.220 m).

8.-9. Delší přesun do oblasti Verapaz. Plantáže kardamovníku, Semuc Champey přírodní vápencový „most“na řece Río Cahabón se soustavou smaragdových jezírek;úžasné výhledy,koupání a relax. V plavkách a se svíčkou v ruce prozkoumáme i blízké jeskyně K‘anba.

10.–11. El Petén na severu Guatemaly je kolébkou mayské civilizace ukryté hluboko v džungli. Výlet do Tikalu , centra jednoho z nejvýznamnějších mayských městských států. Majestátní pyramidy, známé i z filmu Hvězdé války, vynořující se z ranní mlhy, opice pobíhající v korunách stromů, duhoví krocani paví pasoucí se v trávě.. Flores,malebné městečko na ostrově v jezeře Petén Itzá.

12.–13.  Přesuneme se k největšímu guatemalskému jezeru Izabal a poté poplujeme lodí po proudu řeky Río Dulce.Tropická džungle, pozorování přírody, výprava na kajacích. Lívingston, město na pobřeží Karibského moře, které je domovem Garifunů, etnika s afro-karibskými kořeny.

14.–16. Lodí doplujeme do Puerta Barrios a od Karibiku přejedeme zpět do Antigui. Volný den zde můžeme strávit nákupy suvenýrů či výstupem na některou z okolních sopek.

17. Přesun z Guatemaly do Hondurasu a cestou navštívíme mayskou památku první velikosti - COPÁN , klenot ukrytý v džungli a jednu z nejlépe prozkoumaných mayských lokalit.


18. Přejezd přes Honduras do přístavu La Ceiba, odkud se lodí přeplavíme na rajský ostrov ROATÁN v Karibském moři. Na ostrově byla vytvořena česká osada, v jejích apartmánech najdeme zázemí na následující pobyt.

19.-21. Dopřejeme si nefalšovaný odpočinek na bělostných karibských plážích zpestřený dobrovolnými výlety za krásami tropického ostrova a pozorováním exotické fauny a flóry.

22.-23. Lodí se opět vrátíme na pevninu a přesuneme se k odletu do San Pedro Sula. Vzhledem k velkému časovému posunu počítejte s návratem až následující den, tedy 24.den zájezdu.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.